Miroslav Němec: Miloš Zeman a přihlouplá vyjádření tzv. celebrit

obrazek
8.3.2013 11:06
První skutečně lidem přímo zvolený český prezident Miloš Zeman pronesl po složení předepsaného prezidentského slibu krátký, ale velmi pěkný projev, jehož pasáž týkající se kritiky práce podstatné části českých médií se stala okamžitě předmětem nebývalé pozornosti a dokonce sklidila potlesk přítomných v sále. To zřejmě nebývale vyděsilo některé komentátory natolik, že hledali zastání u některých tzv. celebrit.

Řada našich občanů má ještě v živé paměti, jak se mnohé tzv. „celebrity“ vyjadřovaly v průběhu soupeření kandidátů ucházejících se o přízeň voličů na adresu favorita prezidentské volby – Miloše Zemana. Jak ho určité celebrity záměrně poškozovaly lživými tvrzeními, poukazovaly na jeho chyby, na financování jeho předvolební kampaně, zveličovaly to a tak nahrávaly permanentně všude spícímu a nesrozumitelně mumlajícímu dědečkovi, který s kvalifikací hajného drze sedí na funkci ministra zahraničních věcí České republiky a dokonce zastává i funkci místopředsedy české vlády. A přitom se v médiích podivuje tomu, že by se snad první a zřejmě i poslední český kosmonaut, vysokoškolsky vzdělaný Vladimír Remek, dnešní europoslanec, měl stát velvyslancem v Moskvě. I když můžeme člověku se základním vzděláním hajného odpustit, že jen těžko může hodnotit vysokoškolsky vzdělaného europoslance, kterému sám nesahá ani po kotníky, nelze mu odpustit aroganci kritiky Zemanova projevu z důvodu absence zahraniční politiky, která byla zcela nemístná a vyjadřuje pouze strach hajného o svoji pozici.

To, že řada tzv. „českých celebrit“ toho sama moc neumí - a jsou v podstatě finančně závislé na dalších úspěšných osobách, např. různé rádoby modelky, moderátorky, herečky aj. „umělkyně“, většinou „přisáté“ na tenistech, golfistech, hokejistech NHL či fotbalistech angažovaných v zahraničních klubech, apod. - je víc než zřejmé. A tomu také pochopitelně odpovídají jejich přihlouplé názory a vyjádření pro média. Že však bude takto hloupě v průběhu prezidentské kampaně vystupovat olympionička Věra Čáslavská a dokonce i Zdeněk Svěrák mne velmi překvapilo. Nejsou však sami.

Včera, v den slavnostní inaugurace nového prezidenta Miloše Zemana, mne však velmi pohoršila zpráva, která se již v 11:12 hodin objevila ve zprávách na serveru Parlamentní listy s tučným nadpisem Alkoholik, který říká kraviny. Jan Kraus a další osobnosti o Zemanovi, autora Hanse Štembery, který zpovídal socioložku Jiřinu Šiklovou, moderátora Jana Krause, tzv. „mediálního experta“ Daniela Köppla, jazykovědce Karla Olivu, herečku Táňu Fischerovou, novináře Jakuba Urbana a dokumentaristu Víta Klusáka.

Socioložka Jiřina Šiklová sice označuje jako největší ctnost Miloše Zemana jeho vzdělání a to, že není žádný zaujatý straník, ale hned kritizuje jeho „narcismus“, který označuje za pokračování Václava Klause a věštecky dodává, že Zeman nesežene a nemá vedle sebe lidi, kteří by mohli být opravdu jeho spolupracovníky, neboť má kolem sebe prý buď pochlebovače anebo lidi, kteří jsou „šíbři“ a dělají za něj „černou politiku“. A aby tomu dodala korunu, paní přeemancipovaná egocentrická dáma řekla, že si myslí, že Miloš Zeman ...“ve funkci nevydrží dlouho, protože jeho zdravotní stav tomu asi nebude odpovídat“. Tak to jste se, paní Šiklová, tedy vyznamenala, to Vám řeknu. To přece nikdy nemůže veřejně vyslovit žádný slušný člověk ani tehdy, kdyby prokazatelně věděl, že ten, o kom tady mluví, druhý den zcela jistě zemře. To je tedy úroveň...

Moderátor Jan Kraus, který si již dost dlouho hraje na ochránce chudých lidí a kritizuje takřka všechny naše politiky využívaje různých populistických řečí ve svém rodinném pořadu „Show Jana Krause“, prohlásil, že ...“největší ctností Miloše Zemana je, že občas řekne pravdu, ale občas řekne kravinu“. Bohužel nedodal, že ty kraviny plácá soustavně právě on sám ve svém pořadu, a nejen tam, a ještě si za to nechá platit. A když tam - zjevně omylem - pozve někoho inteligentního, jako např. sexuoložku Doc. PhDr. Lauru Janáčkovou, CSc., vypadá tam sám jako žáček zvláštní školy.

