Kdo všechno se znal s Bohumírem Ďuričkem?

29.2.2012 15:17
V souvislosti s žádostí Bohumíra Ďurička, odsouzeného za vraždu, o obnovu svého procesu se v médiích objevují informace o tom, že "Ďuričko byl přítelem Jiřího Paroubka". Někteří samozřejmě nezapomenout přidat, že Ďuričko vraždil "na křtu knihy Jiřího Paroubka", ač se čin stal až dávno poté, co křest skončil a většina hostů se rozešla. Zřejmě to jsou pro média pouhé detaily, se kterými nechtějí ztrácet čas... Ve své knize "Kočkoviny", kterou před časem portál Vaše věc zveřejnil, Bohumír Ďuričko více než familiérně hovoří o svých blízkých vztazích s mnoha dalšími lidmi, jako je například prezident Václav Klaus, exprimátor Prahy Pavel Bém, bývalá místopředsedkyně sněmovny Lucie Talmanová a mnoho dalších. O těchto přátelských vztazích se však v médiích mlčí. Jako by neexistovaly. Podívejte se, s kým se Bohumír Ďuričko znal a přátelil. Zdaleka to totiž nebyl jen Jiří Paroubek...

Kdo čekal, že se v knize B. Ďurička objeví pikantní detaily o Jiřím Paroubkovi, byl naprosto zklamán. Z knihy se totiž vyklubala spíš pornografická zpověď muže, kterého ve vězení udržují při životě vzpomínky na svá sexuální dobrodružství, doutníky, jachty - prostě bohémský způsob života bohatého podnikatele a hoteliéra. Po zveřejnění na našem portálu kniha o pár týdnů později - k překvapení mnohých, kteří Jiřího Paroubka obviňovali, že chtěl knihu ututlat, pro což však, jak se mohli čtenáři našeho portálu přesvědčit, nebyl žádný důvod - vyšla i v knižním vydání a stala se naprostým propadákem.

Z následujících úryvků je patrné, že média mohou v souvislosti s Bohumírem Ďuričkem používat i jiná jména, než Jiřího Paroubka:

Kapitola 5 - Zpověď podnikatele

„Bohumírku, ty řídíš lodě?“
„Ano, Jani, už mnoho let. Umím si takto i vydělávat peníze.“
„Vezmeš mě na moře?“
„Ano, slibuji, v září příští rok jedeme. To bys nevěřila, kolik jsem měl přátel. Fotbal, moře a peníze jsou fenomén. Tykal jsem si například s Bémem, Filipem, Dvořákem, Jurečkou, Chalupou, Šloufem, Paroubkem, Grygarem, Bratským, Kuželem, Blažkem a dalšími. Znal jsem se s Koukalem, Bürgermeisterem, Jančíkem, ale i s mnoha podnikateli a bankéři. To víš, Jani, byl jsem na vrcholu podnikatelských aktivit, velmi úspěšný mladý muž. Nikdy jsem od nich ale nic nepotřeboval. Podnikal jsem a vydělával peníze tak, abych se vždy vyhnul korupci a zločinu. Když jsem se se svými aktivitami jenom přiblížil tomuto prostředí, raději jsem se zbavil celé firmy. Vždy jsem stál na straně dobra a pozitivního myšlení. Vydělal jsem opravdu hodně peněz, ale taky jsem jich hodně rozdal. Neumím potřebným říct ne. Vrozenou solidaritu nezapřu. Bohužel jsem často pomáhal i podvodníkům a lidem, kteří to nepotřebovali. Věděli, že když vytrvají ve svém naříkání, tak jim vyhovím. Nelituji toho. Nebudeš, Janičko, věřit, čím víc jsem dával, tím víc jsem dostával. Tak to asi funguje v pozitivním světě.

