MF Dnes se rozhodla jít do protiútoku proti portálu Vaše věc

obrazek
22.7.2011 15:44
Předevčírem rozhodl nepravomocně soud první instance ve věci křivého obvinění ze strany Jany Peterkové, bývalé novinářky TV Nova, která přiznala blízký osobní vztah k uprchlému Tomáši Pitrovi, které vznesla vůči Petru Dimunovi, reportérovi TV Nova Jiřímu Hynkovi a státnímu zástupci Jaroslavu Dolejšímu, tak, že návrh státního zástupce soud zamítl.

 

Je nutné připomenout, že policie a státní zástupce došli při šetření obvinění Peterkové k závěru, že nejsou pravdivé a naopak podali žalobu proti ní. Ani jeden ze zmíněných poškozených žalobu proti Peterkové nevznesl. Rozhodnutí soudu není pravomocné, státní zástupce si vzal lhůtu na odvolání. 

Co to znamená? Neznamená to nic jiného než to, že se nepodařilo shromáždit dostatek důkazů pro odsouzení Peterkové. Zvláště u těchto trestných činů pomluvy a křivého obvinění je to častý jev, ukazuje to i judikatura. Jak Petr Dimun, tak Jiří Hynek a Jaroslav Dolejší navíc vůči Janě Peterkové před soudem nevznesli závažná obvinění. Petr Dimun dokonce konstatoval, že je mu jí v podstatě líto, že byla zneužita Tomášem Pitrem a nevznesl ani nárok na uhrazení vzniklé škody. 

Přesto, že se jedná již o dva dny starý rozsudek, MF Dnes reagovala až dnes dotazem redaktora Syrovátky. Jak tato skutečnost, tak manipulativní znění dotazu i to, že celá kauza souvisí i s případem Věry Jourové - za ÚOOZ vedli vyšetřování Pitrovo a Peterkové obvinění lidé jako Luděk Žákovec a spol. - nás nutí k závěru, že se jedná ze strany MF Dnes o snahu zakrýt vlastní pochybení v kauze Věry Jourové a odvést tak pozornost od závažných zjištění, které v posledních dnech přinesla redakce Vaše věc. Další ze smutných důkazů manipulativní žurnalistiky v podání MF Dnes.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Junge Fronte - Heute, česky psaný německý tisk. Z těch jejich všelijakých jimi nadhozených afér má skutečně člověk takový divný pocit.  Pokles těchto noviny na úroveň  typického bulváru, se stal zřejmým již před několika roky. Prvoplánově jim vůbec   nejde o objektivní informování čtenářů. Zisky, zisky a ještě jednou zisky. Na nějakou novinářskou etiku zapomeňte. Zde uvedný skandální jejich postup v kauze Jourová, jen dokumentuje celkovou jejich zcela obskurní činnost. Novinářské fízlování, všelijaké odposlechy, provokace. Veřejnosti se namlouvá, že se jedná o hlídací psy demokracie. Tomu snad může věřit toliko prostý naivka. Jimi všelijakými způsoby vyštrachané aféry, při bližším šetření bývají pžípad od případu buď zameteny pod koberec, popřípade se prokáže jejjich zjevná vykonstruovanost. Po převratu jsem na  zakoupení bulváru nevynaložil ani halíř a budu tak činit doposud.  Novináři MFD často exhibují na obrazovce ČT. Široké pole působnosti mají  též v rozhlasových hromadných sdělovacích prostředcích, které se nazývají jako veřejnoprávní.  Lze si tedy udělat objektivní obrázek.Tyto prostředky i MFD resp. JFH, jednají ve prospěch zdejších mafiánských kapitalistů, jimiž se  staly zřejmými slouhy. Skutečnost, že vyceňuji své tesáky na nezávislá média nemůže již nikoho překvapit.