Novinářský hyenismus a tupost zmanipulovaného davu

boeing lež 1
23.7.2014 11:09
Kolikrát jsme slyšeli v rozhlasu a v televizi a četli v různých médiích, jak "proruští separatisté" rozkrádají památky po mrtvých, které se dají zpeněžit, nakládají neuctivě s těly cestujících, kteří zahynuli při pádu letadla a jako vrchol, že se nechají fotografovat s hračkami, které ukradli mrtvým dětem. K tomu samozřejmě žádné důkazy, jak jsme od "profesionálů" zvyklí. Ale přece jen obletěla svět fotografie "teroristy, který ukradl dítěti hračku". Jaká je skutečnost?

To dokazuje následující video. (od 1:05)

Antimajdanský ozbrojenec zvedá hračku - vycpanou opičku z hromady trosek a říká: "Podívejte se, koho sestřelili ! Vidíte?", pokládá hračku zpět na hromadu trosek. Pak smeká čepici a křižuje se... Je to naprosto jasný projev soucitu se zavražděným dítětem, které symbolizuje jeho hračka.

boeing lež 2

V tlumočeném rozhovoru pak říká, že letadlo muselo být sestřeleno buď jiným letadlem nebo střelou, která dosáhne do výšek, ve kterých mohou létat civilní letadla. Je zjevně přesvědčen, že letadlo sestřelila ukrajinská armáda, která k tomu má prostředky.

A co psal nizozemský tisk a převzal celý "civilizovaný" svět: "Terorista z lidové Donětské republiky s trofejí"

Komu by se nechtělo zvracet z takového "novinářského" cynismu, zvrácenosti a ubohosti.

 

Ivan David, bývalý ministr zdravotnictví, autor projektu Nová republika

ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. V současnosti poslanec Evropského parlamentu. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek (novarepublika.online).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

MÁM NAPROSTO STEJNÉ POCITY.

NEVÍM, CO SE TO S NAŠIMI MEDII DĚJE.

DĚKUJI VÁM ZA VÁŠ ČLÁNEK, PANE DAVIDE !

libuse-zavoralova

To je tedy hnus. Takhle odporně ani komunisté nelhali....