Organizátoři parodie na „puč“ z roku 2016 řídí turecké operace v Libyi a Azerbajdžánu

turecko puč 2016
17.7.2020 14:54
Legendární turecký investigativní novinář a expert na islamistický terorismus a džihádismus Abdullah Bozkurt, který dnes žije v exilu v New Yorku, na stránkách zpravodajského webu Nordic monitor zveřejnil skandální informace a faksimile úředních dokumentů dokládajících, že údajný pokus o vojenský puč proti tureckému prezidentu Recepu Erdoganovi byl ve skutečnosti „útokem pod falešnou vlajkou“. Dokládají, že provedení „imitaci puče“ nařídil sám Erdogan a zorganizovala jej turecká tajná služba MIT.

Bozkurt zveřejnil i jména dvou klíčových důstojníků MIT, který na přímý rozkaz šéfa tajné služby Hagana Fidana zorganizovali protiterosristické cvičení Vojenské policie, stejně jako mediální tvrzení, že jde o pokus o vojenský převrat. 

Vyslání hrstky vojenských policistů do ulic zorganizoval plukovník MIT Sadık Üstün. Dnes velí expedičnímu sboru turecké armády v Libyi a všem zpravodajským operacím souvisejícím s válkou v Libyi. V minulosti před nástupem do MIT působil na armádním velitelství speciálních sil (komandos) a na Generálním štábu turecké armády. V letech 1992 a 2002 byl přidělen k službě v Nejvyšším velitelství NATO v Bruselu - Allied Powers Europe (SHAPE), kde pracoval na dopravě, logistice a koordinaci pohybu vojsk. 

Mediální část zfalšovaného příběhu o údajném puči generálů proti Erdoganovi v noci z 15. na 16. 2016 řídil Nuri Elibol. Od potlačení údajného puče působí jako šéf tureckého státního mediálního koncernu. Tento bývalý voják působil jako šéf skupiny tureckých vojenských instruktorů v Azerbajdžánu ve válce proti Arménii. To bylo jeho oficiální pověření. Ve skutečnosti velel operační skupině Speciálních sil, která proti Arménii prováděla nejen špionážní, ale i záškodnické úkoly. 

Zvláštní je, že zrovna před několika dny Azerbajdžádnské dělostřelectvo po mnoha letech míru bez vyhlášení války znovu napadlo Arménii. Boje se odehrávají nejen v oblasti kolem Náhorního Karabachu, což je oblast obývaná Armény. Po rozpadu SSSR se stala součástí Azerbajdžánu. Islamistický azerbajdžánský režim se pokusil tamní Armény z oblasti vyhnat. Při tom vojensky napadl i sousední Arménii. Mír v roce 1994 v této oblasti na Kavkazu zprostředkovalo Rusko. Jeho součástí je i dohoda o vzniku Republiky Náhorní Karabach.

Před 3 dny azerbajdžánská armáda znovu bez vyhlášení války zaútočila na Náhorní Karabach a Arménii. Azerbajdžánský vojenský útok dodávkami zbraní podpořilo Turecko. Turecký prezident Recep Erdgan ve státní televizi pohrozil, že „Arméni zaplatí krvavou daň za útok na Azerbajdžán“. Turecko minulosti provádělo genocidu Arménu podobnou té, jakou spáchalo nacistické Německo na Židech.

Po potlačení údajného nezdařeného vojenského puče bylo na základě dokumentů dodaných policii MIT téměř celé armádní velení pozatýkáno a odsouzeno k dlouholetým žalářům. Zatčeno bylo postupně téměř 70% důstojníků turecké armády. Zatčeny byli desítky tisíc státních a komunálních úředníků a dokonce tisíce policistů, prokurátorů soudců. Kdyby a všichni skutečně puče účastnili, Erdogan by neměl šanci vyváznout živý. Odsouzení mají jedno společné. Byli to odpůrci islamizace země a armády. Turecko má dnes v přepočtu na obyvatele nejvíc politických vězňů na světě.

Seznam osob určených k zatčení i popis jejich údajných provinění diktoval policistům a prokurátorům agent MIT Üstün. Na základě jeho tvrzení a jím dodaných dokumentů byli všichni odsouzeni k mnohaletým žalářům. Včetně doživotních. Sám Üstün před žádným soudem nikdy nevypovídal i když se jej obhájci obžalovaných pokoušeli předvolat ke svědecké výpovědi. Byl uklizen jako vojenský atašé do Austrálie. A nyní se objevil na libyjském bojišti.

Nordic monitor přinesl rekonstrukci událostí z noci z 15. na 16. 7. 2016, kdy se údajný puč odehrál. Předložil dokonce faksimilie úředních dokumentů, které získal. Celá událost silně připomíná světově nejznámější útok pod falešnou vlajkou – požár Reichstagu. Po něm nechal nacistický kancléř Adolf Hitler pozatýkat velkou část opozičních poslanců. Prořídlý Říšský sněm donutil schválit Zmocňovací zákon, který byl novelou ústavy, jež kancléři dávala pravomoc vydávat nařízení s právní silou zákona – včetně změn ústavy. Ovšem bez nutnosti souhlasu parlamentu.

