Petra Paroubková: Kdo má právo soudit gaye?

obrazek
12.8.2011 12:52
Jeden naprosto nevinný průvod rozpoutal neslýchaně silné řeči. Z pohledu normálního člověka je to naprosto směšné. Gayové a lesby tady byli odnepaměti. V některých kulturách byli opěvováni, v jiných zatracováni (a promiňte za slovo – utracováni). Nic to však nemění na faktu, že tady byli, jsou a vždy budou. Pokud se chovají spořádaně jako jiní slušní lidé, nevidím žádný rozdíl mezi nimi a „námi“, tedy heterosexuály.

Sama mám mnoho přátel a známých s touto pro někoho tak odlišnou orientací. Leze mi na nervy korektní označení menšina. Když jsem žila v Řecku, patřila jsem také k menšině. Byla jsem jednou z několika cizinců na malém ostrově. Naučila jsem se řecky, respektovala místní zvyky a mentalitu a nikdy mi nikdo nedal znát, že patřím jinam, že nejsem součástí tzv. většiny. Tak nějak to vidí lidé bez komplexů, vnitřních nejistot a pocitů viny nebo hříchu.

Proto se ptám, kdo si myslí, že má právo soudit gaye? (Lesbičky mi prominou, myslím, že silná slova z úst našich elit patřila hlavně pánům, jelikož přináleží ke stejnému pohlaví.)

Nejdříve tasí meč pobočník prezidenta, pak dokonce sám prezident. Vzhledem k tomu, že neuznávají globální oteplování, světovou krizi nazvali lehkou chřipkou a smrt bin Ládina postavili na úroveň „Elvis žije“, měli by sami vyhledat odborníka na deviace (deviace rozuměj odklon od normálu, tedy od normálního neboli běžně uznávaného názoru většiny). Ostatně takové tmářství už jednou prezident projevil spolu s většinou členů ODS, když se hlasovalo o registrovaném partnerství. Možná by jako skupina při návštěvě odborníka dostali slevu.

Nějaký popletený Bátora pak píše dokonce velvyslanci. Kdyby to napsal na stránky svého deníčku jakožto večerní terapii, vyšlo by to nastejno.

Ovšem nejvíc mě pobavil náš kardinál Duka. Představitel církve, která platí horentní sumy právě za své devianty, dští síru. Představitel církve, která neuznává homosexualitu, antikoncepci, rozvod atd., ale na druhé straně lpí na celoživotním celibátu by měl mlčet. Měl by raději sedět doma nebo s ostatními pány kardinály dumat o tom, jak tu svoji instituci modernizovat, jak odčinit zločiny nejen z posledních let. Nebo je to ten pověstný katolický pocit viny, o kterém se píše celá staletí? Jako katolička si tuto ještě mírnou kritiku mohu dovolit. (Asi bych také raději měla sedět doma a dumat o tom, zda nehledat jinou církev, ale to sem už nepatří.)

Normálně by mne to nenapadlo, ale zítra je jdu podpořit. Průvody a Pride Parades jsem viděla v jiných zemích a městech a bylo to vesměs velmi zábavné. Pohoršovali se jen extrémisté a zakomplexovaní (případně nepřiznaní homosexuálové).

Půjdu je podpořit, protože dnes jsou to gayové a lesby, zítra to mohou být jiní devianti, teda ti, co se liší od průměru. Možná to příště budou Židé, Romové, svobodné matky nebo otcové a kdoví, kdo ještě. A to tu už jednou bylo.

Jdu podpořit pokrok proti tmářství.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jaroslav

Přesně tak, je to o toleranci.

