Petr Duchoslav: Když mouřenín odvedl svou práci...

obrazek
23.8.2011 18:12
S němým úžasem jsem si přečetl včerejší článek komentátora MF DNES M. Komárka ,,Paroubek roste" a nestačil se divit. Komárek zde popisuje, jak ČSSD pod Paroubkovým vedením vedla před více než rokem negativní volební kampaň proti svým politickým oponentům, zejména ODS. Není to pravda, neboť negativní kampaň vedla proti ČSSD právě ODS a jí spřátelená či nakloněná média.

A pokud pan Komárek říká, že MF psala vyváženě, mohu mu doložit, že minimálně od února 2010 se styl psaní redaktorů tohoto listu zaměřil pouze na poškozování, kompromitaci, ironické výpady a štvaní proti J. Paroubkovi a dalším představitelům sociální demokracie.

Byla to právě pravice v čele s ODS, která vykreslovala J. Paroubka jako hrozbu pro demokracii, ztotožňovala jej s komunisty, v temných barvách strašila vládou ČSSD a KSČM, jako by to snad znamenalo konec politické plurality. Byla to tedy ODS, kdo vedl veskrze osobní kampaň zahrocenou proti bývalému premiérovi. ČSSD jen poukazovala na ty programové části pravice, které by po svém vítězství ve volbách realizovala, a které by poškodily naprostou většinu občanů. Pravicová vláda je dnes více než rok skutečností a většinu programových bodů české pravice, na jejichž škodlivý dopad sociální demokracie před volbami upozorňovala, Nečasova vláda začíná naplňovat.

Dále Komárek píše, že vláda prosazuje ,,nepříliš tvrdé" reformy. Tak nevím, jestli škrtací mánie ministrů, stále narůstající zdražování základních komodit, jídla, léků jsou pro pana Komárka ,,nepříliš tvrdé" reformy. Faktem je, že zmíněné kroky se dotknou drtivé části populace, jíž výrazně sníží její životní úroveň. Ale občané Komárka nezajímají a nikdy nezajímali, jsou to jen účetní položky, tak jako pro naši pravici.

Samozřejmě pan Komárek a další jeho úslužní soukmenovci nikdy neuznají, že poměrně výrazně pomohli pravici k loňskému volebnímu triumfu. Že rozdmychali takřka pogromistickou atmosféru strašením návratu komunistů k moci a nechali téměř bez povšimnutí hloupé klipy naší ,,zlaté mládeže", jež si brala na paškál seniory. Oni berou tento boj jako zákonitý, protože pouze pravicové hodnoty jsou přece ty jediné správné a cokoliv levicového u nich zavání komunismem. M. Komárek by si však měl uvědomit, že to byl právě on a jiní, kdo bezuzdným štvaním před volbami poškodili levici a připravili ji o nezanedbatelná procenta volebního zisku, jež by sociálním demokratům umožnila sestavit funkční vládu. Za to by se měl pan Komárek české veřejnosti omluvit a nepoužívat nenávistné a osobní invektivy.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paul

Největší špínomety na JP ve jménu "zabránění návratu komunistů k moci" - ultrabolševik Komárek a agent STB Steigerwald alias "redaktor". Jmenování W. Komárka čestným předsedou ČSSD, útoky nikoliv proti ČSSD (kdyby byla vedena někým "proslušným") ale pouze proti OSOBĚ pana Paroubka to vše na něco ukazuje. Je třeba si uvědomit, že je to mor pravdolásky, kterému nekompromisní Paroubek vadí. Pod jeho vedením by se totiž těžko nechal ČSSD "oplodňovat" pravdoláskovou špínou Rumlem, Pehem a Halíkem. A těžko by se ČSSD stala loutkou zbrojařských a banksterských lobby. Proto musel bát JP odstraněn z cesty. Stvůry Václava havla využily všehoschopných politických nul a jejich  nenaplněných ambicí a touhy po moci a ti se teď podělaní strachem snaží co nejrychleji dostat JP z ČSSD. To by se jim oddechlo, členská základna, stále ještě jasně proparoubkovská, by začala opakovat mantru o "zrádci" a druhém Zemanovi a vlastní neschopnost a zpackané volby končící již te připravovanou kolaborací - koalicí s TOP-09,  by hodili na hlavu "zrádci Paroubkovi" který "poškodil ČSSD. A že ghašek blábolí o tom, že za Paroubka by s takovými jako dnešní Paroubek tehdejší Paroubek zatočil? problém je v tom, že Hašek NENÍ paroubek. on je jenom bývalý "malý Paroubek" až MINIparoubek. Řiťolezec který se po zádech JP pomocí lezení do zadku dostal nahoru a te se odtamtud snaží zadupat Paroubka pod vodu. Jenže si nespočítal,že JP umí jistě velmi dobře plavat. A jestli paroubek dělal chyby? Pokud se mu dá vyčítat nějaká chyba, tak za největší bycvh považovat tu, že si nechal pochlebovat a "vytvořil" tím lidi jako Hašek nebo Zimola. O totálním pitomci a naprosto nespolehlivém individuu jakým je Tvrdík, bez kterého JP neudělal ani krok ani nemluvě. O prosté skutečnosti, že Tvrdík je notorický blb a prachpitomý chlap věděli všichni kromě tehdejšího předsedy. Je to úděl všech mocných, že je nakonec dobijí ti nejbližší? Jako Brutus Caesara?        

pavlovsky

Rodina Komárků to má perfektně diverzifikované, táta čestný člen ČSSD, syn představitel pravicového bulváru, prostě pojistka pro všechny případy...o podobných vztazích v rodinách psal Šolochov v Tichém Donu a v Rozrušené zemi. (Nobelovu cenu za literaturu mu však tehdejší sovětský režim nedovolil přijmout...zda ji nějak potom obdržel....nevím). Určitě má každý nárok na vlastní názor...ale dědictví otců v rodině Komárků určitě neplatí...