Konferenciér Soukup a jeho žaloby

soukup barrandov
13.9.2018 11:15
J. Soukup je nejen generálním ředitelem a majitelem TV Barrandov, on je také jejím hlavním konferenciérem, analytikem, komentátorem a tak nějak vůbec všechno. Někteří zasvěcenci spočítali, že vystupuje již v jedenácti pořadech své televize. To už samo o sobě svědčí o jistém stavu mysli tohoto muže.

Se svou partnerkou J. Soukup prý již chodí po Hradě a dohadují se o tom, co udělají, až jednou v prezidentském úřadu Soukup vystřídá Miloše Zemana. A prý to není taková legranda jak se teď zdá. J. Soukup prý uvěřil, že po odchodu M. Zemana do výslužby může převzít jeho levicovou voličskou klientelu. No, koneckonců, proč ne? I Andrej Babiš do značné míry převzal voličskou klientelu, která dříve podporovala ve volbách ČSSD a komunisty. Takže proč by analogicky nemohl být – tak zní Soukupova úvaha – další miliardář prezidentem.

Nechci zpochybňovat Soukupovy miliardy, ani jeho minulost, kdy radil Bursíkovi a později Bártovi. Určitě tak nečinil proto, že se chtěl následně dostat k zakázkám v polostátních a státních firmách na reklamu. Prý tak ale vydělal možná desítky milionů a možná prý stamiliony korun. Ale možná, že jsou to jen hnusné pomluvy. Upřímně, mně by to bylo celkem lhostejné, jako mi je lhostejný J. Soukup sám. Problém je v jiné věci. J. Soukup, coby konferenciér vlastní televize mě v poslední době soustavně kriminalizuje. Spojuje mě s kauzami, které jsem třeba já naopak a vcelku obratně ve své době vyřešil. Tak kupříkladu mě spojil s kauzou První městské banky (PMB). Prý jsem ji vykradl, takže si dnes přehazuji někde ve sklepě dvě miliardy ukradených korun. Ono to ale bylo všechno úplně jinak.

Když jsem za PMB převzal počátkem roku 1999 zodpovědnost, jako předseda dozorčí rady této banky a čerstvě zvolený náměstek pražského primátora pro finance, byly v ní toxické úvěry za 2,1 mld. Kč. Od chvíle, kdy jsem stanul v čele dozorčí rady PMB, nebyl poskytnut jediný chybný úvěr a banka byla díky mému úsilí a úsilí mých spolupracovníků (kteří to mohou u soudu dosvědčit a doložit), postupně vyčištěna, připravena k prodeji a zachráněna. U banky, která byla původně, počátkem roku 1999, oběma nohama v nucené správě, to byl vynikající úspěch.

Ale Soukup lže, jak když tiskne, že jsem prý banku vykradl. No, vezměte to logicky. Kdybych banku opravdu vybrabčil, jak tvrdí tento moudrý muž, jak bych se mohl v roce 2005 stát předsedou vlády a přežít to bez úhony. A jak bych vůbec mohl dělat náměstka pražského primátora až do roku 2004, kdyby to, co tvrdí Soukup, byla pravda?

Soukup mě také čile spojuje se zřejmě zločinným podnikatelem Horáčkem, který tři čtvrtě roku zaměstnával mou budoucí bývalou ženu Petru. Nevím, jestli je Petře dobře po těle, když si uvědomí, jakými penězi jí Horáček platil. Ale podle zaručených zpráv z pražských kaváren se má Petra Paroubková stát jednou z konferenciérek TV Barrandov. Blahopřeji ji k této případné nové kariéře a ke spojení s miliardářem – kandidátem na prezidenta.

TV Barrandov, bohužel, má o něco větší dosah na Ostravsku, než v jiných krajích, kde je její dosah marginální. Na slova J. Soukupa o mé údajné korupci proto některé slabé mozky reagují na ulicích tak, jak to J. Soukup očekává. Prostě J. Soukup mě chce cíleně poškozovat. A v poslední době ve své televizi, kde je hlavním konferenciérem zvýšil kadenci těchto útoků. Včera jsem proto J. Soukupa informoval, že ihned po ukončení voleb jej budou moji právníci žalovat. Soukup mně k tomu cynicky popřál: „Mnoho úspěchů“. Já vím, že to bude běh na dlouhou trať na dva až tři roky a u českých soudů může být výsledek poněkud nejistý.

Proto jsem přikročil k plánu B a informoval o něm J. Soukupa, že podávám stížnost na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, a to pro naprostou neobjektivitu jeho televizní show vůči mé osobě. A pokud dojde k další recidivě ze Soukupovi strany, podám další stížnost. A Rada podle zákona musí konat do třiceti dnů. Toto není ostatně první stížnost na Soukupa, kterou Rada řeší.

