Miroslav Němec: Neuvážené výroky ČSSD nahání voliče pravici

obrazek
7.5.2013 08:45
Občané, zdecimovaní několikaletou asociální politikou pravice pod vedením Nečasovy Občanské demokratické strany (ODS) a Kalouskovy TOP 09, již nedočkavě vzhlíží k levici s vidinou lepších zítřků. A jak je vidět i slyšet ze všech konců České republiky, slušní občané by byli možná nejraději, kdyby po této „hrůzovládě“ nastoupila k moci skutečně koalice ČSSD – KSČM – LEV 21 – SPOZ, která by měla podporu minimálně 80% všech obyvatel České republiky.

Myslím si, že to dobře vědí i všichni slušní lidé v ČSSD, včetně jejího současného nejvyššího vedení, leč někteří „individualisté“ to vidět nechtějí, nesmyslně trvají na tzv. „Bohumínském usnesení“, které ČSSD zapovídá spolupráci s KSČM. Částečně se sociální demokracie odvrací i od současného prezidenta Miloše Zemana, který měl být správně jejím jediným prezidentským kandidátem a to právě proto, že z tehdy bezvýznamné ČSSD udělal nejsilnější levicovou stranu v zemi. A když poté, pod vedením mladičkého Grosse, strana tuto pozici ztratila, na výsluní ji opět vytáhl do té doby neznámý „bourák“ Jiří Paroubek, kterého se začal bát i tehdy neohrožený Mirek Topolánek.

Občané od levicové vlády očekávají zejména oživení ekonomiky, nové pracovní příležitosti a snížení počtu nezaměstnaných, podstatné zvýšení bezpečnosti v celé zemi a podstatně kvalitnější práci Policie České republiky, která se již několik let doslova potácí v mantinelech úsporných opatření, její vedení je nevýrazné a nikdo, ani ministr vnitra, který je za ní plně zodpovědný, se jí nezastane. Občané také oprávněně očekávají snížení cen nájmů, elektřiny, plynu, tepla, vody, benzínu a nafty a také výrazné snížení daní pro nejširší vrstvy obyvatelstva a zvýšení daní pro příjmově nejsilnější ekonomické subjekty a ty, kteří vydělávají měsíčně nehorázně vysoké sumy, které jsou v příkrém rozporu i s podivnou morálkou současné doby.

Řadě občanů je jasné, že dají-li svůj hlas ve volbách KSČM, jde v konečném výsledku o hlas skoro ztracený, neboť KSČM dnes ještě k moci nikdo nepustí a proto řada voličů KSČM dává hlas právě ČSSD. Ta se však těmito voličskými preferencemi sice pyšní, mnohdy i zcela nazaslouženě, ale ke KSČM se chová doposud macešsky a odmítavě, aby náhodou o některé hlasy jiných voličů nepřišla. Dokladem arogance ČSSD jsou i výroky jejich prezidentského kandidáta Jiří Dientsbiera ml., který po prohrané prezidentské volbě nadutě prohlásil, že nebude podporovat žádného z kandidátů, který postoupil do druhého kola prezidentských voleb, protože oba dva – jak Karel Schwarzenberg, tak i Miloš Zeman – jsou kandidáti pravice. Větší diletantismus jsem v posledním období opravdu neslyšel, neboť nejen, že si musí pan Dientsbier uvědomit, že on ty hlasy nezískal jako on – Jiří Dientsbier, ale ty hlasy dostal právě proto, že byl kandidátem ČSSD, ke které občané vzhlíží jako k zachránci, a v této pozici by je proto dostal kdokoliv, třeba i vrátný z Lidového domu. Proto by panu Dientsbierovi slušelo, kdyby byl trochu pokornější a nebyl takovým individualistou, neboť takto není schopen překročit ani stín svého otce, který nikdy tak namyšlený nebyl.

Dalším takovým povedeným výrokem je doslova hospodský projev pana Jana Mládka na sjezdu ČSSD v Ostravě, kde pravdivou myšlenku, že podnikatelé obecně kašlou na své zaměstnance a neplatí daně, přičemž si raději koupí tři nové automobily, které nepotřebují, protože to zákon umožňuje, zkomolil tak, že ji okamžitě zneužila celá pravicová scéna a okamžitě tak svým výrokem připravil ČSSD minimálně o 800 000 voličů.

Vrcholem hlouposti ČSSD jsou i výroky typu „Zemanovce ve vládě nechceme“, „S Paroubkem spolupracovat nebudeme“, „Nežli s KSČM, tak raději s TOP 09“ nebo „Zvýšíme daně lidem i firmám“ a podobné, které pak fakticky odrazují i ty jejich skalní voliče a zcela jednoznačně nahrávají opět pravici.

Proto si dovoluji doporučit vedení ČSSD, kde je řada velice vzdělaných a inteligentních lidí, aby bedlivě vážilo své – veřejně pronesené – výroky již dnes, neboť by se za rok, kdy budou probíhat parlamentní volby, nemuselo dopočítat a vládu pravice či populistických extrémistů tady určitě nechceme.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.