Petr Dimun: Miloš Zeman a jeho nepřemýšliví studenti

11.8.2011 16:11
Šloufova strana s monstrancí Miloše Zemana vydala zajímavou zprávu o studentech, kteří píší Paroubkovi a diví se, proč že Jiří Paroubek jde se svojí manželkou na pochod homosexuálů. Domnívají se, že je to účelové, že Paroubek se snaží zviditelnit se opět tam, kde budou média a podobné přízemní úvahy, které lze přičíst spíše nevědomosti, než záměru.

Zprávu SPOZ o studentech naleznete ZDE.

Inu, je třeba mladé šloufovské generaci připomenout, že to byl Jiří Paroubek, který jako premiér doslova proti všem, včetně Václava Klause, prosadil zákon o registrovaném partnerství. Proto má dodnes velký respekt nejen v této komunitě, ale i u přemýšlivých lidí, pro něž je je svoboda trochu širší pojem, než jen "ta naše zaprděná svoboda", svoboda omezená jako výsada na většinu, co tiše šoupe nohama a pokrytecky se řadí k mainstreamu české společnosti.

Škoda. Kdyby Miloš Zeman, bývalý zakladatel Liberální platformy Občanského fóra, na kteréžto chtěl utvořit stranu, která bude ve všech vládních koalicích, podpořil liberální hodnoty a tedy přijetí zákona o registrovaném partnerství, bylo by to vše jednodušší. Bohužel, tehdy měl jedinou starost - jak se pomstít některým lidem v ČSSD a postarat se o budoucnost Miroslava Šloufa.

Dnes však jako populista následuje pana Bátoru, Hájka i Klause v myšlenkách, které zásadním způsobem popírají program liberalismu i ČSSD, kterým je obrana svobody a tolerance. Jeho islamofobie je totiž podobným, nepochopitelným projevem populismu, který sdílí s výše zmíněnými homofoby. 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.