Miroslav Němec: Pokud nebudeme jmenovat do odpovědných funkcí odborníky, ale politiky, nepohneme se dál

obrazek
5.12.2012 13:54
Jedním ze základních revolučních hesel v roce 1989 bylo heslo „Odborníci na svá místa“. Byl to tehdy zcela oprávněný požadavek, neboť v době normalizace, v sedmdesátých a následně pak i v osmdesátých letech minulého století, byli - v rámci očisty od tzv. „reformních komunistů“, dosazováni takřka do všech odpovědných funkcí noví politici Husákovsko-Bilakovského vedení. Ti však do KSČ nešli prosazovat její myšlenky a program pro lidi (pro dělníky, zemědělce a řadové pracující občany), ale budovat si svoji vlastní výhodnou „papalášskou“ kariéru.

Tito kariéristé využili situace, kdy se tehdejší jediná vládnoucí strana (KSČ), na příkaz Moskvy a pod Husákovsko-Bilakovským vedením, účelově zbavovala svých nejlepších lidí, kteří se jako vrcholní představitelé takřka všech odvětví činnosti státu, od centra až po podniky okresního významu, postavili proti vstupu spojeneckých vojsk na naše území a podporovali tehdejší reformní stranické vedení v čele s Alexandrem Dubčekem. Ti byli, po pádu Dubčeka, nemilosrdně vyhozeni a na jejich místa přišli různí kariéristé a dokonce i udavači z řad okupace, do té doby čekající v pozadí, kteří sice nic neuměli, ale byli ochotní novému stranickému vedení přitakávat a jeho odpůrce ničit. A právě zde byl začátek konce minulého režimu, neboť když poctiví řadoví straníci a řadoví pracující viděli, jací „pseudoodborníci“, hochštapleři a později dokonce i podvodníci a veksláci se, s novou stranickou legitimací, dostali nejen do stranického aparátu, ale i do výkonných funkcí předsedů národních výborů, ředitelů národních podniků, zemědělských organizací (Státní statky, STS, JZD, aj.) a na další významná vedoucí místa, vznikla vůči KSČ mezi lidmi další obrovská averze. Lidé se začali postupně izolovat, veškerá dobrovolná iniciativa k práci pro kolektivy upadala a každý dělal jen to, co musel. Další kariéristé vstupovali do strany jen proto, aby se jejich děti přednostně dostaly ke studiu na střední a zejména vysoké školy, aby mohli vycestovat do zahraničí apod. Vedoucí síla tehdejší společnosti tedy sice získala statisíce nových členů, ale celkově byla zcela paralyzována a občanský odpor gradoval a vedl až ke statisícovým demonstracím nespokojených občanů koncem osmdesátých let a ke změně režimu.

V současné době je ovšem situace takřka stejná, a to i přesto, že komunisté již 23 let nemohli v našem státě ovlivnit takřka nic. Proč? Právě proto, že po politickém převratu v roce 1989 byli ze všech významných funkcí nemilosrdně vyhozeni úplně všichni ředitelé a vedoucí jen proto, že byli členy KSČ a na jejich místa nebyli dosazeni odborníci, ale největší rebelové, kteří organizovali tehdejší revoluční akce či dokonce studenti, kteří – mimo hulákání v ulicích a organizování protistátních akcí – ještě neuměli vůbec nic. A dlužno dodat, že řada z nich, od té doby až dodnes, sedí permanentně „za zásluhy“ v Parlamentu a v dalších významných vedoucích státních funkcích a místo toho, aby pracovali pro občany naší země, ve jménu revoluce „tunelují“ co se dá. „Hrabou“ jen pro sebe a pro svoji rodinu a lidé jsou jim naprosto ukradení. Do funkcí se dostávají hňupové, kteří jsou ochotni papouškovat i zcela zjevné nepravdy a pavědecké nesmysly jen proto, aby se zalíbili vlivným politikům či lobbistům, kteří je v podstatě dnes instalují do všech funkcí, včetně vládních.