Chci proto vyzvat další lidi, kteří se cítí poškozeni Soukupovým lhaním, aby postupovali tak, jako já. To, co dělá Soukup, není svoboda slova. To je zneužívání osobního postavení k likvidaci jemu nepohodlného člověka či lidí. A to je potřeba zarazit.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Doufám, že se Jiří Paroubek nepřidá k panu Kalouskovi a dalším politikům podobného ražení. Odebrání licence by udělalo z Jaromíra Soukupa mučedníka a cesta do velké politiky by se mu otevřela dokořán.

klokan

    Máš miliardy, tudíž se můžeš zařadit i do fronty téměř geniálních oblbovatelů lidstva, které toho zřejmě snese dost. Vyloženě fascinující zůstává i okolnost hýbání s časem, což samozřejmě hybatel lidstva pan Soukup, zatím momentálně nečiní, ale ideologické poroučení větru i dešti mu zřejmě také nebude cizí. Kam vlastně až neskonalá hloupost některých namyšlených jedinců dosahá, zůstává otázkou, na níž by zřejmě nenašla odpověď ani Viktorka ve zpodobnění naší geniální spisovatelky Boženy Němcové, zoufale křičící svůj neblahý osud do hučení vody, přepadávající přes nyní již toliko symbolický jez. Lehkost s níž nám vládnoucí elity, včetně jejich politických poskoků, manipulují s časem se zdá být až neuvěřitelná.Lehkostí škrtu pera, zavedou například na sedm měsíců letní čas a astronomický přirozený čas nazvou jako zimní, když mu tento titul přidsoudili ve své bezbřehé hlouposti. Nyní nám tedy zřejmě zavedou oproti přírodnímu o hodinu posunutý čas jako normální. Nejrůznějším zkreslovatelům  všeho a mediálním hybatelům veškerého lidstva zřejmě patří budoucnost. Na nás záleží zda-li se necháme nadále takto drze ohlupovat. 

jiri-paroubek

Pane Volný,  jistě jste si všiml, že v mém článku píši také o možné roli soudu v této věci. Ale stromy nerostou do nebe a tak si myslím, že v naší zemi můžeme podat žalobu i na miliardáře, který záměrně a cíleně lže. To, že J. Soukup dnes popírá, že by chtěl kandidovat na prezidenta je k smíchu, může lhát, jako lže v jiných věcech.  Proč by vlastně poblinkával všechny současné politiky s výjimkou A. Babiše a M. Zemana? A. Babiše a jeho kauzy nechává ČT a jiným. V pořádku.

 To, co pro pana Soukupa může být ovšem nepříjemnější, než roky se táhnoucí soudy, je rychlé  rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Už v minulosti měl Soukup s Radou jisté problémy. A velké problémy. A pokud bude se svými lžemi vůči mé osobě pokračovat, budou následovat další stížnosti Radě. A ta musí do třiceti dnů konat. Pokud začnou řešit vůči Soukupovi i další lžemi postižení lidé svůj problém podobně jako já (odvaha je nakažlivá), nebude to pro Soukupa nic příjemného. Musí přece vědět, že zjevná neobjektivita jeho pořadů může vést až k odebrání televizní licence a to už není legrace ani pro Soukupa. Soudům se Soukup a jemu podobní jen smějí. To je opravdu na dlouhé lokte a jak jsem v článku napsal, s výsledkem velmi nejistým.                                                                                                  Jiří Paroubek

Jiří Volný st.

V zájmu objektivity musím dodat, že v pořadech J.Soukupa učinkují, dobrovolně a s nadšením, mnozí přední poslanci a senátoři několika parlamentních stran. Pan Soukup veřejně dementoval svou případnou prezidentskou kandidaturu. Jiřímu Paroubkovi bych rád připomenul, že nedávno vyjádřil velkou nedůvěru k našemu soudnímu systému. Nevěřím, že by se takto domohl satisfakce. Největším zadostiučiněním bude pro J.Paroubka a čtenáře těchto stránek úspěch v nadcházejících volbách.

Kvido

Také se mně nelíbí pán velkomožný Soukup. Viz můj článek zde:

https://www.phpfusion.cz/blog/2434/JSoukup-velikasstvi-z-nouze?

Počínání Soukupa je již za hranou a lidé od kumštu se potají smějí a čekají, jak TV Barandov dopadne. Sledovanost má nyní ubohou... Soukup totálně obsadil píseček této soukromé TV stanice a je smutné, že za malicherný peníz mu pomáhají i někteří prý "dobří" novináři. To je mně celkem jedno, chtějí ho využít, je to soukromá TV, ať si dělá co chce! Ale musí dodržovat zásady dobrých mravů, což je v českém zákoně a také kodexu novináře, asi ho ještě nečetl. Takže, J. Paroubek dělá dobře, když si útoky Soukupa nenechá líbit. Svoboda slova nesmí způsobovat poškozování, tedy ujmu jednotlivce! To již ústavní soud několikrát zdůrazňoval.