Petra Paroubková: Styď se, Hašku Michale

obrazek
20.5.2011 21:02
A je to tady. Michal Hašek otevřeně nemůže vydýchat pocit, že ho Jiří Paroubek na sjezdu připravil o hlasy, a proto se nestal předsedou ČSSD. Jak infantilní. Už jednou jsem říkala, že se pan Hašek chová nedospěle. A teď vyzývá Jiřího Paroubka, aby složil poslanecký mandát. Holt uražená ješitnost je u Michala silnější než by jeden čekal...

Ale pěkně popořádku. Michal Hašek by měl někam zalézt a mlčet. Existuje pro to několik dost vážných důvodů. Pan Hašek neustále kritizoval Davida Ratha, že je zároveň poslancem a hejtmanem. Je to prý neetické. Michal (tykáme si a do rezignace mého muže se choval jako kamarád ke mně i k Jiřímu - pořád se mně vyptával, zda je s ním Jiří spokojený, zda se na něj nezlobí a podobné nesmysly - takže mu tak můžu říkat) však bravurně zvládá být hejtmanem, poslancem, předsedou Asociace krajů ČR i prvním místopředsedou strany. David si při svém intelektu a pracovním nasazení dvě funkce jistě dovolit může. Nechci být příliš osobní a posuzovat intelekt Michala, ale člověk s doktorátem z naprosto bezvýznamné soukromé školy v bohem zapomenutém Sládkovičově má větší ambice než chuť studovat. Navíc, Michal se celou dobu dušoval, že poslanecký mandát nepřijme, že on je a bude pouze hejtmanem. Na to ale zapomněl...

Michal zapomněl také na svůj rektální alpinismus vůči J. Paroubkovi. V paroubkovské éře mu byl vděčný, že z něj – naprosto neznámého kluka – JP udělal šéfa poslaneckého klubu. Jistě si dnes myslí, že to byla jen a pouze jeho zásluha...

Michal zapomněl, jak mu lichotilo, když mu říkají, že je „malý Paroubek“.

Michal zapomněl… Nemá cenu pokračovat. Prostě Michal se od Paroubka po jeho rezignaci okamžitě distancoval, to, co kritizoval, hned začal dělat sám a navíc navázal hluboká přátelství s lidmi, kteří byli a vždy budou divní. Jak jinak slušně charakterizovat gaunera Romana Housku, kterému Michal s velkou radostí posílal ohromné lahve whisky a který pro Michala vedl agitační kampaň v Ústeckém kraji. Možná si řeknete, že slovo gauner je silné kafe. Ale jak jinak nazvat člověka, který uplácí svědka, aby v jeho prospěch falešně svědčil. Když to svědek několikrát udělá a nakonec odmítne, Houska ho zažaluje. A div se světe, podmínku dostane svědek, Houska je hodnocený radnicí, kde jako místostarostka působila jeho partnerka Jana Vaňhová. Česká televize celou kauzu přesně popsala s tím, že redaktorovi Houska hrozil žalobou. Mně hrozil taky jen pro to, že jsem se o falešném svědkovi zmínila v jistém článku. Tak teď mě může žalovat, já člověku s gangsterskými praktikami říkám gauner. A to je teď nový Haškův kamarád z mokré čtvrti. Na sjezdu po Haškově prohře běhal jako zběsilý – opět Česká televize v přímém přenosu poskytla jeho rozkošnou gaunerskou tvářičku – a vyhrožoval.

Takže Michale, buď máš amnézii nebo jsi opravdu bezostyšný člověk. A ani jedno do politiky nepatří.

Jiří Dienstbier ml. na tom není o moc lépe. Přidal se k Haškově výzvě, ať Paroubek okamžitě složí mandát. Tentýž J. Dienstbier, který mi pěl na JP ódy, když jsem osobně pomáhala jeho otci při senátní kampani.

Není se čemu divit. J. Dienstbier si celou svoji kampaň postavil na něčem anti. Loni na podzim to bylo antiparoubkovství, poté antikoalice na pražské radnici. S žádným vlastním nápadem či programem nepřišel. Prostě se potvrzuje můj osobní názor na něj - byl slabým právníkem a je stejně tak nevýrazným politikem. Voliči to brzy také pochopí. J. Dienstbier měl prostě štěstí, narodil se do dobré rodiny a mohl těžit ze jména svého skvělého táty. Do vínku víc skvělých vlastností zřejmě nedostal. Možná jsem moc osobní, takže ještě jednou. Do vínku moc vlastních nápadů nedostal.

Nezbývá než se zeptat obou pánů, proč se se stejnou vervou nevymezují vůči vládě. Michal nosí premiérovi dárkové koše a Dienstbier hledá nějaké anti ve vlastní straně.

Pánové, styďte se!

