MF Dnes představuje Andreje Ježibabiše

obrazek
14.5.2012 15:08
Vykrmit a pak šup na pekáč. Že vám to připomíná pohádku o Jeníčkovi a Mařence? Je však možné, že se tato pohádka stane při příštích parlamentních volbách skutečností. Miliardář, rohlíkář, bábovkář a perníkář Andrej (Ježi)Babiš se totiž chystá české občany vykrmit za pomocí svého potravinářského impéria a získat od nich volební hlas. Po volbách pak může přijít "pekáč" jako v případě Věcí veřejných. Jak se zdá, Babišovi bude pomáhat nové médium - Babišova fronta (na perník) Dnes. V tu se dnes totiž změnil deník Mladá fronta Dnes, který ve svém "PR článku" vyzdvihuje miliardáře Babiše takovým způsobem, že by se za to nemuseli stydět ani v Severní Koreji…

„Charizmatický Andrej Babiš působí na lidi jako magnet. Dlouho po skončení mítinků ho nechtějí pustit domů,“ píše se v dnešní MF Dnes. Takové články jsme snad v českých podmínkách zažili naposledy před šedesáti lety v souvislosti s „Klémou“ Gottwaldem. Po „Gauner Zeitung“ Zdeňka Bakaly (Hospodářské noviny - pozn. autora) zde zřejmě máme dalšího magnáta, který se rozhodl ovládnout mediální trh. Jak jinak si totiž vysvětlit podlézavost redaktora Václava Dolejšího a celé MF Dnes vůči Andreji Babišovi?

Je až s podivem, jak dokáže MF Dnes měřit dvojím metrem a jak rychle dokáže zapomínat. Zatímco její komentátoři před volbami v roce 2010 vyzdvihovali Věci veřejné a jejího předsedu Radka Johna do nebes s tím, že je to nový vítr v politice, který je třeba volit (rozuměj: hlavně nevolit Paroubka), dnes ti stejní komentátoři nenechávají na Věcech veřejných nit suchou. Nejdřív Věcem veřejným pomohli v jejich cestě do sněmovny, teď, když jsou už OUT, se k nim nehlásí a soutěží mezi sebou, kdo na ně více plivne. Dnes si však pisálkové v MF Dnes našli další objekt obdivu, miliardáře Andreje Babiše.

„Miliardář Andrej Babiš, majitel skupiny Agrofert, rozjel politickou kampaň a mění své „hnutí naštvaných“ ve skutečnou stranu. Potichu, ale velmi rychle buduje síť lidí a poboček. Už nyní buduje stranickou strukturu. V každém ze 77 okresů najímá koordinátory, už dnes jich má na sedmdesát a pokrýt mu chybí posledních pár okresů,“ píše se v adoračním článku MF Dnes a sám Babiš podle tohoto deníku přiznává, že chce stranu budovat jako firmu - MF Dnes, zřejmě nedopatřením či zásahem tiskařského šotka, zapomněla dodat, že podobně se zachoval již Vít Bárta v případě Věcí veřejných. Zatímco se tedy v prvním odstavci dozvídáme, že Babiš už má skoro hotovou stranickou strukturu ve všech okresech, později se dočteme, že zatím pouze „najímá manažery“, kterých má už 70.

Jak by asi MF Dnes psala o Jiřím Paroubkovi, kdyby jeho strana NS-LEV 21, která má v současnosti téměř tisícovku členů, měla pouze „70 najatých manažerů“? Zcela jistě by to byl podle tohoto „nejserióznějšího ze seriózních“ plátku absolutní propadák a celé dvě tiskové strany by MF Dnes věnovala tomu, z jakých zdrojů jsou tito manažeři najímáni. Co na tom, že je údajně Babišovo "pohádkové jmění" podle zlých jazyků jen jedním velkým úvěrem.

Nezbývá než této fůzi MF Dnes a společnosti Agrofert Andreje Babiše popřát hodně společných úspěchů a hodně Jeníčků a Mařenek...


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Otevřený dopis panu redaktorovi Václavu Dolejšímu:

Velkolepý dárek jste pane redaktore, dal svými (zatím třemi) články o magnátu Babišovi. Docela by mě zajímalo, kolik by stál celostránkový inzerát hned na první straně Vašeho deníku...  Říká se, že čert dělá na největší hromadu.