Kapitola 10 - Fotbalový klub Dukla Praha

„Vybrali jsme pouze dvě varianty. Za prvé: okamžitě zastavit výdaje, nepokračovat ve financování Dukly Praha, to by byl konec klubu. Ideální by bylo zajistit kupce a prodat celou akciovou společnost FC Dukla Praha, a. s. Za druhé: získat areál Juliska do dlouhodobého pronájmu na dvacet až třicet let nebo ho koupit. Janičko, bohužel ani jedna varianta nevyšla. Pan profesor Klaus, předseda Poslanecké sněmovny, předseda ODS, starosta městské části Praha 6 Petr Boček a předseda ODS na Praze 6 Honza Polák a já jsme byli příliš slabí proti ekonomickému náměstkovi ministra obrany Kalouska. Bojovali jsme s ním skoro dva roky. I když jsme si spolu tykali, nikdy nám nevyhověl. Dneska už vím proč. Do hry přicházel velký hráč, příbramský fotbalový boss Starka. Doporučil ho Steinbroch, bankéř České spořitelny. Mimo jiné úvěroval pana Čekana z Viktorie Žižkov. Starku podporoval starosta Příbrami za KDU pan Vacek, fotbalový fanda. Dobře připravený projekt finančního zruinování akcionářů FC Dukla Praha, a. s. Přinutit představenstvo k souhlasu se sloučením s druholigovou FC Příbram. Bezejmenným klubem bez historie. Ve druhém kroku měla být Dukla přesunuta do Příbrami a potom za pakatel koupena. Jako předseda představenstva a většinový vlastník jsem k tomu byl z důvodu blížícího se finančního kolapsu přinucen.Toto období bylo opravdu krizové, ale na druhou stranu jsme si to užívali a poznal jsem mnoho nových a zajímavých lidí. Vrcholové politiky, podnikatele, lidi ze showbyznysu. Béma, Tomáše Duba, Rudolfa Blažka, Petra Bočka, Pavla Poláka, Rumla, Koukala, Klause, Kalouska, Vacka, Čermáka, dále Chvalovského, Gottwalda, Peltu, Junka, Horníka, Čekana, Pitra, Provoda, Košťála, ale taky Masopusta, Šmicra a mnoho dalších zajímavých lidí.

Kapitola 12. - Rozpad manželství a počátek nového vztahu

Přišel rychle říjen roku 1998. Břevnovské posvícení, příprava oslav, jako každý rok v den mých narozenin. Itinerář a seznam hostů jsem nikdy nekontroloval. Ředitelé firem, divizí a fotbalu měli v pozvánkách volnost. Bylo to každý rok velkolepé. Nicole bylo sedm roků. Janičko, nedovedeš si představit, kolik oficiálních a neoficiálních hostů se přišlo pobavit, najíst, napít, ale také jenom pozdravit. Nebyli všichni stejní. Jednou ti ukáži fotografie. Velkým překvapením bylo, že přišel i Klaus, Koukal, Ruml a mnoho dalších politických velikánů. Bohužel už také zástupci Příbramska, v čele se starostou Vackem, ale také celá Dvořákova rodina. Milan, Milena, Hana a jejich rodinní přátelé Krajíčkovi. Ano, COM – TIP, ta proslulá firma, která ovlivňovala zakázky na Ministerstvu obrany. Já si myslím, že její korupční rozsah je mnohem širší. Stačí se podívat, jak si Václav Krajíček žije. Myslím, že si koupil i novou jachtu na moři.

V knize se navíc objevuje několik fotografií, které povětšinou vznikly v hotelu Axa, jehož byl Ďuričko majitelem. Rozhodně tedy nevznikly náhodně kdesi na ulici:

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Reichele, dobrý den, Přesné a na komoru..... A vsadím se, že opět uvidíme "emerickou" PR akci s usměvavým Haškem, Škromachem, popř. pí. Benešovou. Někdy to je nejen zarážející, ale doslova to bije do očí... Zdravím.

videnak
Dobry den, Viděl bych tyto fotografie rad na předvolebnich materialech, ať lide maji přehled kdo a s kym se přatelil.
Vladimír Štingl

Dobrý den. Pozitivní počin redakce VaVě. Pozdě, ale přece... Nemyslím zcela vážně, protože to hodnotím na maximum. Proč ta velká, spravedlivá MfD "investigativně" nezveřejnila zcela jistě dostupné info a fota, když špinila Jiřího Paroubka v souvislosti s tímto pánem? Odpověď nečekám, tu znám nejméně 18 let. Lžou, mlží, špiní. Už jednou jsem se ptal: "To jsou tak dobře zaplacení, nebo se tak bojí"? Ne, to je profesním charakterem a profesní morálkou. Žumpa je proti nim kojenecká H2O. Zdravím.

Obr: Pro Kohouta Bohemku