Lahůdková Putinova pokerová hra…

putin mrkající
19.1.2022 10:09
Na ten nadpis jsem nepřišel sám od sebe. To americká agentura Bloomberg jinak sledující kurzy a ekonomiku, tj. zabývající se neideologickým světem peněz a reálnými vztahy mezi státy tuším před týdnem napsala, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepožene je ani dopředu, ani dozadu.

Je to tak. Všichni západní politici unisono vřeští, že se Rusko připravuje na útok na Ukrajinu. Dneska toto téma dramaticky během tiskové konference vygradovala ministryně zahraničí Německa Annalena Baerbock, na Ukrajinu se připravuje také americký státní tajemník Blinken, a potom znovu Baerbocková vyrazí společně s francouzským kolegou, aby v reflektoru kamer vážně prohlíželi delimitační pásmo mezi Ukrajinou a povstaleckým územím Donbasu a Luhanska.

A i když všichni stále jako malé děti opakují agrese, nahromadění ruských vojsk, úmysl Ruska a tedy Putina je jasný: Vojska se nestáhnou, dokud to Rusko nebude pokládat za užitečné.

Hysterie bude stoupat, výhružky budou narůstat a ruská vojska se nepohnou ani o centimetr.

Tu přetahovanou nemůže Západ vyhrát.

Rusko je dnes z hlediska geopolitického měřeno vojenskými úspěchy v posledním desetiletí nejsilnějším protivníkem USA v rámci euroatlantické oblasti, a navíc je prakticky 50% Evropy na něm závislá z hlediska dodávek plynu, jehož cena roste pomalu geometrickou řadou.

A právě tady fakt, že svá vojska od ukrajinských hranic nestahuje a nestáhne, přes hysterický a setrvalý nesouhlas Západu, ukazuje na jeho sebejistotu.

Lahůdková pokerová hra, která nemá chybu.

Asi tak…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

JiB

Vážený pane Vyvadile,

bezpečnostní analytik Jan Schneider svého času napsal něco v tom duchu, že na zahraniční politice USA se zrcadlí jejich oblíbený sport baseball, kdy někam odpálí míček, odhodí pálku a běží se o ten míček poprat, zatímco u Rusů je poznat, že jejich nejoblíbenější sport mají být šachy…

Mě se jeho příměr zdá malinko přiléhavější než příměr agentury Blomberg.

Jsem proto velice napnutý, jaké bude vyústění. Trochu se totiž obávám, že tentokrát se hraje trochu vyšší hra, než na jakou jsme v poslední době byli zvyklí.

Mimochodem ten text pana Schneidera je i docela zajímavě vypointovaný …