Karolína Peake jako Panna Marie a Charles Darwin v jedné osobě?

obrazek
23.4.2012 20:37
Nemohu popřít, že Karolína Peake svým nedělním vystoupením na Primě a v OVM na ČT1 mohla leckoho zmást. Snažila se nepřehlédnutelně vyvolat dojem, že s "prasárnami" nejhrubšího zrna, které se staly nedílnou součástí vnitrostranického života VV, nikdy neměla nic společného. Stavěla se do role světice...

Její vystoupení jsem vnímal jako Velmi Vychytralou (VV) snahu vytvořit ve svůj prospěch ekvivalent dogmatu katolické církve, že nejen syn  Panny Marie, ale i politická kariéra Karolíny Peake byla přivedena na svět díky neposkvrněnému početí, tedy bez prvotního hříchu. Nevím co skutečně předcházelo početí Panny Marie. Naopak vím, že minimálně z hlediska ODS a TOP 09 předcházel narození vládní trojkolace prvotní hřích VV v podobě jejich sociálně, tedy levostředově orientovaného předvolebního programu. To znamená, že jeho povolební popření Věcmi veřejnými, tedy i Karolínou Peake, je důkaz, že početí vládní trojkoalice poskvrněné bylo a že poslankyně Peake světicí v žádném případě nebyla a není.

Nejenom v náboženství, ale i ve světě vědy nalézám další podobenství s jejími činy. Chování paní poslankyně, díky jejímu předchozímu členství v ODS, jako by z oka vypadlo Darwinově evoluční teorii, že podobné druhy vzešly ze společného předka a že se jejich odlišnosti vyvinuly až později. Pravda, Karolína Peake jakoby jde ve své bezpáteřnosti ještě dál. Měla s ODS a TOP 09 společného ideového předka. Následně se u ní objevily odlišnosti, které dnes v touze stůj co stůj vládnout opustila, a opět se rychle vrátila ke kořenům svých ideových předků. Darwin by její chování díky studiu živočišných druhů na Galapágách nepochybně přirovnal k chameleónovi. Pro Karolínu Peake, možná pro její peněženku, je asi každá politická (evoluční) změna příznivá. I Darwin věděl, že klíčem k evoluci je všudypřítomný konkurenční boj o přežití. Popisuje to takto: "Náhle jsem pochopil, že v podmínkách existenčního boje se příznivé změny zachovávají a rozmnožují, kdežto nepříznivé mizí.“

Karolína Peake by to možná popsala takto:"Pochopila jsem, že v podmínkách existenčního politického boje je nutné příznivé změny v podobě devastace sociálního státu zachovat a rozmnožit, aby nepříznivé změny, jako je celospolečenská sociální solidarita, zmizely."

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

S tím pane Kulíku souhlasím. Zřejmě jsem se vyjádřil neobratně.

rku

Pane Štváne,

sosdemáci jsou převážně ateisté, ale starší z nich by měli mít přece jenom jakýsi kulturní přehled. Neposkvrněné početí je početí Ježiše a ne Panny Marie.