Á propos, pánové si ve svém horlivém antiparoubkismu rozhovor JP asi ani nepřečetli. JP má být bez soudu odveden k okamžité popravě jen proto, že si dovolil mít jakousi vlastní úvahu o své budoucnosti. Chce to méně emocí, jinak zase půjdete s kanónem na vrabce. A to je infantilní víc než dost.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

trefny

Dnes ve vedení socdem není jediná osobnost, která by byla schopná po převzetí moci dát státu jasnou vizi a zabránit jeho dalšímu rozkrádání. Strana je prostě VYBYDLENÁ. Úvaha pana Paroubka o změně týmu je podle mě nejen zcela legitimní, ale také je to jediné logické východisko.

Panu Paroubkovi věřím. Postavil na nohy socdem, postaví na nohy i jiné levicové uskupení. Politika je o osobnostech a idejích a dnešní socdem už nemá ani jedno.

A zde uvedená zkušenost paní Paroubkové s bývalými spolupracovníky jejího manžela je také nenahraditelná. Pomůže mu sestavit nový tým bez zlatokopů, který bude kopat za věc a ne za sebe.

Pane Paroubku, pusťte se do toho, místo na politické scéně je volné a dlouho čekat nebude. Jste dnes asi jediný, kdo na to má!

catumbelan1

Tady probíhá diskuze k něčemu co se nestalo. Problém poslanců kteří v průběhu volebního období změní názor a popřípadě zběhnou, nazvěme to tak, je velkým problémem. Provdou také je, že i JP měl v minulosti výhrady k "odcházejícím" poslancům a vyzýval je ke složení mandátu. Hašek i Sobotka mluvili o situaci KDYBY JP odešel k jiné straně a ta situace ještě nenastala.

josef_smolik

Sobotka je neviditelný a místo,aby spojoval,tak mlčí.ČSSD vyhraje volby,ale ne svoji zásluhou. Lidé už nemají volbu,a tak budou volit levici.Jestli se Sobotkovi nepodaří začlenit Paroubka do svého týmu,tak bych změnil názor a přál bych si odchod p.Paroubka do jiné levicové strany a vytvořit potenciálního koaličního partnera pro socanský B tým.

ricochet

Mohu se přidat k názoru, že JP až na podezřelé námluvy z kraje po volbách s ODS byl a je dobrý politik. Nerozumím výpadům za strany Haška ani Dienstbiera. O Haškovi mám své pochyby od doby, co přišel s tím veletrapným dárkovým košem, a Dienstbier je příliš velký pragmatik, až natolik, že rovná páteř není tak asi pro něj důležitá. Útoky těchto pánů na VV se mi taky nelíbí, obzvlášť když ta hysterická diskreditační kampaň na objednávku - zřejmě od kmotrů, mi velmi připomíná tehdejší diskreditační kampaň proti JP. K tomuhle svinstvu by se ČSSD neměla přidávat.

stvan

Úvaha J.Paroubka o své budoucnosti je naprosto legitimní. Já jsem z ní vyčetl, že i nadále dává přednost pomáhat ČSSD a prosazovat její hodnoty. Výzva k odstoupení je neadekvátní reakcí za kterou by se měli oba dva přátelé stydět. Když přítel Hašek nadbíhal VV a V.Bártovi, tak měl jeho anděl, když při něm stál,  jizvu na rtu jako hrom a přesto ho nikdo k odchodu z ČSSD nenabádal. Myslím si, že je potřeba, aby k celé situaci zaujal veřejný postoj přítel Sobotka. J.Paroubek má oprávněný pocit, že je vůči němu v ČSSD zaujímán neadekvátní postoj a to jen proto, že se nechoval jako korouhvičky, co se ve straně dlouhodobě drží při zdi a vzal na sebe politickou odpovědnost za budoucnost ČSSD.V žádném případě z této cesty nesešel, neboť se jeho politické cíle se zájmy řadových občanů nikdy nerozešly.Dnes stoupají preference ČSSD  díky tomu, že se ke kritice vlády a jejich jednotlivých členů přidala i pravicová média. Před posledními volbami tomu bylo naprosto jinak. Přesto procentně ČSSD volby vyhrála. Nemožnost sestavit vládu byla jen logickým výsledkem mimořádné masáže veřejného mínění. Samozřejmostí je, že za jakýkoliv politický výsledek odpovídá širší vedení. Opomenutí tohoto faktu je smutnou kapitolou ČSSD. Útoky na J.Paroubka vzkázala ČSSD voličům, že udělali dobře, že jí nevolili a těm co ji volili, že se rozhodli špatně. Správnou reakcí mělo být, že si za svými politickými cíly ČSSD i přes neúspěšné volby stojí a že to bohužel lidé poznají na vlastní kůži. To se nestalo a byla to obrovská politická chyba.Chovat se jako celek v dobrém i zlém by mělo být politickou samozřejmostí.Válčit se musí s těmi, kteří sociální společnosti škodí, ne proti těm, kteří jí chtějí pomáhat.