rudolf

Sexualná orientácia mi nevadí a dokázal by som sa s ňou aj zmieriť, ak by sa nevnucovala a nepredvádzala, ako to býva zvykom na podobných pochodoch. Dokonca mi to pripadá, akoby sa Homosexuáli touto svojou orientáciou chvastali. Vôbec sa mi to nezdá zábavné, hlavne nie vtedy, keď sa to už aj spolitizovalo. Je zábavné pozorovať, ako sa vedia predstavitelia aj znepriatelených politických stran zrazu dohodnúť a rozumia si. Akoby ich ofúkol "Vietor inakosti". Aby sme však v tejto diskúzii na seba iba "neziapali" za svoje názory, skúsme si spomenúť, koľko medzi peknými dievčatami bolo lesbičiek z ciganskéj komunity. Kamera neukázala ani jednu, akoby tam lesby ani neexistovali, akoby ich "inakosť" nezasiahla. Možno je podobné predvádzanie sa pre nich nedôstojné, no skôr si myslím, že ich 16-17 ročné deti sú v pôrodniciach a rodia ďalšie deti. Ak by "Vietor inakosti" zadul aj do ich chatrčí, ktoré sú hanbou všetkých po novembrových vlád, neboli by problémy s ich populáciou a nemuseli by sme rozmýšlať nad tým čí im ponúkneme zadarmo anti koncepčné prostriedky alebo sterilizáciu. Ak si uvedomím, že raz budú naše dôchodky závisieť od tejto komunity, nemám z toho dobrý pocit. Aj takéto myšlienky človeka napadnú, ak mu z TV "vpochoduje" do jeho príbytku dav hosexuálov.

antoninsebek

To p. Šebek. Pokud jste si nestačil všimnout, v dnešních mediích je zpráva o vypuštění zákona o reg. partnerství v novém civil zákoníku. Co dodat? 

---------------------

Přiznám se, že jsem neporozuměl formulaci. Pro jistotu uvádím, že to zní, jako by něco bylo vypuštěno ze zákona. Tak tomu pochopitelně není. Vím, že sociální demokrati požadují doplnění reg. partnerství do zákona. Což není, jak říkal Jan Werich také "nic proti něčemu".

Paní Petře a dalším zájemcům nikdo nebrání, aby se zúčastnili v předem řádně ohlášeném průvodu. Je to taková bouře ve sklenici vody a nakonec (v tom mají kritici Hradu pravdu) i mimořádná reklama.  Přeji jim, aby nepršelo, to by se jim rozmazaly šminky. Teplo tam bude.   

bohumil

To p. Šebek. Pokud jste si nestačil všimnout, v dnešních mediích je zpráva o vypuštění zákona o reg. partnerství v novém civil zákoníku. Co dodat? 

to p. Očenášek: hezká sprostota chtělo by se říct fašistická, tedy určitě nejlepší, je na tom Vaše sbohem. Snad napořád.

homoculturalis

Pani P.Paroubková vystihla podstatu: "vytěsňování" jakékoliv menšiny je pro demokratickou společnost krajně nebezpečné; postoj paní Paroubkové je proto správný. Kdybych žil v Praze nebo někde poblíž, šel bych také do průvodu, třebaže jsem heterosexuál.

antoninsebek

Nemám povědomost, že by tuto "skupinu obyvatel" tady někdo znevýhodňoval. A to ani před přijetím oněch příslušných zákonů. Nikdo zákonem nebránil nikomu, aby tito lidé uzavřeli takovou smlouvu, aby po sobě dva partneři dědili. Nikdo zákonem nebránil tomu, aby uzavřeli smlouvu, ve které by byl partner zplnomocněn se dozvědět všechno o zdravotním stavu toho druhého. Zákon tam přilepil pouze jakousi "registraci" a "deregistraci", aniž by něco podobného umožnil heterosexuálním párům, v rozsahu  stovek tisíc či milionů (!), které spolu žijí a vychovávají novou generaci. Tyto páry jsou naopak finančně ZNEVÝHODNĚNY.....  Při přijímání těchto, podle mne zcela nadbytečných zákonů mě zaujalo, s JAKOU RYCHOSTÍ se ty návrhy opakovaně vracely do Parlamentu. Takže ani v tom žádná diskriminace. Naopak.

Že se ta "institucionalizace" spojuje s pojmem "manželství", je už nad moje myšlenkové možnosti. A to používám hodně mírná slova. 

Asi se to nebude některým případným čtenářům líbit, ale sdělím toto: Mám k panu Václavu Klausovi snad desítky výhrad a dokázal bych je doložit. Ale musím uznat, že v tomto směru (určitá glorifikace této skupiny lidí) má pan prezident pravdu.