Naše země má přitom kvalitní odborníky ve všech odvětvích činnosti, má kvalitní manažery, vynikající vysokoškolské profesory, docenty a vědecké pracovníky, kteří celou svou letitou předchozí činností zcela jasně prokázali svou vysokou odbornou erudici a rovněž i umění řešit odborné problémy. Zásadní otázkou zde ovšem nyní je, proč tito naši nejlepší lidé –skuteční odborníci – nejsou v odpovědných a řídících funkcích, aby mohli řešit současné problémy a aby se Česká republika konečně pohnula vpřed? Proč jsou do těchto významných funkcí instalováni politici, kteří oboru nerozumí či jejich různí patolízalové, milenky a přitakávači, kteří jsou většinou příliš mladí, sami ještě nic nedokázali a mimo osobní neurvalé ambicióznosti a arogance navíc nemají takřka žádné životní zkušenosti, aby vůbec mohli kohokoliv řídit? Je to snad záměr této politické garnitury, která nejenže neslyší hlasy lidu, ale neslyší ani na hlasy odborníků a dělá si, co chce? Chce tato ubohá a nekompetentní vládní garnitura instalováním ambiciózních mladíků a slečen (či mladých a všeho schopných dam) do významných funkcí, včetně nejvýznamnějších funkcí ministrů a jejich náměstků, dokázat, že ji na naší zemi a jejím dalším vývoji nezáleží, či co vlastně? Chce své přehmaty a neúspěchy snad svádět na to, jak to občas zdůvodňuje, že lepší odborníci u nás nejsou? Hloupé vysvětlení, ovšem odpovídající inteligenčnímu koeficientu těch, kteří to tvrdí.

Všechna tato nekompetentní rozhodnutí jsou rozhodnutími politickými, za která by všichni jejich aktéři měli nést, a to doživotně, nejen politickou, ale i konkrétní trestně právní odpovědnost, neboť jejich účelové schovávání se za poslaneckou imunitu dále devastuje celou naši zemi, pročež se naši občané opět izolují, nic nechtějí – ani pro děti a mladistvé – udělat zadarmo, nadávají úplně na všechno, nechodí k volbám a postupně ztrácí veškeré iluze plynoucí z výhod standardní demokratické společnosti. Naši občané nejsou hloupí, jak si někteří politici myslí, a dobře vidí, že nekompetentní, devastační a protilidová činnost současné tzv. „politické reprezentace“ vede Českou republiku nikoliv mezi vyspělé země světa, kde jsme již za těch 23 let od převratu mohli, s naším potenciálem, být (a lidé to tak v revolučních dnech chápali), ale mezi země, potácející se doposud někde v počátcích vývoje kapitalismu, které nejsou schopny takřka nic vyrobit, vyvézt do zahraničí, ani uživit vlastní obyvatelstvo.

Takže, vážení páni politici, nechcete-li, aby se tady začaly, mimo umírněných odborů, radikalizovat nebezpečné protidemokratické a extrémistické proudy, či aby vás lidé opravdu nevyházeli z oken vašich luxusně vybavených kanceláří a úřadů (jak už o tom hromadně píší na internetu), začněte se chovat jinak. Lidé si vás ze svých daní nadstandardně neplatí proto, abyste jim škodili, ale proto, abyste jim pomáhali. A jestli si někteří myslíte, že si pro sebe „nahrabete“ a až skončíte, přemístíte se do zahraničí, kde budete v klidu žít z nakradených peněz, zapomeňte na to. Naše bezpečnostní orgány vás tam zcela určitě najdou, neboť policie i ostatní bezpečnostní služby, včetně rozvědek, jsou dnes celosvětově propojeny a tyto formy zločinu jsou stíhány takřka v celém světě. Jen pohlédněte, kolik bývalých prezidentů, předsedů vlád, ministrů či šéfů významných, a do určité doby i takřka nedotknutelných úřadů, je dnes za svoji minulou činnost souzeno či již odsouzeno. A v době výkonu svých lukrativních funkcí měli také imunitu, a řada z nich si ji nechala posvětit jako imunitu doživotní.

