Když padne plášť, musí za ním i vévoda!

hugenoti
16.6.2014 09:40
Aneb úplný krach politiky Západu na Středním východě a v oblasti Perského zálivu.

Radikální islamisté řádící v Iráku obsadili Mosul, vtrhli do Tikrítu, zabrali nejvýnosnější naftová pole a jsou před branami Bagdádu. Zní to jako horor. A co dělají hlavní mocnosti Západu? Místo čerta kreslí Putina. A zatím půl milionu zoufalých lidí prchá ve zmatku z Mosulu. Po obsazení Bagdádu lze očekávat krvavou lázeň pro všechny odpůrce radikálních islamistů, proti níž bartolomějská noc, uspořádaná francouzskými katolíky proti hugenotům (1572), bude v dějinách zapsána jen jako malá vražedná kratochvíle.

Západ od počátku špatně vyhodnotil situaci v Sýrii a v zaslepené nenávisti proti iránskému spojenci Bašáru Asadovi vojensky a propagandisticky podporoval a podporuje tzv. opozici. Domácí syrskou opozici po četných amnestiích uskutečněných syrskou vládou se Asadovu režimu podařilo většinu neutralizovat.

A tak proti syrské legitimní vládě bojují radikální džihádisté z celého světa. Ty Západ dokonale vyzbrojil moderními zbraněmi, které, jak to vypadá, jsou nyní používány také v Iráku proti tamní legitimně zvolené vládě.

Jak se zdá, sekulární a nábožensky velmi tolerantní režim v Sýrii se v současné době těší podpoře zdrcující většiny syrského obyvatelstva a vítězí na bojištích. A Západ dál podporuje „opozici“ proti němu, dodávkami zbraní prodlužuje válečný konflikt v Sýrii, a přispívá tak k dalším obětem války, zejména mezi civilním obyvatelstvem, a dalšímu ničení materiálních hodnot, již tak zpustošené země.

Trpké plody této těžko pochopitelné politiky teď Západ sklízí v Iráku.

V Bagdádu tamní vláda dnes možná nebojuje za Prahu a západní hodnoty, ale je násobně lepším a hlavně legitimním řešením nežli správa Iráku soldateskou z řad militantních islamistů. Pokud západní mocnosti nepřistoupí čelem k podpoře legitimní irácké vlády, budou promarněny všechny oběti Západu a jeho spojenců vynaložené v souvislosti s vítězstvím nad režimem Saddáma Husajna. A padne další kostka domina… A podobný závěr musí Západ udělat i v Sýrii a přerušit jakkoliv podporu ozbrojené „opozice“.

Jiří Paroubek

 

Poznámka: Text byl nabídnut  redakcím českých deníků, žádná redakce neprojevila zájem o zveřejnění. Jedná se o další ukázku "demokratičnosti" našeho mediálního světa, který připouští pouze názory poplatné a autory papouškující vyžadovanou "pravdu". Podobně média pracovala v době bombardování Jugoslávie, Kosova a naposledy např. Ukrajiny.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Jak vidno, tak Amíci Iráku nikdy moc neporozumněli. No, já jsem si dal hamburger také jen jednou a naposledy.  Stejně tak nechápu americký humor a drtivou většinu jejich filmů.

Nyní se již proslechlo, že pro použití bezpilotních letadel chybí Američanům informace o tom, kam by je měli zacílit. To je docela důležité, ne? A začíná vycházet najevo, že iráckou armádu vlastně rozpustili s tím, že se bude tvořit komplet znova. Vyházet v irácké armádě střední důstojnické kádry, to byla v tamních podmínkách tragická hloupost. Mohli se vypořádat s tou absolutní vojenskou špičkou a místo ní dosadit snaživé a hlavně spolupráce ochotné důstojníky.

Takže alespoň něco pro částečné pobavení - ono to je spíše tragikomické: Abychom se v té vojenské oblasti moc nevytahovali. Právě jsem doposlechl večerní zprávy TV NOVA, kde tvrdili, že prodej našich L-159 do Iráku je takřka v rukávu. Po kolikáté už? Na vyhledávači jsem o tomto stroji našel tento "krásný" článek. Opravdu se jmenuje   "Nechtěný bitevník L159" a opravdu vyšel přímo  Armádních novinách.cz (13,2.2012). Krásný případ reklamy...

Ve zmíněných zprávách hovořili, že všechno je moc a moc tajné... Načež před kamerou vystoupil fungl nový ministr národní obrany Stropnický. A ten prohlásil doslova, že se těch bitevníků a také vrtulníků MI-24 potřebují zbavit za každou cenu. Je to prostě rozený obchodník.  

antoninsebek

xx

antoninsebek

xx

Vladimír Štingl

 

Obr: Zbyněk Fiala: Provaz do 60 za své

Jako doplnění blogu J. Paroubka VŘELE DOPORUČUJI PŘEKLAD ČLÁNKU londýnského starosty Borise Johnsona na Britských listech "Tony Blair se konečně zbláznil".   "Tonda" je londýnským starostou jednoznačně označen jako ZLOČINEC, stejně jako nejmenovaní původci a organizátoři zvěrstev zpoza oceánu. Statisíce a dnes už miliony nevinných lidí umírají kvůli podobným zrůdám. A teď se chce Blair zbavit odpovědnosti...... A jde to. Patří  na doživotí do samotky stejně jako jeho "parťáci" a pokračovatelé...... Bohužel, trest smrti za genocidu "demokraté" preventivně zrušili.....protože věděli, co by je dříve nebo později čekalo.

Totální rozvrat Afganistánu, Libye, Egypt na hraně, Sýrie zdevastovaná, Ukrajina je nekončícím pokračováním,  raději nevzpomínat Jugoslávii a humanitární bombardování ochuzeným uranem, rozbití zbytku Srbska odtržením Kosova........ miliony mrtvých. Všichni, kdo jen "prstíčkem" přispěli PATŘÍ PŘED "NORIMBERSKÝ TRIBUNÁL"....... (Haag by jim navrhl "nobelovku", aby se "srovnali" s Obamou...). A spodní hranice trestu DOŽIVOTÍ, BEZ MOŽNOSTI PROPUŠTĚNÍ.......a obnovení TRESTU SMRTI...... Na této planetě skutečně vládnou absolutní magoři......