Nový hit zpěvačky Parkanové? "Dobrý den, mundúre pruhů"

obrazek
13.6.2012 17:54
Pamatujete? Psal se rok 2007, do Prahy zavítal americký prezident George W. Bush a Vlasta Parkanová, tehdy v čele resortu obrany, nazpívala s písničkářem Janem Vyčítalem hit s názvem "Dobrý den, prapore hvězd a pruhů". V tom pěla slávu nejen na tehdejšího amerického prezidenta, ale i na americký radar, který měl stát v Brdech. Dnes by mohla Vlasta Parkanová zapět nový hit, tentokrát s názvem "Dobrý den, mundúre pruhů". Policie ji totiž podezírá ze dvou úmyslných trestných činů, kvůli kterým údajně přišla Česká republika při nákupech letounů CASA o 658 milionů korun!

Policie chce místopředsedkyni sněmovny Vlastu Parkanovou stíhat kvůli těmto dvěma trestným činům - podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Těch se měla exministryně dopustit v souvislosti s nákupem letounů CASA. Parkanová údajně tehdy nenechala zpracovat znalecký posudek k ověření ceny těchto vojenských strojů a tím měla podle policie stát připravit o 658 milionů korun. Exministryně tvrdí, že si není vědoma žádného pochybení a její mateřská strana TOP 09 za ní stojí. Stíhání Parkanové teď musí projednat sněmovní Mandátový a imunitní výbor, který kvůli této kauze zasedne příští středu.

V této souvislosti je třeba zopakovat slova šéfa poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Petra Gazdíka, které pronesl před několika dny, konkrétně poté, co byl v předsednické funkci potvrzen: “Taková důvěra pro mě není samozřejmostí, a to zejména ve chvíli, kdy ostatní demokratické kluby procházejí citelnými změnami. Na rozdíl od klubu TOP 09 a Starostové, který není zatížen ani jediným korupčním skandálem, nesetrval žádný z těchto klubů v takové podobě, v jaké byl na počátku ustaven. V plné stabilitě jsme, bohužel, osamoceni.“

Sebevědomí klubu TOP 09 a Starostů tak s informacemi o stíhání Parkanové dostalo doslova ledovou sprchu a je otázkou, jak se jeho poslanci zachovají při hlasování o vydání, když jde právě o jejich kolegyni, potažmo místopředsedkyni sněmovny. Budou stejně razantní, jako v případě Davida Ratha? Bude Petr Gazdík "školit" všechny ostatní strany v tom, jak mají být předsedové a stranické pokladny transparentní?

Je také otázkou, zda bude na Vlastu Parkanovou uvalena vazba, aby neovlivňovala svědky a nepokračovala v trestné činnosti, jak orgány činné v trestním řízení argumentují u uvalení vazby na Davida Ratha. Nebo je to snad celé jen zástěrka a náplast na ústa těch, kteří v souvislosti s kauzou Davida Ratha hovořili o tom, že policie přistupuje ke koaličním a opozičním poslancům dle metody dvojího metru?

Nechme se překvapit...


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

V normálním právním státě je smlouva, která je uzavřena za nápadně nevýhodných podmínek pro jednu ze smluvních stran neplatná. Stejně tak se nemůže, podle mého soudu nikdo dobrovolně zavázat, že se vzdává nároku svých práv.

Pokud tupouni uzavírali "nevypověditelné" smlouvy, konali tak v rozporu se zákony této země - viz můj další blog zde s názvem Mým tupounům a jiné havěti :)

zenka

O vojenské technice toho moc nevím. Nicméně výzva Radka Johna Omnipolu na vrácení 650 milionů je úsměvná. "Nevýhodných smluv" se uzavřelo za 22 let na ministerstvech mnoho a i když nikdo zatím nikoho k takovému kroku nevyzýval - pochybuji, že by uspěl!!! Smlouvy jsou totiž uzavírány nejen nevýhodně pro náš stát, ale též i tak, aby byly nevypověditelné. Kolik arbitráží už jsme z takových důvodů prohráli....?

Vladimír Štingl

Pane Bohumile, máte naprostou pravdu. Bendl "prodal" 10 nemocnic, které byly majetkem Stř. kraje (jako vše v tomto státě to kdysi "bývalo občanů"). Cena - údajně 480 mil. Kč dohromady. "1 ks" nemocnice za cca 48 mil. Kč. MUDr. Rath se do Bendla navážel a držel jsem mu palce, ale bylo to samozřejmě komické a marný boj.... Neuvěřitelná gauneřina a prošlo to jakoby se nechumelilo....

