LEV 21: Škodu za sKarty by měli zaplatit ministři ze svého

obrazek
13.5.2013 16:31
Strana národních socialistů LEV 21 dnes uspořádala na pražském náměstí Pod Emauzy demonstraci proti vládnímu projektu sKaret. Na akci se sešlo zhruba 150 příznivců strany a odpůrců sKaret. "Chceme okamžité ukončení tohoto zprofanového projektu," řekl demonstrantům v úvodu svého projevu předseda LEV 21 Jiří Paroubek. Představitelé strany rovněž předali na ministerstvo práce a sociálních věcí otevřený dopis, ve kterém vyzývají ministryni Ludmilu Müllerovou k okamžitému ukončení tohoto projektu a členy vlády vyzvali, aby škodu, která státu kvůli sKartám vznikla, zaplatili ze svého.

Poslanci národních socialistů Jiří Paroubek a Jiří Šlégr se v minulosti na půdě poslanecké sněmovny vyslovili za okamžité zrušení projektu sKaret. Přestože tento projekt zjevně zcela zkrachoval a stát na něm možná bude tratit i stovky milionů korun, někteří představitelé Nečasovy vlády se snaží sKarty i nadále udržet při životě. "Projekt měl na starosti bývalý náměstek bývalý náměstek dnes už exministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka pan Šiška. Jeden z velkých šibalů, který byl obviněn policií," řekl na demonstraci předseda LEV 21 Jiří Paroubek. "Původní smysl projektu byl zcela zneužit, byla to kouřová clona, ve skutečnosti šlo o to vyvést dobře fungující službu a předat ji bance a takto ji prakticky privatizovat," dodal Jiří Paroubek s tím, že se tak dělo za situace, kdy tato vláda dostala svou politikou zběsilých škrtů a tzv. reforem tuto zemi do hospodářského poklesu. "Praha má svou Opencard, stát má díky současné vládě sKartu," uzavřel své vystoupení před demonstranty Jiří Paroubek.

V otevřeném dopise pak ministryni práce a sociálních věcí Ludmile Müllerové národní socialisté z LEV 21 vzkázali, že "odsuzují trapné půtky vládních stran na téma sKaret, jejichž pravým smyslem je všechno jiné, než zájem prostého občana". "Odmítáme snahy těch, kdo si z projektu sKaret udělali jen dobrý byznys. Vyzýváme ministryni práce a sociálních věcí k rychlému ukončení dobrodružného projektu sKaret. Vyzýváme rovněž všechny členy vlády, kteří umožnili existenci tohoto projektu, aby škodu, kterou státu způsobili, nahradili výlučně ze svých vlastních finančních prostředků," píše se v otevřeném dopise, který je podepsán předsedou a 1. místopředsedou pražské krajské organizace LEV 21, Přemyslem Votavou a Karlem Horákem. 

Demonstrace se zúčastnilo zhruba 150 lidí. Nebyli mezi nimi jen členové a příznivci národních socialistů, ale i lidé, kterým se projekt sKaret nelíbí. "Moje babička má 87 let a k bankomatu to má z domu 20 kilometrů. Z bankomatu navíc nikdy nevybírala. Je to absurdní a doufám, že se to co nevidět zruší. Co bude příště? Každý, kdo chce důchod, si bude muset vytvořit profil na facebooku?!" řekla portálu Vaše věc rozhořčeně jedna z účastnic demonstrace ze Středočeského kraje.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.