Petr Dimun: Politická mafie

obrazek
13.9.2011 17:48
"Ústecký kraj je natolik silný v rámci ČSSD, že nás potřebují všichni. Nepotřebujeme se podbízet vedení, jsme samostatný, silný kraj s dobrými volebními výsledky“. Myslíte si, že to jsou slova úspěšného regionálního stranického lídra, respektovaného politika či krajské osobnosti, za níž jsou konkrétní výsledky a nezpochybnitelná kariéra důvěryhodného politika? Omyl! To je výrok člena ČSSD Romana Housky, partnera ústecké hejtmanky Jany Vaňhové, který má pověst mafiána. A to nejen kvůli své minulosti, kdy byl v devadesátých letech podezřelý z násilné trestné činnosti a nedávno se proslavil tím, že přejel nohu strážníkovi, který se jej snažil vést k obecnému pořádku.

Houska – stínový místopředseda ČSSD

Oficiálně nemá Houska žádnou vysokou volenou či stranickou funkci, je ale formálně místopředsedou chomutovské okresní organizace ČSSD a jeho vliv pramení z toho, že zcela ovládl chomutovskou okresní organizaci ČSSD. Mluví-li tedy Houska o „silném kraji s dobrými volebními výsledky“, slyšíme sebejistotu promlouvající k nám nikoliv zpoza hrdého srdce a tomu odpovídajícímu mozku, ale její umělohmotnou, těžko napodobovanou ozvěnu, odcházející zpoza zpoceného tílka, zlatých řetězů a proseděného meďoura, jehož motor je ještě udýchaný z večerního rozvozu levných kurtizán po krušnohorských obcích. Zlé jazyky tvrdí, že svého času tak „někdo“ rozvážel i jeho současnou partnerku. Ta upocená sebejistota je ne nepodobna, bohužel, některým bývalým šmelinářům, vekslákům či pasákům z devadesátých let, kteří za špinavé peníze koupili za pakatel prosperující firmu, kterou dnes ke svému prospěchu, a ke škodě dobré firmy, tunelují.

Houska je ukázkovým příkladem toho, jak v ČSSD narostla moc oranžových baronů, chcete-li oranžových kmotrů, pro jejichž fungování se v Itálii ujal pojem mafie. V tomto případě se jedná o politickou mafii, která nemá daleko k zastrašování a vydírání svých oponentů, k čemuž často využívá svého vlivu v médiích, v policii, justici a v poslední době, v Čechách nezvykle, i v podsvětí. Jedná se o dobře organizovanou skupinu lidí, jejichž moc je postavena na klientelistických vazbách a na vlivu při rozdělování veřejných peněz, díky čemuž ovládají stranické organizace, v nichž kontrolují systém přijímání nových členů.

Jedná se o jakési mocenské perpetuum mobile, kdy prostředky získané z veřejných zakázek slouží z části samozřejmě k osobnímu obohacení, ale z velké části především k financování udržení politického vlivu politických mafiánů. Korupce tak generuje ještě větší korupci a mafiánská chobotnice se rozlézá do dalších a dalších sfér veřejného života a překračuje hranice regionu. Nedávný brněnský sjezd ČSSD je toho důkazem. Houska má dnes ve vedení strany Marii Benešovou, kterou už v roce 2006 podporoval na senátorku ve volebním okresu Chomutov. Benešová dělá vše, co Houska potřebuje. Opět nemusí být mafián v čele a nemusí nastavovat tvář, abychom viděli to, co vidět máme.

Co ve zprávách BIS nenajdete

Průběh nákazy tímto morem demokracie je stejný v ODS i v ČSSD. Tyto strany byly (a v případě ČSSD stále jsou) totiž jako nejsilnější politické subjekty historicky nejefektivnější investicí pro získání moci. Staří idealisté, kteří místní organizace stran zakládali či obnovovali, byli buď vyčerpaní funkcemi v samosprávě, nevěnovali se svým stranickým organizacím a tak často přivítali pomoc někoho, kdo se jim o „debatní klub“ začne „starat“. Anebo byli unaveni věkem a naivně se domnívali, že předají štafetu někomu, kdo bude pokračovat v jejich šlépějích. Nepostřehli, že se většinou jednalo o první krok k ovládnutí základní buňky pro generování moci, jakousi mitochondriální mocenskou revoluci, neboť za nově příchozím agilním členem stál velmi často nějaký místní podnikatel, popřípadě - jako v okresu Chomutov - politická konkurence z ODS, vedená zkušeným kmotrem, která si uvědomila velmi brzo potenciál ČSSD, a tak si z ní vytvořila svůj poslušný „B-tým“.

A nastává zlom.

Velmi rychle dochází k postupnému nabírání nových členů (dokazuje to i vnitrostranická statistika ODS a ČSSD), což „stará garda“ ve své naivitě vítá, neboť to přičítá úspěchu své politiky. V určitý čas je však překročena kritická mez, kdy nově příchozí a ti, co jsou různě nastupujícímu „kmotrovi“ zavázáni, mají v organizaci většinu. Pak už mají události většinou rychlý spád: z organizací napadených kmotry jsou nejdříve vylučováni jejich kritici, osoby samostatně přemýšlející, kteří jsou finančně zajištění a nepotřebují být komukoliv zavázáni. Poté, co jsou původní organizaci usekány hlavy, dochází většinou na střet s dosavadními autoritami: ty se buď zařadí do poslušného davu výměnou za příslib toho, že budou opět na kandidátce, popřípadě jsou za odměnu vykopnuti výš (poslanec, senátor), anebo jsou potupně odvoláni z funkce předsedy organizace a osobně ničeni. Mafiánům naklonění novináři pak o těchto lidech píší tak, že byli vyloučeni svojí vlastní organizací, ztratili podporu a „nejmenované zdroje“ k tomu ještě přihazují – exkluzivně - příhody o tom, jak se chovali arogantně a nepřijali fakt, že ztratili většinu. Či že jim nebylo doručeno, tedy se podle nich vyhýbají vyloučení, přičemž každému s IQ nad 100 je jasné, že je to finta, jak z lidí třeba pracujících v Praze a přitom sídlících v Ústeckém kraji, udělat posery, co se vyhýbají střetu. Otázka zní, zda je to u těch novinářů hloupost, anebo záměr. Záměr třeba vedený zhrzenou láskou, jinou, neopětovanou orientací či penězi. Skoro jak v románu. Ale pojďme dál.