Nelze řešit vinu či nevinu MUDr. Ratha na tomto portálu, kterémkoliv jiném, v médiích už vůbec ne. Nakonec se o tom 3 týdny psalo, diskutovalo a je to kde? Usnulo to, nová kauza a na pozadí se nenápadně připravují další superzlodějny s důchody, zdravotnictvím, školstvím - stále dokola. A podezření na tunel s CASA bylo zřejmé již od počátku nákupu. Závada na závadu, španělský "supertajný" výtvor techniky spíše nelétal než létal a jak se Vondra a spol. - KUPUJÍCÍ!!!! - bránil, jen aby se náhodou letadla nevracela.....!!! PROČ? A co grippeny? Ticho, že i nebožtík je hlasitý jako pavián. Strašidelné, zdrcující poznání za  23 let života v téhle prohlubující se žumpě..... A všechny svoje exkrementy gaunerelita s potěšením, bez zaváhání, bez slitování - viz. Kaďan - stále vypouští na nás.

Jediné jméno "účastníků" by nemělo být zapomenuto, až přijde "zúčtování". Bez slitování.... Zdravím.

P.S. Pane Novotný, pokud se nemýlím, tak CASA "pojíždí", ale s jistotou nelze říci, zda již bez jakýchkoliv závad létá. Jsem přesvědčený o informačním embargu, aby se to dále nevířilo......

bohumil

Když to tak čtu kterak ty miliony nebo -ardy létají vzduchem, tak si říkám, co udělal ten Rath, snad nic, než, že si vzal odměnu, bohužel špatně, měl si ji nechat odsouhlasit, Když pí Nagyová, která dře jako kůn (kobyla) dostává odměny v řádů sta tisíců, proč by nemohl mít Rath v řádech milionů. Nejde jen o pí Nagyovou, takových tam je mnoho. Ve Středočeském kr. se mnoho věcí zlepšilo např. kladenská nemocnice, a i ten Buštěhrad, který jinak spadne a mohl být chloubou kraje. Na straně druhé pak lumpárny v boleslavské nemocnici, myslím, že za pana Bendla zcizené ...a nic

novotny

Jsou někde zveřejněny informace, jestli už ta letadla nemají závady? Mám pocit, že ne, že se stále létá na Antonovech. To znamená, že ztráty nejsou jen to předražení, ale celý nákup.

Vladimír Štingl

Neznám "pravidla" tzv. "výběrových řízení", "supertajných" nákupů vojenské výzbroje většinou na technické a technologické úrovni z konce minulého století, tzn. vývojově 20-25 let staré (nebo "mladé"?), ale každopádně se jedná  o astronomické částky, které utrácí "jménem" občanů této země stále stejná parta, které, alespoň zde na VaVě valná část účastníků nevěří. Ta komedie, která se kolem španělských CASA odehrála, nevídané.... A jak byl hájen dodavatel a výrobce poškozeným zákazníkem.....?!! To rozum nebere.

Nemohu posoudit objektivnost částky, ve smyslu "znaleckého posudku" (....třeba kámoši od Boeingu, Lockheedu...??), uváděné jako předražení o 658.000.000,-- Kč ani to "nedoceněné" sebeobětování našich "vůdců" zbavit se L-158 i za uvedené "vícenáklady" jako nepotřebných bitevníků.....

Doslova mě šokuje, že  "z nedbalosti, omylem, z důvodů utajení parametrů nákupu této superzbraně" hájí naše gangsterelita zájmy a svěřené finance způsobem "já malá popleta, neználek", já nic nepodepsala, vždyť to odsouhlasili ti "nejvyšší" - prostě neskutečné, co se v této zemi odehrává.... Nemluvě o tom, že prakticky 20 let je "armáda" velikým "koníčkem" původní KDU a jejích "pohrobků"....

Kolik bylo těchto "obětavých" nakupujících, kolik stovek miliard tyto "chybičky, takové malé nedbalůstky" nás již stály? Je docela možné, že "sebeobětování" našich Kaďanů, Topolů (nikoliv raketových systémů...), starostlivých starostů zakejhalo, aby se ve skutečnosti zakrylo podstatné - jiné "kauzičky" - viz nejen moje "oblíbené" téma "církevních odpustků". Ale nic "rovného" to zcela jistě nebude......

Tento blog otevřel velice širokou diskuzi a je to skutečně poučné, kolik "možností a variant" je i ve smyslu názorů spolukomentujících za tímto "náhlým" odhalením skryto.... O 2 mld. vyhozených za IZIP nikde kloudná zmínka, o nehorázných nákladech státních maturit, o ..... byla by plná strana A3 popsaná 8 v Arielu, řádkování 1,0..... 

Čím více se toho "dozvíme" ...., tím méně se toho stane. "Kapříci" si rybník zcela jistě nevypustí.... Zdravím

 

schlimbach

Myslím, že nemáte úplně pravdu, protože stát ze zákona nakupuje maximálně za cenu na trhu obvyklou. Na letadla nebylo výběrové řízení vyhlášeno. Na druhé straně si myslím, že může Parkanová argumentovat, že to nebyl případ pouze nákupu letadel, ale byl v tom i záměr prodeje našich bitevníků a mohlo být očekáváno, že se jich po uskutečnění tohoto kontraktu nakonec prodá více - celkem reálné a možné očekávání.