Tak na to nezapomeňte a již dnes a denně přistupujte k výkonu svých funkcí s nejvyšší odpovědností. Přeji vám jen úspěchy a také klidné spaní.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Zapomeňte už konečně to profláknuté slovo odborník,co se týká krize,jsouna síti nebo pod košem,nebo na nadhozu jen samí odborníci. Ještě jsme senepohnuli ani o píď. A jestli někteří budí zdání, že vše by  se vřešilo, jak kdyby dostli víc prostoru, tak ani to neplatí, I oni cestou lezli někomu po zádech  zadupoávali do země koncepce, které překážely jejich kariérismu. Kdo byl panČuba - člověk, který si udělal prostředí na práci - své odbornosti nabyl tak, že si příjem informací zorganizoval. Pořídil si na to celé týmy. A dokud tu nebude celé družstvo, které umí vyřešit od detailu po celou komplexnost, nemáme šanci. Při zakládání strany jsemjá,nestrník, psala JP, že chci udělat pokus. Ale on to nečetl, mohli jme být dálo, než u nečinných výtahářů.

klokan

   Konečný ukazatel hodnocení práce odborníků, pak  bezesporu představují jejich dosažené pracovní výsledky. Za odborníkem na zemědělskou problematiku panem Doc. Ing. Františkem Čubou CSc., zůstalo JZD na špičkové úrovni. Za nynějšími mafiánskými ,,odborníky" na boj proti korupci zůstal  klientelistický stát, prolezlý korupcí přímo systémově. Odborné předpoklady tedy našim korupčníkům skutečně nechybí, neměli však maskovat svoji pravou tvář.  Nyní se na veřejnosti objevili odborníci pozitivně evoluční a následovat tedy bude další velkolepě nádherná protikorupčnická ústavně právnická show.

Vladimír Štingl

Paní Kateřino, dobrý večer.  .......a studovat nebude. S děsem v očích "vzpomínám" na "nejlepšího" ministra školství v historii - Dobeše, nebo jak se to upatlané a upocené individuum jmenovalo (...a to nejen fyzicky upatlané....). To by byl totiž velice rychlý konec tohoto režimu. Když čtu, jak pár modrofialových "demokratických" učitelů?? zfanatizuje pár desítek "telat" v podobě "studujících", aby řešila politickou rošádu v JČ, tak se mi dělá špatně od žaludku. Ale nakonec, když byl člověk mladý, dělal spoustu hovadin. Nikdy jsem se však nenechal zpovykovat jako ta "demokratická boží hovádka" hrající hry černokabátníků a podobné sebranky a proto také doufám, že dojdou "poučení", až vyjdou ze školy a zůstanou bez zaměstnání.... a ještě blbí jak štoudve..... BOHUŽEL, protože oni za to nemohou.....

Je zdrcující, že i školství je ve stále zoufalejším stavu a už i tam ty modročerné hydry zatahují ten svůj hnůj.... Drzost, arogance, hulvátství, netolerance..... A je třeba a nejvyšší čas NEUSTUPOVAT a dát pocítit co je odpovědnost za skutky a konání, špinění a dehonestaci..... Na hrubý pytel, hrubou záplatu. Je vůbec oblast našeho života, která se nepropadla do té dnešní žumpy? A paní Kateřino, dokonce si opět dokáži odpovědět sám (což mě netěší a ani nebaví...) - NENÍ! A o to více je pravdy v blogu pana Němce.

Příjemný zbytek dne. Zdravím Vás.

amiourful

Omluva! Články pana Fialy s rozhovory s doc Čuopu se mi samozřejmě líbily, ale když jsem po materiálech z konference pásla, byly k mání jen Tyhle dvě chudobky http://www.youtube.com/watch?v=RkXmItw4ZwE&feature=colike a http://www.youtube.com/watch?v=RkXmItw4ZwE&feature=colike

jež se tedy nyní po mých ostrých urgencích rozrostly o tohle:

http://chirb.it/4JIxbn

http://chirb.it/2HvhLv

http://chirb.it/Cs8yka

což jsou také do značné míry chudobky, často založených na nevědomostech. .