S politickou mafií spříznění policisté a státní zástupci pak roky takové mafii nepohodlné lidi vyšetřují, popotahují po úřadech a soudech. Takové lidi je prostě potřeba veřejně zdehonestovat, lidsky zničit, aby již nemohli stanout v čele jakékoliv vnitrostranické revolty či nového subjektu, prostě a jednoduše: ohrožujícího monopol získané moci.

Paravány na sjezdu to nevyřeší, transparenty ve sněmovně to nezakryjí

Proč tak obsáhlá sonda do problému tunelování českých politických stran politickou mafií?

Protože to se právě děje s ČSSD. Slova, která pronesl Roman Houska – jak rád prohlašuje, řadový člen ústecké ČSSD – jsou oficiální politikou nového vedení ústecké ČSSD pod Arnem Fišerou. My tady vedení nepotřebujeme, ono potřebuje nás, a my tady si budeme dělat, co chceme. Jinak řečeno: Sobotko a spol. nestrkejte nám nos do našich věcí, šaškujte, choďte pro pobavení po kladině, dělejte opoziční mlhu, ať v krajských volbách opět získáme tolik, abychom to tady s kámošema pohodlně uplácali, a my necháme na pokoji vás.

Nechte nás na pokoji, nebo si vás začneme všímat. Oblíbené to heslo mafiánů.

ČSSD má problém. A ten problém se nejmenuje Jiří Paroubek, proti kterému se spojili všichni oranžoví mafiáni napříč ČSSD, od Ostravy po Ústí nad Labem. Ten problém se jmenuje slabé vedení, které téhle devastaci ČSSD, privatizaci strany mafiány, nečinně přihlíží.

Bohuslav Sobotka a jeho věrní na březnovém sjezdu ČSSD intenzivně řešili, jak arogantně a sebevědomě se choval Roman Houska, který prý bezostyšně kontroloval delegátům hlasovací lístky, aby je donutil volit Haška s Benešovou. Vymýšleli postupy, stavěly vyšší paravány a podobně. Tento sjezd ještě vyhráli Sobotka a spol. o pár hlasů. Pár hlasů, které jim možná zajistil Jiří Paroubek.

Přesto se dnes, když mafiáni jdou po Jiřím Paroubkovi a všem, co představuje, Sobotka omezí na suché konstatování, povzdechnutí, že problém má Jiří Paroubek v ústecké ČSSD. Ach jo, takže řešení a la batole má prdíky, to vyřešíme fenyklovým čajíkem.

Tak po pořádku. Nejdříve mafie vyloučila mne, bývalého šéfa marketingu strany, který Sobotkovi pomáhal před sjezdem. Scházeli jsme se, spolupracovali. Sobotka ani nehlesl, když mne vylučovali pro kritický názor, aniž bych se mohl obhájit. Fajn, mám pochopení pro slabší povahy. Sobotka už pěstí dostal a nechce znovu.

Pak ale postupně odstranili Petra Bendu, který se odmítl zapojovat do jejich kšeftů. Bendu, který zajistil oněch pár rozhodujících hlasů pro to, aby Sobotka byl dnes tam, kde je. A Sobotka? Jako kdyby se jej problém netýkal. Dnes Houska a spol. navrhují řešit výroky Jiřího Paroubka s Petrem Bendou, kteří se jen letmým pohledem do monitoringu médií proti útokům ústeckých mafiánů bránili proti výpadům Housky, Fišery a Foldyny. Foldyny, který ještě svého času sváděl pěstní souboje s Houskou…

Osobnost odchází středem, malí špidlové čekají na to, co odpadne od stolu

Sobotka s Haškem chtějí Paroubka udržet v ČSSD. Prý by jeho odchod pomohl pravici či by měl odevzdat mandát, protože by byl přeběhlíkem. Pánové, prosím, idioty dělejte ze sebe, ne z nás.

Nemáte dnes už na ČSSD žádný vliv. Jste jen loutky. Jeden je Faustem, co uzavřel smlouvu, druhý se chová jako Marie Antoinetta, co se pořád diví, proč lidu, co se dožaduje chleba, nedají koláče. Oba ale skončíte stejně, tak si aspoň zachovejte úctu a přestaňte mluvit o přeběhlictví z ČSSD. Volá-li na vás oba někdo úpěnlivě, že je někde bomba a vaší odpovědí je, že se jedná o planý poplach a ten, kdo to říká, je zrádce a poškozuje ČSSD, pak si zasloužíte být hrdiny…


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

pawouczech
Já jsem tak rád že nejsem socan a nemám starosti který straník ze severu je větší svině jestli Houska nebo Benda.
catumbelan1

Volte pana Dimuna, to je jediná jistota!

rku

Takže vedení ČSSD je částečně spolek zločinců a částečně spolek vyžírků a srabů.

A já je chtěl volit.Ještě že mi Dimun otevřel oči.