Na Ústavním soudu se hulí tráva?

obrazek
27.11.2012 16:18
Tuhle otázku jsem si položil po přečtení názorů člena tohoto soudu Stanislava Balíka, který zrušení povinnosti osob, jež jsou vedeny v evidenci uchazečů o zaměstnání po dobu delší než dva měsíce, vykonávat bez nároku na odměnu tzv. veřejnou službu, neboť i podle jiných členů ÚS nesla stopy nucených prací, komentoval slovy, které podle mne, byť se mohu plést, mají logiku uvažovaní pod vlivem návykové látky. "Je snad odteď analogicky nucenou prací činnost studenta, který během týdenní služby myje ve škole tabuli a nosí z kabinetu biologie do třídy kostlivce?" táže se Balík a já si mu dovolím odpovědět...

Mytí tabule a nošení z kabinetu biologie do třídy kostlivce je ošetřeno ve školním řádu, který vychází ze Všeobecné deklarace lidských práv, z Úmluvy o právech dítěte, z Charty učitelů, ze zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) ve znění pozdějších předpisů a z vyhlášky č. 48/2005 Sb. o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky ve znění pozdějších předpisů a lze se v něm dočíst - V průběhu vyučování zajišťuje třídní služba mytí tabule, po skončení vyučování dbá na pořádek ve třídě (zvednuté židle, pořádek v lavicích, na podlaze apod.) Pokud ústavní soudce srovnává "Komenského" povinnosti žáků s nucenou prací dospělého člověka, která není finančně odměněna, ačkoliv to mezinárodní úmluvy o lidských právech zakazují, pak je to na pováženou. Bohužel to není vše.

Soudce Balín si ještě k tomu myslí, že ÚS "lehkoživkům" vyslal signál přibližně tohoto znění:"Až se zítra před polednem probudíte, můžete si v televizi bez obav a v klídku sledovat poněkud přisprostlou reality show a popíjet při tom lahváče. Narušit tuto pohodičku smí už jen zavolání kamarádů, nabízejících finančně zajímavou fušku…"

Co k těmto slovům dodat. Sociální inteligence pana soudce je podle mne nulová, neboť podobné myšlenky může vypustit z úst jen člověk, který si myslí, že práce je pro každého dost a kdo nepracuje ať nejí, a že zajímavé fušky nenabízejí ctihodní podnikatelé a že se zdaleka nejedná o kamarády nezaměstnaných, neboť "jen" využívají jejich tíživé sociální situace ke svému obohacení a okrádání státu. Doufám, že se pletu, ale mám pocit, že by soudce Balín znectil i vězně koncentráku, že vykradl sklad s chlebem, neboť není schopen rozeznat příčinu nezákonného počínání lidí, kteří se ocitnou v tíživé sociální situaci. Konec konců, co bychom chtěli od člověka, kterého do funkce dosadil prezident Klaus. Tím nepřehlédnutelně zdůrazňuji, že jsem slova o hulení trávy použil jen jako nadsázku. Takto tito (nad)lidé uvažují naprosto běžně.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: reformy, Ústavní soud

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Díky, pane Štingle.

Vladimír Štingl

Pane Štváne, kdykoliv nyní zavítám na VaVě tak se díky titulku nad Vaším blogem směji. Perfektní. To se Vám povedlo dokonale. Dobrou inspiraci i nadále. Zdravím Vás.

Vladimír Štingl

Dobrý den. Byl jsem zvědavý, jak se zachová ta parta "ředitelů zeměkoule" - doslova parta parazitů z ÚS.... Dopadlo to ještě hůře, než jsem předpokládal. "Rozhodnutí" - výsledek "přednášel" večer na ČT1 jeden z pravičáckých mutantů. Nevěřil jsem, že by soudce ÚS vypustil z úst - v jeho případě sprosté, arogantní a primitivní tlamy - slova, která jsou tak mimo realitu, nenávistná a plná špinavého opovržení. Jedna parta, jedno sémě darebáků a odporných mutantů. A TO SE DIVÍ, ŽE JE LIDÉ ZAČÍNAJÍ NENÁVIDĚT - chyba: NENÁVIDÍ!!!! Vždyť příčinou jsou nejen jejich činy a ničení slušného života naprosté většiny občanů, ale následně JEŠTĚ VÝSMĚCH, PROVOKACE, URÁŽKY A POHRDÁNÍ ve verbálním projevu..... (a to jsem registroval poznámku Železného, mimochodem, že tam sice"nějaké procesní???? chybičky byly, ale "nestojí za řeč".....kde to žijeme, nevěřím, že už je vše tak daleko........).

Ten parazit je "zástupcem lidu".... a on si dovolí pohrdat téměř 1,0 mil. lidí, z nichž minimálně 80% přežívá ze dne na den, o práci nepřišli svým přičiněním ani neschopností, o zbytky majetku a jakékoliv šance na prožití slušného života je připravují exekutoři a podobná verbež, nemají již na základní lékařskou péči a léky, jsou každým dnem zbídačováni stále více. To nemluvím o 1,5 miliónu důchodců, zdravotně postižených, kteří jsou z valné části v podstatě odepsané mrtvoly..... "Úžasná společnost", kde si soudce ÚS dovolí pronést špinavost, která se vymyká jakékoliv lidské slušnosti.

A čeká to naprosto jednoznačně převážnou část obyvatelstva tohoto území. Kdo je vnímavý tak musí registrovat, jak ta pakáž "zrychluje" tempo a směje se nám..... Ale nic není "na věčné časy", snad už to jediné je zklidňujícím receptem.

Pane Schlimbachu, jsme zajedno, je třeba NEZAPOMÍNAT - od kreatur v ČT až po nadčlověka z Hradu. NEZAPOMÍNAT, NEZAPOMENOUT. On v podstatě Andrej Barčák velmi dobře chápe,  že celý život nelze žít v obavách a za žiletkovými ploty, aby nějaký zoufalec nenapadl jeho, jeho děti, jeho vnoučata. A není k tomu zapotřebí až "tak moc". Trochu lidskosti, slušnosti, solidarity, morálky a charakteru...namísto hrabivosti a nenažranosti.... A to se popírám, protože to je pro mutanty a zrůdy vyslovující žumpoidní odsudky z pozice "MOMENTÁLNĚ MOCNÉHO A NEDOTKNUTELNÉHO" mimo jakékoliv chápání. Ale i tak v lidskost, morálku a charakter věřím a jsem přesvědčený, že bez toho postrádá jakékoliv lidské společenství smysl a budoucnost.

Pane Štváne, díky za blog, protože jsem byl "rozlícený", že se najdou takoví zmetci - "bodejť" by A. Šebek neměl ty svoje mikrobiální komentáře, má zjevně mezi "božsky spravedlivými a neomylnými" kámoše... Přes ty projde i změna bílého na okamžitou černou.... A SOCANI JSOU SPOKOJENÍ.....  o b l u d n é......

Pánové, díky. Rád jsem vstoupil na tuto "palubu". Zdravím Vás.

schlimbach

Pane Štváne, jedince, který použije výše uvedených slov nenazývám člověkem, nezkoumám i něj žádný druh inteligence, protože žádnou inteligenci, ať sociální nebo jinou nemá. Tyto arogantní kreatury, samy přisáté na státní rozpočet mají rozhodovat o našem bytí či nebytí? Vsléknout mu talár a lopatu do pracek - ať se chvíli živí v této demokratuře sám!!!

Naše země je neskutečně promořená tupouny a arogantními kreaturami všeho druhu a na všech stupních řízení. nezbývá, než si je všechny dobře zapamatovat, až přijde den, kdy se bude dělat inventůra.