:D A propos: už jste si vybrali odborníka z prezidentských kandidátů na základě toho, co o sobě říkají a co za nimi stojí? http://www.vasevec.cz/blogy/co-rikaji-prezidentsti-kandidati-i

 Pane Štingle,  jsem ráda, že jste si odpověděl sám - neslyšel jste žádnou konepci, to je dost, že si toho někdo všiml,ale ani ty analýzy nestojí za mnoho. Troufám si říci,že stačilo důkladně číst špachtlí nahozené to zrychlené analyticko-koncepční v Jak udělat z církevních restitucí win-win strategii -a bojovat o to. Já dělám jen věci reálné a možné.

Víte, chtěla jsem především upozornit na to, že jsme dnes opět v situaci, že to, co potřebujeme, se nes nikde nestuduje... :D to je na tom to nejpikantnější. Protože ani nevyučuje. Něco podobného romské otázce, dalo by se říci, tam se to s tím má také tak! :D

Vladimír Štingl

Veškeré kulty vytváří propaganda, tisk a zakomplexovaná hujerská novinářsko-mediální sebranka. Je za to placená jednou státem a podruhé "soukromými" majiteli. Ani teta Thatcherová nebyla "odbornicí", když privatizovala kde co a započala smrtící neoliberální trend v chování "států" a "makroekonomů", "národohospodářů" (mimochodem, ti jsou také za své výkony "někým" motivováni a hlavně PLACENI...). Takže Třískova "privatizace" zaštítěná 1. největším z velikých budovatelů kapitalismu na Moravě, v Čechách a přilehlých "krajích" byl pouhopouhý zastírací manévr napomáhající rozvalu této země..... Nebo, paní Kateřino, chcete říci, že jmenovaní někdy někde dříve už něco "privatizovali"...?

Ti dostali patřičné "ŠKOLENÍ" a my jsme to platili tak, jako to platíme doposud.... To nebyly pouze Slušovice, které překročily rámec "standardů" socialistického pojetí podnikání a hospodářského systému. Bylo jich mnohem více, ale Slušovice jsou ukázkou jak např. bratří "VUMLOVÉ" poděkovali za "pomoc v nouzi".... Ing. Čuba nezačínal jako partajní kádr, možná, že to, paní Kateřino, nevíte. Ale nemusel být tak "výstavním cílem" pro partu dementů a analfabetů, kteří měli za úkol jediné - prostě Slušovice zničit.....

A není mi vůbec jasné, co je takovým trnem "ve Vašem oku" v případě ing. Švihlíkové a slovenského doc. Staněka? Dokáží, když už nic jiného, pojmenovat přesnými slovy problém, ŘÍCI OTEVŘENĚ SVOJE NÁZORY, TAK JAKO VY NEBO já..... A to je při neoliberální rétorice všech modročerných "odborníků" od profese "všude chrním" až po "kasy vybírám po vystudování chemie....", více než podstatné. Nebo Vy to dokážete problémy této země a jejích obyvatel řešit "od boku"? Podstatou je vyslechnout co nejvíce KOREKTNÍCH názorů, komunikovat a třeba i nesmiřitelně, ale jde o to, aby to nebylo neustále z bláta do louže jako např. tzv. "církevní restituce".... Údajně někdy někdo něco ukradl partě s.r.o. církve a my to máme nyní zaplatit a vůbec netušíme proč, když jsme nyní místo a VE PROSPĚCH s.r.o. církve OKRÁDÁNI MY.... A za "pár let" to bude zase obráceně..... Doufám - a přitom je to naprosto nesmyslné. To se můžeme rovnou vrátit do doby Adama a Evy..... Prozatím jsem nezaznamenal nějakou systémovou analýzu hospodářské a společenskosociální katastrofy posledních 20ti let, natož systémovou koncepci řešení realizovatelnou v této zemi v podmínkách prozatím neochvějně vládnoucí globální "kapitálové" totality.... Zdravím Vás.

antoninsebek
amiourful

Pane Nmče, děkuji za kompliment, jsem-li pro smích já,o to více byste byl pro smích vy, kdybyste v 90.  letech někomu tvrdil, že Václav Klaous není odborník, nebo že není odborník Vloadimír Dlouhý, či Ježek či Komárek či Zeman, měl jste si dávno všimnout, že i odborné kruhy dávno zasáhl kult celbrit - a soudě podle ekonomů Švihlíkové a Staněka dále trvá. Konference o zemědělství pro léta 2014-2020  pod záštitou p. Čuby a Společnosti pro nové zemědělství byla dle dochovaných materiálů zcela směšná. O penězích toho ví v tomto státě více než ekonomické kruhy archeolog. Katedrta výrobních strojů  strojárny vyrábí hračky a na vážnou zakázku si netroufá, na elektru vyučují teologii a na hradeké univerzitě ještě před lety vyučovali gregoriánský chorál.