Daniel Köppl sdělil, že ctnost Miloše Zemana vidí v jeho koexistenci, tzn., že i nadále bude pokračovat jeho nesmyslný souboj s novináři, přičemž i nadále budou jeho výroky na hraně. A dodal, že na škodu je prý to, že u Zemana čas od času převáží jeho ego nad jeho inteligencí. Skutečně řeč hodná mediálního experta. Dodávám, že zřejmě sedmé kategorie.

Jazykovědec Karel Oliva údajně ocenil ...„Zemanův civilizovanější postoj v zahraniční politice“, i když ještě zcela zjevně není podle čeho soudit, ale hned dodává, že ...„očekává zhrubnutí politické scény“... zejména ...“výrazivem, stylem chování a nedostatkem vnitřní etiky nového prezidenta“... a - zřejmě, aby zaujal - tak ještě dodal ...“a přeci jenom teď máme prezidenta, který je soudem puncovaný lhář“. A já dodávám: Pane jazykovědče Olivo, dříve než něco plácnete o prezidentovi republiky, uvědomte si možný dosah svých slov. A doporučuji Vám, abyste se panu prezidentovi omluvil, protože lidé Vám to nikdy neodpustí.

Zemanova soupeřka z prezidentského klání, herečka a spisovatelka Táňa Fischerová vcelku správně prohlásila, že Zeman nebyl nikdy zaměřen na vlastní majetek a sebeobohacování, ale vzápětí dodává, že ...“u lidí jemu blízkých mu to nevadilo, což je prý nebezpečné do budoucna“. Rádoby věštkyně, nebo bledá závist?

Jakýsi novinář Jakub Urban prohlásil, že ...“ctností Zemana snad bude to, že nebude psát Zápisky z cest, jako to dělal jeho předchůdce Václav Klaus“, přičemž jeho zápornou vlastnost vyjádřil třemi slovy: „Snadno manipulativní alkoholik“. Já dodávám jen: Že se nestydíte, pane novináři Urbane? Na Vás totiž přesně sedí Zemanova část jeho projevu týkající se médií.

Jakýsi dokumentarista Vít Klusák sice prohlásil, že ...“Zemanovi se nedá upřít smysl pro humor“. Ovšem vzápětí dodal, že ...“nevhodné prý ale je, že Zeman je paranoidní, možná až nesnesitelně ješitný a rozdílný názor považuje na útok, což ho připravuje o možnost dialogu“.

Že se na této šaškárně samozvaných celebrit bude chtít zviditelnit i předsedkyně účelově založené „ministrany“ LIDEM Karolína, která by zřejmě chtěla radit zkušenému Miloši Zemanovi - a to i přesto, že zcela zjevně neumí poradit ani sama sobě - mne nepřekvapilo. Kariérismus je jí totiž vlastní od samého vstupu do vysoké politiky (viz další článek téhož autora na Parlamentních listech uveřejněný v 12:28 hodin téhož dne pod názvem „Peake poradila prezidentu Zemanovi“. A korunu všemu nasadila v pořadu ČT Události a komentáře televizní analytička Martina Lustigová, která prokázala, že hodnocení Miloše Zemana bylo zcela přesné.

A já, jako obyčejný člověk - na rozdíl od řady tzv. celebrit - tvrdím, že Miloš Zeman ve svém projevu přesně „uhodil“ hřebíček na hlavičku a potrefené husy se začínají ozývat.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Přestože s podstatou článku pana Němce, jakož i vyjádřeními četných jeho komentátoru naprosto souhlasím, především s  poukázáním na prodejnost některých havlofilních medií a jistých některých našich mediálně proslulých osobností, dovoluji si upřesnit některé údaje uvedené v jeho článku s titulkem ,, Miloš Zeman a přihlouplá vyjádření některých tzv. celebrit." Toto činím toliko za účelem zamezení zkreslování obsahu přenášených informací na principu tzv. tiché pošty. Nejedná se o kritiku, vždyť článek ani komentáře nejeví chyb.

       Především autorem poukazovaného článku s názvem poněkud senzacechtivým  ,, Alkoholik, který říká kraviny ..."  uveřejněného NA PL, není Hans Štembera,  /toho lze považovat toliko za autora průvodního k článku fota Ing. M. Zemana, nynějšího  již prezidenta republiky/, ale pisatel neznámý pod zkratkou ,,adr". V úvodu tohoto článku jeho částečně anonymní autor sám odkazuje na server Lidovky cz. z něhož čerpal toliko některé (dodávám) informace, které uvedl nepříliš přesně. Název článku Lidovek  tedy uveden,, Co čekat od Zemana ? Zhrubnutí politiky, občas pravdu míní osobnosti." Autoři článku uvedeni Pálková, Golis, datováno dne 8. 3. 2013. Též tento článek hodný k přečtení, nachází se v něm i vyjádření psychiatra pana Cyrila H. Mám za to šichni vyjadřující mediálně proslulí, veskrze při zdůrazňování negativ pana prezidenta,  poukazujíce na třísky v jeho oku, ony biblické trámy, tkvící v jejich očích nevidí. Můžeme si zaspekulovat jak by dotyční hodnotilé adorovali svého ,,oblíbence Trautenberka " ?

