Odpověď Jiřího Paroubka na dotaz "Bakalonovin" k rozsudku v kauze Víta Bárty

obrazek
15.4.2012 17:59
Redaktorka Bakalových Hospodářských novin Marie Valášková se obrátila na předsedu NS-LEV 21 Jiřího Paroubka s dotazem ohledně rozsudku v úplatkářské kauze Věcí veřejných. Otázka byla natolik "zajímává", že jsme se rozhodli ji zveřejnit, a to včetně odpovědi Jiřího Paroubka.

Dotaz (B)HN: Co říkáte tomu, jak soudce Šott popsal korupci v politice? Kdy jde o výhodu (např. bezúročná půjčka či funkce) výměnou např. za hlasování? Podle této logiky by mohl být trestný třeba i Váš výrok z března 2008, kdy jste řekl, že kdo podpoří radar, nebude na kandidátce ČSSD. Velice děkuji, snažím se jen nalézt meze soudcova rozhodnutí.

Odpověď Jiřího Paroubka: Já jsem na rozdíl od pana Bárty nikomu tehdy nesliboval obálku s úplatkem a jestli si dobře vzpomínám, pak já jsem řekl, že si strana může při nominaci na volby vybrat. Buď budou na kandidátce ti, kdo budou hlasovat pro radar a nebudu tam já, anebo tam budu já, ale nebudou tam oni. Nevím, v čem je to porovnatelné s Bártovými obálkami. Budu s napětím očekávat, jak se s touto celkem jasnou záležitostí vyrovná Bakalův tisk.

Dovolujeme si ještě upřesnit přesnou citaci, na kterou redaktorka Hospodářských novin naráží. Jiří Paroubek tehdy doslova řekl: "Já si neumím představit, že by někdo hlasoval pro radar. A určitě, pokud by někdo takový byl, tak bych si neuměl představit, že by příště byl na kandidátce sociální demokracie, to bych skutečně tam nebyl já."


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Martin Konečný

Redaktorce to evidentně nespíná jak má. prohlášení Jiřího Paroubka je zcela zřejmé a nechápu jak ho může s aférou Víta Bárty srovnávat. Pokud Jiří Paroubek zcela odmítal radar tak nechtěl kandidovat s lidmi, kteří ho chtěli. Nic víc nic míň. Redaktorka je zřejmě zaujatá nebo holt potřebovala po výplatě něco napsat.