O škole gradualistů dnes ví jen ten,kdo si přečetl Heczka: http://www.vasevec.cz/blogy/stanislav-heczko-historie-realita-ekonomicke-transformace-u-nas a co vlastně provedl Dlouhý, ví jen  ten, kdo byl na tiskovce Stehlíka v uplynulých dnech.

Jinak se mi parto to vaše fašizování ani trošilinku nelíbí. Jestli vás o něco mohu púoprosit, tak opravdu začněte hledat právníky, kteří fakt dělají právo. 

Shrňme to asi takto, 90%' obyvatelstva neví, jak by měl vypadat správný politik a jak ho poznat - i tu přichází pan Němec s berlou - a hle, nabízí odborníka, protože jsme za 23 let a ani na těchto stránkách pana Němce žádného skutečného odborníka podporovat neviděli, neslyšeli, domnívám se, že ve straně NX-LEV je to zřejmě onen VIP blogger mechanismus! :D Úžasné - máme vyřešeno. Pak ale já v každém případě půjdu o hodně bloků dále.

antoninsebek

Souhlasím. Bohužel to je pravda. Jenom připodotknu: všimli jste si, kolik energie vynaložil současný kapitalistický režim, aby zlikvidoval Slušovice? Včetně "temných slušovických nitek", jak byl pravil Starej Veškrna. Tisíce kontrol, které nic nezjistily, ale výsledkem je, že se v těch areálech prohání dnes pouze vítr a ne hospodářské zvířectvo světových kvalit, jako za nenáviděného sociku. 

Signifikantní bylo, že na této likvidaci se podílel jeden nejmenovaný politik a fórista, s pomocí svého bratra. Přitom tohoto bývalého disidenta si tam v těch nejtěžších dobách vzal ing. Čuba. Ano, tak český svět odplácí.

klokan

   Metafora tedy obrazné vyjádření.

    Existují přece například i odborníci  úvozkách ,  tedy na všechno, jakož i odborníci na nic, též odborníci na obojí. Každý pojem lze vyjádřit i opisem, nadsázkou a obrazně. Tedy metaforicky lze napsat, že i ona privatizace , přechod k soukromničení, byla dílem odborníků na slovo (ad hoc vzatých), byť jejich vzdělání jim určovalo být odborníky v jiných oborech lidské činnosti. Nemusím ani nadsázet když konstatuji, že nám právě vládnou především odborníci na páchání zločinů. Nyní tedy již nastává poslední fáze rozkradení zbytku naší republiky, odborníky na svých místech. Současným vládním odborníkům tedy, žádné úspěchy nepřeji, spíše ty řádné soudní procesy.

 

 