Co tedy vlastně čekat ?  Po slavnostních úvodních ceremoniálech, v nichž pan prezident, musel reflektovat též duchovno, logicky svoji hlavní pozornost zaměří i na otázky nelehkého života těch občanů neprivilegovaných. Chtělo by se mi dodat,na otázku gruntovní, jak vlastně řádně zatočit s Ing.chemie M.K. ? Jinak zatočí on s ním. Nezanedbatelný pro naši společnost se mi jeví i předpokládaný prezidetův podíl na omezování vlivu různých polovzdělanců, vidících svět  pouze v úzkem průzoru ideologických a jiných klapek a ne v jeho komplexnosti.

novotny

Ano, velice přesně a krásně vyjádřeno. Mimo jiné, hajný včera na inauguraci chvilkama opět pospával a když vstal, jeho pupek trčel daleko do Vladislavského sálu - přezdívka Trautenberk se nezapře... myslím, že ten by zpaměti prezidentský slib nedal, možná ani přečtený

Vladimír Štingl

Paní Kateřino, bohužel, máte neskonalou pravdu.... Nechat do sebe kopat zleva, zprava, zhora, zdola, argumentace debilů a sebestředných hňupů - viz "aktéři" zmiňovaní panem Němcem - je to zničující a drtivé. A M. Zeman už není také nejmladší, aby to měl zapotřebí a to jste "trefila" bezchybně.... Bohužel. Ale jeho ego toužilo po "uznání", tak ať se projeví.

Františku, kdybych měl hodně, moc a ještě více peněz, tak je vsadím VŠECHNY na to, že i kdyby byl M. Zeman svatý, tak Mitrofanova, Komárka, Steigerwalda, Krause, Urbana, Drtinovou, odporného Železného a s nimi spřaženou sebranku, všechny, které si platí Bakalové, Kellnerové a další - NIKDY NEZMLKNOU!!! Jsou placeni za to, že kydají špínu, hnůj, hrabou se v odpadcích bez ohledu na nějakou "ulici, plebs, plebejce a podobné" - pro mne občany této země. Vždyť je přece smyslem a cílem prolhat se, promanipulovat a prokrást k dalšímu "balíku" prostřednictvím "podržtašek"....... Kde čekáš, Františku, že by mohl dosáhnout M.Zeman změny? Vykopnout Dvořáka z ČT? To musí, ale vykopnout "demokraty" z Rady pro.... a je to opět dokola. "Tušíš jak by to ohrozilo demokracii....???!!!" To by mohl opět přijít do ČT stanovat Ruml, Šiklová a spol.... Na to M. Zeman NEMÁ, ale alespoň do nich občas kopne jako oni do nás KOPOU DENNĚ více než 20 let.... K čemu to povede? NEVÍM....?

Zdravím Vás paní Kateřino, zdravím Tebe Františku. Není to o "sólovém vystoupení" sebesilnějšího individua, ale o zvednutí se 9,9 milionu Lidí v této zemi...... Příjemné odpoledne.

stvan

Nezoufejte, pokud MZ splní co slíboval, tak média sama z pudu sebezáchovy zavřou svá nevymáchaná ústa.

Vladimír Štingl

Pane doktore, přeji příjemné odpoledne. Zasloužíte si to za dokonalé ztvárnění "naší mediální elity"..... Škoda, že tam chyběla Drtinová (vlastně celá ČT....), Steigerwald, Komárek, velcí myslitelé  a umělci Básiková, Horáček, Hřebejk, famózní ekonom Kohout popř. Zlámalová apod.....

Uvedl jste "výkvět" a zvláště "můj oblíbenec" Kraus. Nenažraný protěžovaný do 89. roku a teď má pořad i snad s "angažmá" dávno zemřelé prababičky...., prachy jsou prachy..... A Šiklová? Kde ta vůbec bere drzost vylézt z baráku....?? Ale jak se říká: "Drzost, lepší než poplužní dvůr....".

PL jsem četl a jsem rád, že se "celebrity" se svými "hity" projevují. Je třeba vědět s kým, o čem, pro koho a co  "by to mohlo s tou "NOVOU" partou stát"...... Pěkná "sebranka odborníků" a "skutečných lidských charakterů"......

Srdečný dík za poveselení nad těmi mutanty.....  Zdravím Vás.