Petr Dimun: „Harry Rather“ a tajemství křišťálové koule

obrazek
24.10.2011 15:44
David Rath si vzal v posledních dnech v několika rozhovorech na paškál nově vznikající politický projekt Jiřího Paroubka Národní socialisté – levice 21. století. Je prý financován kmotry ODS a má špatný politický program. Prostě všechno špatně. Donedávna přitom David Rath s Jiřím Paroubkem vyjednával o společné středočeské kandidátce ČSSD, nově zakládané strany Národní socialisté – levice 21. století a Strany zelených v nadcházejících krajských volbách. Teď, jak se zdá, však dostal z dvojhlavého vedení ČSSD jiný úkol, a totiž polévat národní socialisty kyblíky špíny. Je otázkou, zda byl „zadavatelem“ Bohuslav Sobotka nebo Michal Hašek. Je totiž veřejným tajemstvím, že David Rath chce s Michalem Haškem zakopat kvůli krajským volbám válečnou sekyru.

Je však otázkou, zda je David Rath ten pravý, kdo může kritizovat. Pokud totiž hovoří o programu národních socialistů v oblasti zdravotnictví, měl by všem říci, kde tento program vzal. Není totiž ještě bohužel hotov, páni profesoři na něm stále pracují a z tohoto důvodu také nebyl nikde publikován. Nevím, zda si tedy tyto informace David Rath, jak se říká, vycucal z prstu či použil křišťálovou kouli. Co lze považovat za více podpásové, to nechám na čtenářích. Ve stejném duchu bychom mohli Davidu Rathovi připomenout jeho výroky z dávné minulosti, kdy do krve hájil poplatky ve zdravotnictví, aby poté, jako ministr zdravotnictví a kandidát na středočeského hejtmana, na tribunách říkal poplatkům jasné NE. Ale proč bychom to dělali, že...

Pokud David Rath tvrdí, že nově vznikající strana Jiřího Paroubka je financována kmotry ODS Janouškem či Hrdličkou, ať to doloží. Je zřejmé, že nic takového není, jinak by i sám Rath, který je synonymem všeho možného, jen ne opatrnosti, nebyl tak opatrný a nemluvil o „zlých jazycích“, tedy pomluvách. Zlí jazykové toho napovídají spoustu. Mimo jiné se zmiňují i o údajném „výběrčím“ Davida Ratha, Filipu Bušinovi, nebo o financích, které Středočeský kraj údajně dostává přímo od Al-Kájdy. Další z věcí, kterou zlí jazykové tvrdí, je i to, jak David Rath zneužívá peníze krajského úřadu na svou sebeprezentaci, a chová se tedy v tomto stejně, jako Nečasova vláda. Toto zneužívání veřejných prostředků ať už vládou či jednotlivými kraji bude samozřejmě jedním z témat Národních socialistů – levice 21. století v nadcházejících krajských volbách. A to nejen v případě Davida Ratha, ale u všech oranžových hejtmanů, z nichž většina zblbla z náhle nabyté moci, kterou ani ve snu – vzhledem ke svým schopnostem – neočekávali.

Všechno ale naznačuje – a útoky Davida Ratha o to více – že v ČSSD panuje velká nervozita právě kvůli nově vznikající straně Jiřího Paroubka. Napovídá tomu i průzkum STEMu, který straně přiřkl téměř pětinu voličů, z čehož skoro 40% tvoří tradiční voliči sociální demokracie. Je tedy zřejmě něco shnilého v ČSSD.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

pavelneduna
Jaroslav Židlický

Nechce se mi věřit, že by David Rath byl posedlý touhou očerňovat nový projekt Jiřího Paroubka, kterému ostatně držím palce.Stále pokládám Davida Ratha za jednoho z mála sociálních demokratů, kteří se dosud nezpronevěřili programu ČSSD, což nelze tvrdit např. o Michalu Haškovi, který jak je známo pokládá sociální stát za mrtvolu. Pokud by měl David Rath uzavírat podle pana Dimuna smír s Haškem pak je to jenom další důvod o správnosti rozhodnutí Jiřího Paroubka tyhle hochy opité mocí a svojí veledůležitostí opustit.Osobně si myslím, že Davida Ratha je v současné ČSSD škioda. Po boku Jiřího Paroubka by mu to slušelo mnohem víc..............

Krajtl

Tohle s tím Rathem se mi nezdá...

rku

Kdo my ? ČSSD nebo LEV 21 ?

antoninsebek

Také si myslím, že i zde platí:  

"Byli jsme před převRATHEM,

BUDEME I PO NĚM!"