Ministr obrany Vondra zaslepen nenávistí

obrazek
20.11.2011 19:25
Pokud si nestranný pozorovatel pustil nedělní diskusní pořad Otázky Václava Moravce, musel se ptát, jestli ministr obrany A. Vondra myslí svá slova vážně. Když se ho moderátor zeptal, co říká na to, že ministerstvo vnitra a zpravodajci jednoznačně konstatovali, že není možno podat návrh Nejvyššímu správnímu soudu návrh na pozastavení činnosti KSČM kvůli nedostatku relevantního materiálu, a že by takový petit neměl šanci, ministr odpověděl jasně, že ministerstvo vnitra nepochopilo zadání vlády a že postupovalo špatně. Vondra odmítl tento závěr akceptovat, spíš bychom měli říci politickou zakázku vlády, na zbavení se jednoho ze svých politických soupeřů. Je tento postup vlády ještě demokratický a v souladu s dobrými mravy?

Domnívám se, že nikoliv, je za hranou demokratických mantinelů. Vondrova posedlost zákazem či pozastavením činnosti komunistické strany již překročila veškeré myslitelné meze. Jedná se zde o jasnou politickou zakázku, což Vondra vlastně přiznal, a do níž byli zainteresováni kromě ministerstva vnitra i tajní zpravodajci, kteří měli ,,na povel" dodat nějaký zajímavý kompromateriál, nejlépe ten, kdy komunisté hovoří o svržení kapitalistického režimu revoluční cestou, jenž ovšem sám o sobě nemůže vést k zákazu strany zvolené v demokratických svobodných volbách. Mimochodem tato strohá věta leží v žaludku pánům Vondrům a Štětinům nejvíce a hlavně kvůli ní by měli zřejmě komunisté přejít do ilegality. Strana by musela podle dikce ústavy a příslušných zákonů bezprostředně ohrožovat demokracii v zemi a její pozastavení je až nejzazším, krajním prostředkem. Jak to ale vypadá, tak komunistobijce Vondru ani tento ,,nesplněný stranický" úkol nezastaví a trvá si dál na své ničím podložené argumentaci.

Již samotný fakt, že v demokratickém státě vláda úkoluje ministerstvo vnitra a zpravodajské služby, aby jí dodaly takový materiál, který by jednoznačně vedl k pozastavení či rozpuštění politického subjektu, je skandální. Zavání to stejnými praktiky z období let 1945 - 1948, kdy komunistické ministerstvo vnitra vedené radikálním komunistou V. Noskem fabrikovalo fantastické konstrukce mající zdiskreditovat nekomunistické strany, především národní socialisty. Pokud je nemělo, tak si je jednoduše vymyslelo.

Vondra nemůže pochopit, že materiály, jež by měly naději na úspěch, prostě neexistují. Ty, co jsou k dispozici, nemají takovou sílu na to, aby mohly způsobit pozastavení činnosti komunistů. Vondra stále argumentuje zákonem č. 198/1993 Sb. o protiprávnosti komunistického režimu, který však není standardním zákonem i podle renomovaných právníků (např. T. Sokol), protože nemá normativní povahu, ale ideologickou. A týká se jiné strany než KSČM, která je sice pokračovatelkou KSČ, ale na bázi kontinuity a diskontinuity. Je smutné, že ministr obrany se zřejmě nikdy nepoučí a bude svůj marný boj se zlými komunisty vést dál. Přitom ODS, jejímž je Vondra dlouholetým členem, má sama do demokratičnosti daleko. Ruší místní organizace, které si na lokální úrovni dovolily utvořit koalici s komunisty, i v případě, kde se jedná o člověka, který byl do takové spolupráce za komunisty delegován, a který tedy není členem KSČM. Ruší snad komunisté své organizace za spolupráci s ODS? Nikoliv, protože komunisté jsou pragmatičtí, ne ideologičtí. Vlády na místní úrovni by měly přece být o praktických a užitečných krocích, nikoliv o exaltované ideologičnosti, jak to vidíme u ODS.

Vondra a celá vláda chce chronickým a neúspěšným bojem proti KSČM zakrýt ve skutečnosti svou neschopnost, obří personální skandály a nepopulární ,,reformy". Jde tedy především o kouřovou clonu, jak odvést pozornost jinam. Je zajímavé, že boj proti komunistům není prakticky vůbec (pozitivně) reflektován v naší společnosti, lidi toto téma prostě přestalo zajímat. Hlavně je zajímá, jak úspěšně přežít nekompetentní a neodborné kroky této vlády bez co nejmenší úhony. Vondra svůj donkichotský boj proti KSČM sice povede se svými souvěrci až do úplného ad absurda, nicméně rozumní lidé vědí, že nemá šanci, a že se ještě více stává směšným.

