Strana LEV 21 představila stínovou vládu a program

obrazek
1.6.2013 15:06
Na pražském Smíchově se dnes konala celostátní programová konference národních socialistů LEV 21. Předseda strany Jiří Paroubek představil bezmála třem stovkám delegátů složení stínové vlády a aktualizovaný program strany v klíčových oblastech, jako je ekonomika, justice, zdravotnictví nebo boj s kriminalitou. "Jde o to napumpovat peníze do české ekonomiky a dostat tak republiku během dvou až tří let k robustnímu růstu hospodářství tří až čtyř procent," řekl Jiří Paroubek delegátům programové konference LEV 21.

Představitelé strany LEV 21 na dnešní programové konferenci hovořili k celkem 257 delegátům. Předseda strany a někteří stínoví ministři hovořili k nejdůležitějším problémům české společnosti a představili návrhy strany pro jejich vyřešení na vládní úrovni. Největší prostor byl věnován představení ekonomického programu strany, který naleznete ZDE. Hovořilo se také o další možné cestě důchodové reformy, o účinných nástrojích v boji proti korupci a proti kriminalitě a rovněž o nutných změnách ve zdravotnictví. Strana LEV 21 také představila svůj nový program pro podporu drobných živnostníků a středního podnikatelského stavu.

Předseda strany LEV 21 a expremiér Jiří Paroubek představil na konferenci stínovou vládu národních socialistů. Ve stínové vládě je dvanáct stínových ministrů včetně pozice stínového premiéra. Stínový kabinet pak doplňuje pět odborných mluvčích strany a poradní sbor předsedy strany. Věkový průměr stínové vlády LEV 21 je 48,5 roku. Hlavním kritériem pro obsazení stínové vlády byly pro Jiřího Paroubka zkušenosti jednotlivých členů.

Financí se ve stínovém kabinetu LEV 21 ujal ekonom Filip Drapák, který již několik let pracuje ve Světové bance a má za sebou i manažerské zkušenosti ze společností, jako je Société Générale, PricewaterhouseCoopers, Fond národního majetku a PPP Centrum, kde byl předsedou představenstva a ředitelem. Stínovým ministrem obrany je bývalý dlouholetý první náměstek ministra obrany, bývalý vrchní ředitel sekce zahraničních vztahů ministerstva obrany a letitý diplomat Jaromír Novotný. Ten byl v minulosti velvyslancem ČR v Indii, Bangladéši, Nepálu, Srí Lance, na Maledivách nebo v Japonsku. Stínovým ministrem zahraničí v Paroubkově stínovém kabinetu se stal Ondřej Kosina, iberoamerikanista a pedagog, s jehož texty jste se mohli již seznámit i na portálu Vaše věc. Stínovému resortu vnitra se bude věnovat doc. Miroslav Němec, který je emeritním Vrchním policejním radou a plukovníkem Policie ČR ve výslužbě. Jedná se o předního odborníka na obor kriminalistiky a je rovněž autorem řady odborných publikací. V současné době vyučuje na Policejní akademii ČR. Post stínového ministra spravedlnosti bude zastávat Karel Horák, advokát, bývalý soudce, který v minulosti působil také na ministerstvech spravedlnosti, zahraničí a školství. Působil také jako generální konzul ČR na Slovensku. Zdravotnictví se ve stínové vládě chopí prof. Ivan Šterzl, přední český imunolog-endokrinolog, držitel řady významných ocenění. 

Mezi další stínové ministry patří místopředsedkyně strany Tereza Bernardová, která obsadí post stínové ministryně práce a sociálních věcí, bývalý první náměstek primátora Karlových Varů Tomáš Hybner, ten bude mít na starosti stínové ministerstvo pro regionální rozvoj, bydlení a cestovní ruch, a nechybí ani přední český hokejový reprezentant Jiří Šlégr, který se stal stínovým ministrem pro sport.

Kromě stínových ministrů představil Jiří Paroubek také kolektiv odborných mluvčích. Jejich seznam, včetně medailonků všech členů stínové vlády, naleznete ZDE.

Další informace o programové konferenci LEV 21 naleznete na oficiálním webu strany www.nslev21.cz, a to včetně prezentací, se kterými představitelé strany na konferenci vystoupili.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.