Vladimír Štingl

Dobrý večer. Paní Kateřino, Vy se domníváte, že Klaus, Ježek, Zeman, Tříska, Kočárník, Dlouhý a další superhochštapleři a v prognosťáku dlouhodobě se připravující zrádci občanů této země byli odborníci? Promiňte, ale leda na "nesmrtelnost chrousta".... To co bylo prováděno, bylo pouze a jenom POLITICKÉ ROZHODNUTÍ NA ZÁKLADĚ  naprosto stejných principů, jako v roce 1948 provedený  společenskopolitický "převrat" z příkazu Moskvy.... O 41 let později to bylo z jiného příkazu.... A opět nebyla šance to ovlivnit jinak než tím, že by se politickospolečenského "převratu" a změny řádu ze socialistického na feudálněkapitalistický ujali skutečně odborníci, ale s morálkou a zájmem o občany této země a tuto zem jako takovou. Tzn. maximálně eliminovat dopady obrovského majetkového přerozdělení tak, aby nešlo o nepřetržité loupeživé rozkrádání pod vedením a scénářem Klausioidních individuí.... Nevím ke které generaci patříte, ale možná, že si vzpomenete nebo vyhledáte něco o tom, že ".....ekonomika musí předběhnout právo...." volná replika, strašidelné dopady. Už jen za toto by měl být pro určité jedince vyhrazen lom a kriminál na celou dobu jejich života..... Kdo se domníváte, že byl "odborník"  - na takovou zrůdnou špinavost zakončenou rozbitím sociálního státu a devastací hospodářství se hodili pouze GAUNEŘÍ A AMORÁLNÍ ZRŮDY..... Ale o "odborníka" jsem do dnešního dne vlastně "nezakopl", protože se nechtějí umazat a hrabat v té špíně a hnoji různých Bártů, Peakeových, Vondrů, Topolů, Bendů.... 101 exotů z PS a mnohých z ČSSD - Hamáček je dokonce obdivovatelem feldkuráta Vondry. Na zvracení... Vůbec jsme neměli představu, co na nás bylo připraveno.... Viděli jsme pouze to navrch "huj", ale pod "pokličku" na "fuj" se nepodíval téměř nikdo. A proto s námi tak dokonale zametli a zametají. Ale dělají to z "pověření", jsou to stejní vlastizrádci jako ti co udávali za hitlerovské okupace....., co kolaborovali s Němci, se Stalinem, Brežněvem a spol.

Pane Němec, popsáno přesně dle reálného života v dané době. Jen se domnívám, že bylo v závěru, možná i díky určitému uvolnění díky Gorbačovovi, zajímavé jak se zvedalo např. zemědělství, viz Slušovice a další....

Bohužel, ekonomika byla podřízena nejen RVHP, ale především neustálému tlaku na zbrojní výrobu. Bylo by zajímavé najít korektní info o podílu zbrojní výroby a jejím vlivu na hospodářství naší země, KTERÁ NEMĚLA K 31. PROSINCI 1989 ŽÁDNÝ DLUH. A co dokázala PRASATA V ŽITĚ ala chemický kasař za 20 let??? 1.500.000.000.000,-- Kč zadlužení... mám vůbec ty nuly správně? A to nemluvím o nekončícím seznamu devastace začínající:

1. nezaměstnanost....

2. asociální, nehumánní společenský řád - lidé pod mosty.... exekuce..... atd.

3. rozval: a) hospodářství - průmyslu, dopravy, stavebnictví, zemědělství.... až  ....894. stav veřejných WC ve stanicích metra.....

A to už je na analýzu o 1000 stranách a 100 podskupin s 1000 stranami. Neexistuje jiná možnost, než změna společenského řádu. TENTO SAJRAJT NELZE  "REFORMOVAT, UPRAVIT, OPRAVIT, DEREFORMOVAT REFORMY REFOREM, RESTRUKTURALIZOVAT RESTRUKTURALIZOVANÉ, NOVELIZOVAT JIŽ 100x NOVELIZOVANÉ......" (odporná slova nejhoršího kalibru díky zparchantělým mutantům ala Peake a spol.....). VŽDY TO BUDE POUZE PASKVIL A POHROMA pro každého občana tohoto státu.... Změna, nebo pokračování? To je na "nové generaci", která minulé nezažila, nebo už si nepamatuje, nebo nechce, protože patří mezi ty, kteří kolaborují se zájmy někoho jiného, než jsou zájmy občanů naší země.

Pane Němec, díky. Paní Kateřino, nevím jak si představujete změnu...??? Anarchií? Diktaturou? Násilím? Válkou? Nevím, protože síly ovlivňující náš život a změnu v této zemi jsou NÁMI téměř NEOVLIVNITELNÉ (41 let jsme to prožili a prožívali!!!!) A JSOU, BOHUŽEL STÁLE, MIMO TUTO ZEM.... Podívejte se kolem, stačí v Evropě.... Až se začne "hýbat" Francie, Španělsko, Itálie, Anglie, kéž by Německo (ale to má již dostatek "zdrojů" v "zprivatizovaných koloniích",  "kačácích" a lokajích ala Řecko, Španělsko, Portugalsko,ČR, Slovensko, Slovinsko, Litva, a raději nepokračovat...!!?? Možná nás zachrání kašpaři a skorofašouni ala "Žito 44"..... Zdravím Vás.