Co je ale dosti přitěžující pro parkanovou,jak plyne z informací o výslechu cca 15 osob v této věci, je to, že byla vojáky upozorňována na to, že se jedná o předražený kontrakt. Normální člověk by se v takovém případě kryl znaleckým posudkem.

Takže není to černobílé, ale v každém případě, když už nic jiného, bylo by rozhodně žádoucí, aby si každý, kdo nemá zkušenosti ani znalosti pro výkon té které funkce uvědomil, že jen touha po moci a veliké ego k výkonu funkce nestačí. Může se mu totiž stát, že nakonec ponese konkrétní trestní odpovědnost, že politická odpovědnost jej nespasí.

pudlikmaxik

Jsou to jen a opět fízlokratické "hry ale bez chleba". Nic víc. Šaškárna,  podvod na lidi, aby se lidi odvrátili od kauz Rath, důchody, daně, církevní restituční tunel.......A takové kecy, co vede madam Dvořáková /tzv. politoložka/ - "že Parkanová je důkaz, že neuteče nikdo" - to je tak něco naivně hloupoučkého buď skutečnou vlastní hloupostí, nebo úmyslným plácáním do vzduchu, aby se Dvořáková zalíbila. Stejně tak se chovají i další politici. je to šílený výkvět politiků v této společnosti. A jinak vážení, ten , kdo dělá s  veřejnými zakázkami, tak ví moc dobře, že žádné externí posudky nejsou prostě povinné. Tím nehájím Parkanku , jen poukazuji na to, co si vymyslela fízlokracie v tomto státě  -  zeptejme se proč ?  Obavy o policejní diktatuře a policejním státě jsou namístě......když už okupovali Sněmovnu, tak se potom nezastaví Kubice, Lessy, Šlachta s posvěcením Vidíma před ničím.

klokan

    Hledím do monitoru a začínají ně od toho pálit a slzet oči, tak si je samozřejmě kapesníčkem vytírám. Na vytření očí veřejnosti, bylo tedy zahájeno další dějství, přes dvě leta pokračující krajně pravicové trojkoaliční tragikomedie, občas tedy proložené muzikálem. Tato již nabyla délky jihoamerické telenovely. Stejní aktéři, kulisy, scénáristé,  režiseři a opakující se dějové  zápletky, Tohoto spektáklu by byla veřejnost ušetřena, kdyby hlavní akteři již v prvním dějství vyvodili svou politickou odpovědnost za prezentovaný šlendrán a odebrali se na smetiště dějin kam patří. Dávno si již udělali z ostudy kabát, ale že si obléknou vězeňské mundůry zůstává otázkou. Mimochodem jako obvykle začíná se na internetu opět zmiňovat i obvyklý výraz, hon na čarodějnice. Navštívil jsem dnes muzeum a podíval se na používané tehdy vyšetřovací pomůcky práva útrpného jako palečnice, španělskou botu, skřipec, okovy, kládu a řetězy o jejichž učincích použití, byli vyšetřovanci poučeni, aby dále nenasedali na košťata a již nelétali na Petrovy kameny. Zajímavá byla i kovová maska s dlouhým nosem, která se přikládala pranýřovaným osobám.

bohumil

Nechci předbíhat, ale můj dojem je, že se jedná o show, aby se neřeklo.Parkanové se nic nedokáže a vlk levice se nažral a koza zůstane celá. Je to jenom ukázka, jak kvalitní lidé vedou stát. Tím nemyslím jenom Parkanovou, která nikdy neměla být ministryní obrany. ale i její civílní podřízené, kteří jenom přemýšleli jenom o lumpárnách a jak se dostat k penězům. Rozhodně to nezasáhne předvolební pravici, neboť ti grázlové jsou již jaksi mimo.

rezjir10

Pokud se provinění paní Parkanové týká jen toho, že opomenula dát pokyn k vyhotovéní znaleckého posudku, tak jde pouze o nedbalost, nikoliv o úmyslný trestní čin. Je to jenom humbuk pro veřejnost, aby se odvrátila pozornost o kauzy Rath.

novotny

Teď už je vazba k ničemu, tam měla být už, když se na to přišlo poprvé, spolu s ostatními viníky. Osobně si myslím, že to je další součást boje ODS proti vzrůstajícím preferencím KDU-ČSL. Mohou vykřikovat, že to byla vlastně lidovecká ministryně.
Takže už mají dva soupeře podražené, jenom na těch komunistech pořád nic nemohou najít.

videnak
Ano je potřeba lidi,kteři poškodili stat zavřit a to hned vazbou, jinak je vlada NEDUVĚRYHODNA......