Krátce po potlačení údajného puče Erdogan rozpoutal v zemi státní teror. Jako pučisté bylo zatčeno několik set tisíc lidí. Zavřeno bylo více než 200 televizních a rozhlasových stanic a novinových a časopisových redakcí. Všechny úřady byly obsazeny islamisty z Erdoganovy strany AKP. Po 2 letech Erdogan prosadil novou tureckou ústavu. Nechal zrušit funkci předsedy vlády a jeho pravomoci převedl na sebe jako prezidenta. Podstatná změna však přišla v oblasti tvorby zákonů. Z Parlamentu se stal „folklórní orgán“. Erdogan stejně jako Hitler podle nové ústavy může vydávat nařízení s právní silou zákona a nepotřebuje k tomu souhlas poslanců. Některé pasáže z nové ústavy jsou doslovným tureckým překladem Hitlerova Zmocňovacího zákona.

Na své si přišel i nejvěrnější Erdoganův spolupracovník - šéf MIT Hagan Fidan. Pro něj byla zřízena Národní zpravodajská a bezpečností rada. Ta sdružuje zástupce všech bezpečnostních složek a tajných služeb v zemi. Jde o tureckou kopii Hlavního říšského bezpečnostního úřadu, který založil a řídil SS-Obergruppenführer Reinhard Heydrich. Obdobná organizace s podobnou koncentrací represivní moci neexistuje nikde na světě. Ani v Rusku, Číně, Iránu nebo Severní Korei, které jsou Západem považovány za „nejpadouštější a nejdiktátorštější“ režimy.

 

ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Souhlasím s Miroslavem Kelnarem, že je absolutní nesmysl, že si Erdogan připravil onen puč. Žádný rozumný politik by takhle neriskoval a navíc údajně Rusové zachránili Erdoganovi na poslední chvíli život. Autor, podle mého názoru, ukázkově naskočil nějakému americko-tureckému novináři na špek.

Doporučil bych Ivanu Davidovi, aby zapomněl na Erdogana a raději věnoval úsilí zápasu za referendum o odstoupení od Lisabonské smlouvy a případně o vystoupení z EU. Pokud by si otevřel na chodníku stánek s podpisovými archy, tak by SPD a věci prospěl daleko více!{#emotions_dlg.sealed}

opatovice328
Pane Davide, vy jste se pomátl na rozumu, ten puč v Turecku organizovala americká CIA, o tom nikdo v Turecku nepochybuje a vy tu přebíráte názory člověka, který byl do puče na straně CIA zřejmě zapojen a jeho útěk do USA před trestem zde kvalifikuje jako "že žije v New Yorku", to je tedy velice kulantně řečeno. Kdyby ten Bozkurt byl zůstal v Turecku, tak je dnes jako spoluúčastník puče v base, a proto tedy utekl a tzv. "žije v New Yorku". Já ten puč v Ankaře prožil, celou noc mi nad hlavou hučela letadla a házela bomby na centrum města. A vy máte tu odvahu zde tvrdit, že to připravil Erdogan sám. Kdo vás řídí, že tu píšete takové nesmysly? Tu vraždu ruského velvyslance Karlova v Ankaře připravil podle vás také Erdogan? To jsem v té době taktéž byl v Ankaře. Ten puč takto vypadal jako nedovařený jen díky tomu, že Rusko přes Irán informovalo Erdogana pár hodin před tímto pučem, že v noci ve 3 hod. se ten puč spustí. Erdoganům člověk - náčelník generálního štábu začal obvolávat veškerá kasárna v Turecku se zákazem výjezdu techniky. Ten puč měl začít ve 3 v noci, ale díky tomu, že se to provalilo dříve, tak začal po 22,00 hod. v sobotu večer. A protože se to provalilo dříve, tak do toho pak již někteří pučisté nešli, proto to tak vypadalo. On samozřejmě Erdogan věděl, že se puč chystá, a tušil, kdo za tím je, ale nevěděl den a čas a nemohl proti těm generálům zasáhnout, pokud se puč nespustil, takže Erdoganovi se pak ulevilo a mohl ty pučisty konečně sesbírat. Organizátorem puče byl náčelník tureckého letectva a tím se také vysvětlilo, kdo dal pokyn k sestřelení ruského letadla v Sýrii, ano, bylo to CIA, které dalo pokyn náčelníkovi tureckého letectva, aby sestřelil to ruské letadlo v Sýrii a pak také ten samý turecký náčelník letectva organizoval společně s CIA tento puč. Takže, pane Davide, trošku úroveň.