Uvidíme, jestli třeba za pár let někdo nepodá návrh na pozastavení činnosti ODS za korupční veleskandály, propadlé miliardy a ,,dalíkovské" praktiky, kterým se v ODS stále dobře daří...


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

     Doslova antikomunistickou posedlost naší vládnoucí trojkoaliční mafie se jeví již zbytečné komentovat. Tato již svým činěním dostatečně všem občanům dala najevo, že jí jde toliko o zachování svých mocenských pašalíků. ODS samozřejmě ani náhodou neuvažuje o vypsání vnitrostranického referenda ohledně vypuštění slova demokratická ze svého názvu.

novotny

Asi by mělo být dnes aktuálnější téma soudní zrušení ODS za korupce, protože tolik afér, v jakých jela a jede dnes tato strana, nikdy komunisté za celou svoji historii neměli (dokonce snad žádnou obdobnou aféru historie nezaznamenala). Navíc pan ministr Vondra je v této oblasti přímo ukázkový exponent, takže od něho to opravdu sedí.

Vladimír Štingl

Pane Duchoslave, velmi výstižné. Dovolím si komentovat a upozornit na další MOŽNOSTI A VARIANTY. Ty jsou stejně nebezpečné jako je žlučovitý, zlý a velice nebezpečný "AROGANT - KŘIVOHUBÝ ŽABÁK"..... To je dEMOKRAT  s "vytříbeným vkusem" pro zneužívání moci a postavení, které získal jen díky svému "backingu".... od koho a odkud, nechám na úvaze Vás i komentujících - pokud budou..... Dle mého názoru velice nebezpečný člověk, s velikou a hyperarogantně zneužívanou mocí. Jak komentoval ENTROPU  Černého a kolik stála - výsměch, jak komentoval PROMOPRO - výsměch, naprosto netečný k nějakým "přiblblým" výběrovým řízením - výsměch......, a to jsou  pouhá "šidítka", která "omylem pronikla" na veřejnost. Nečekejme nic, co by mohlo být ku prospěch občanů  této země. Naprosto užasle jsem zíral (zjevně jako Vy) s jakou drzostí v pohodě přizná, jak se zneužívají tajné služby a jak i o kreaturním karieristovi Kubicem řekne, že je "neschopný" a takhle ne, KSČM je prostě nezbytné zlikvidovat - z nařízení VONDRY, resp. vlády BaKaNe. A TO JE TEN OKAMŽIK ,  který je z hlediska SUVERENITY PROJEVU VONDRY děsivý.

   Představuji si totiž, že KSČM prostě ZAKÁŽÍ A TO PŘED VOLBAMI - je jedno kterými.... Na "levici"  zůstane osamocená, neustále kompromitovaná a napadaná "antikomunistická" ČSSD....domníváte se, že levice vyhraje volby??? Stačí "nahradit" LEV, ČSNS "ztráty"....NE!!! Protože v "pravodolnímhornímstředu" (nikoliv časově, ani prostorově..) se objeví "náhradník" za VeVerky, třeba strana A. Babiše a bude se POKRAČOVAT v devastaci života "běžných" občanů. JSEM PŘESVĚDČENÝ, ŽE JDE O SNAHU LEVICI "PODŘÍZNOUT", protože ´v České kotlině a Moravské zemi nelze očekávat razanci ŘEKŮ, která, bohužel, zatím nevedla a evidentně nepovede k sebemenšímu postihu, potrestání nebo NÁHRADĚ ŠKOD ZPŮSOBENÝCH ŘECKU KONKRÉTNÍMI LIDMI....   KÉŽ BYCH SI MOHL BÝT JISTÝ, ŽE pouze blábolím, fabuluji a je to 100% mimo jakoukoliv realitu... Vondra, chce návrh, jak ZLIKVIDOVAT KSČM - dnes, koho zítra...????? Klidně to "plivne" do pléna....      Zmiňovaný "komunistobijec" ze stáje KSČ  Štětina, to je jen "smrduté čurdí" v zablácené škarpě, který se jako mnoho dalších vyvezl s "přiboudlinou"....

Vondra, samozřejmě, velice dobře chápe, že kompromitující materiály není ani absolutní HUJER  schopen dodat, on mi jako hňup nepřipadá, ten jde za ÚKOLEM  a to bez pravidel a ......

VONDRA v žádném případě není "IDEALISTA" donkichotského typu, to je tvrdý a bezohledný, nebezpečný pragmatik. Cítí se absolutně neohrozitelný, jako ti před ním...... Jak se mohl "disident" ocitnout ve straně jako je ODS???

Nebo, že by se "obával", aby to s ohledem na náladu v této společnosti "blbě" nedopadlo?? Myslím, že zatím se tento arogantní suverén neobává.....

Čemu věřit, komu věřit, kam to vše směřuje....??? Kdo zná odpověď....???