Pane Němec, k poslední větě: "Kéž bychom se dožili změny Trestního zákoníku, obnovení doživotí na skutečné doživotí a neexistenci politické odpovědnosti, ale vždy té konkrétní za konkrétní čin, podpis, rozhodnutí a to zvláště u osob se statutem "veřejného činitele" bez promlčení a vždy spojenou s obstavením a zabavením veškerého majetku celé rodiny až do výše způsobené škody..... To by bylo divení..... Trochu nadsázky na odlehčení tématu, které jste na VaVě velice aktuálně přinesl. Zazvonil zvonec a pohádky .... Jen mě děsí Vaše slova o přání úspěchů a klidného spaní.....té dnešní sebrance a zběři??? To si objednávám bleskurychle na ty jejich "úspěchy" pozinkovanou "pikslu" a pořadí v krematoriu.... Dobrou noc.

schlimbach

Paní Kateřino,  vaši reakci nějak nechápu.

schlimbach

Dá se bez nadsázky říci, že nám vládnou nikým nevolení poradci a lobisté prostřednictvím bílých koní, kterým se u nás bůhví proč říká politici.

Pane Němec, máte pravdu, kde jaký hňup se dere o koryto, aniž by měl sebemenší předpoklady danou funkci vykonávat. Karieristický alpinismus paní Peake je zářným příkladem.

Jak asi může laik správně rozhodnout, zda poradce, kterého si vybral nebo, který mu byl vybrán, mu radí dobře? Podívejme se okolo sebe, co tu vlastně kromě zlodějiny a odklánění vlastně funguje?

Je to hnus velebnosti, řekla by Kelišová a já s ní souhlasím :)

nemec.miroslav.doc

Milá dámo Amiourová, privatizaci provedli novodobí politici, kteří se za ekonomy pouze sami prohlašovali, leč ekonomii viděli maximálně z rychlíku. A jestli si myslíte, že ti pseudoodborníci, kteří v současné době řídí, jako ministři, jednotlivé rezorty, jsou na svých místech, tak už nikdy nikam nic nepište, neboť jste jen pro smích, zrovna jako oni. V této vládě jsou dnes pouze dva skuteční odborníci - profesionálové z oboru, který nyní řídí, ostatní by vzhledem k tomu, co předvádějí, nemohli - za normálních okolností - řídit ani nádvorní partu pomocných dělníků v bezvýznamném podniku, a o jejich vzdělání raději ani nemluvím. Nebo si skutečně myslíte, že tak významný a specifický rezort, jako je ministerstvo obrany, by měla kdy řídit Parkanová, která o tomto rezortu dodnes neví nic a každému tam podepsala co chtěl? Nebo nevoják Vondra s jeho aférou PROMOPRO? Nebo začínající ambiciózní lékař Barták? Ten, kdyby něco uměl, tak by zůstal léčit a nechodil by do politiky, protože od tak ušlechtilého povolání, jako je lékař, odchází do politiky pouze starý zkušený lékař - profesor, a to na funkci ministra zdravotnictví. Žádný jiný lékař nemá v politice co pohledávat a pokud tam je (a je jich tam dnes dost), tak jsou to pouze ti, kteří ve svém oboru nic nedokázali, nic neumí a nic neznamenají. A proto jich ani není škoda. A nebo si myslíte, že by ministerstvo obrany měla opravdu řídit ta všehoschopná Karolína? Tak laskavě brzděte ve svých úsudcích, nemáte pravdu. Univerzální manažer, bez znalosti rezortu, který má řídit - NEEXISTUJE. Mějte se pěkně. Miroslav NĚMEC   

amiourful

Privatizaci spáchali právě odborníci a vás to usvědčuje z blbosti.