Už na ten první článek, asi před deseti dny, jsem Vám chtěl napsat. Měl jste tam takové organizační schema jeho mocnářství.
ALE HODNĚ VÁM TOHO TAM CHYBÍ ! To přesně mě naštvalo a Vaše pokačování v beatizaci Babiše mě rozžhavilo doběla.


CO VÁM TAM CHYBÍ? Plno křížků, pane! A u každého křížku byste měl mít napsáno: Koupil Babiš a následně zlikvidoval. Když kupuje BAbiš, tak pochopitelně za BAbku. Ba ba. Vyžádejte si u některého z magnátových podkoních ten smuteční soupis.

Já Vám dám první dva, tři tipy: Bývalé Východočeské drubežářské závody, k.p. Jaroměř, provozy Černožice nad Labem, Žamberk a Vrchovina u Chocně. Na tom prvním provozu se dříve vyřádilo několik malokuponových privatizérů a mohu Vám napsat, kde ti zbankrotovaní podnikatelé mají mají své obří vily: Česká Skalice a Náchod. Druhé dva provozy visí mezi skalpy na opasku pana Babiše.

Abych předešel argumentům, že byly poprávu uzavřeny nějaké socialistické šunky, tak Vám sdělím, že technologie zpracování drůbeže MĚLA u nás minimálně evropskou neřku-li světovou úroveň. Důkazem toho je i fakt, že výrobky byly již za sociku vyváženy do zemí EU. Předtím provozy dostaly certifikáty komisařů EU a probíhaly zde jejich náročné kontroly.

Pracovalo se v dvousměnném provozu, hned po skončení odpolední směny nastoupili údržbáři, kteří prohlédli celé linky a automaty, aby přesně ráno v 6,00 mohla začít nerušeně ranní směna. Takže produktivita práce byla plně srovnatelná se Západem. A co vyvážíme dnes? Vyberte si z nepublikovatelných slov – na tři nebo pět písmen.

A kdopak nám to loupe perníček? Kdopak dováží potraviny za dumpingové ceny ze zahraničí? No přece jakýsi Babiš.
Ano, vyváží se také hovězí a vepřové. Přímo na Západ, především do Německa. A to v živém stavu. Tam se oddělí ty cennější části a zbytek (včetně zpracovaných odřezkůl do tzv. separovaného masa) jde zase zpět.
A blíží se dovoz laciného hovězího z USA. Steaky zůstanou Strýčkovi Samovi.

Proč jsou naše pole žlutější a žlutější? No proto, že s náklady 38,5O Kč na litr produkujeme litr „řepkové nafty“, rozdíl zaplatí в окончательном итоге daňový poplatník. Vyplácáme něco přes litr nafty, abychom získali jeden litr bio-nafty... Вот, тєхника ...

Kontaktujte ZOD (zemědělská obchodní družstva) a zjistíte u mnohých, že k nim dorazili vyslanci BB – Boha Babiše. S touto nabídkou: zrušte kravíny, tím můžete uvolnit další hektary na polích – na pěstování řepky. Do půdy se tak nedostane organické hnojivo a další maso bude moci firma BB dovézt. A pokud jste si toho nevšimnul, tak ceny potravin vzrostly. A porostou dál, protože obnovit živočišnou produkci tvá řádově deset let.

A když pan Babiš vyveze všechno strojní zařízení z drůbežářských a dalších masokombinátů, tak co? Budeme tam, kam nás chce zahraniční konkurence dostat. V závislosti, v --deli.

Netuším, proč jste si pro glorifikaci vybral v Mladé Frontě právě tohoto genia. Vy ano? Doufám, že je v tom pouze sancta simplicita. Byl bych rád, kdybyste se v tomto nekonečném seriálu zmínil také o mínusech tohoto našeho budoucího předního politika. Že je v Cibulkových seznamech? Že nikdo netuší, jak Lidumil Babiš ke štěstí přišel? Ach, kdeže loňské sněhy jsou.

kosina

Český ovčan, který nerad používá mozek, je schopný nechávat se do nekonečna napálit - samozřejmě s podporou vydatného brainwashingu rádoby seriózních, nikomu se nezodpovídajících médií. Co na tom, že už zde existuje dlouhá historie zkušeností se stranami typu ODA, US, SZ, VV. Nyní bude následovat ANO 2011. Všichni nadšeně zvolí bojovníka s korupcí Babiše a až se k nim po volbách otočí zády a spojí se s pravicí, opět budou v hospodě u piva nadávat.