Podpořte demonstraci proti zkorumpované Radě hl. města Prahy

obrazek
8.4.2013 08:00
Národní socialisté (LEV 21) pořádají zítra - v úterý 9. dubna - demonstraci proti zkorumpované Radě hl. města Prahy a zejména pak jejímu rozhodnutí o obnově Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Akce se uskuteční od 16:30 před budovou Magistrátu hl. města Prahy na Mariánském náměstí. "Zkorumpovaná Rada hl. m. Prahy, čelící nyní obvinění ze závažného trestného činu, svým skandálním rozhodnutím navazuje na ty nejhorší a nejtemnější doby českých dějin," říká k celé věci předseda LEV 21 Jiří Paroubek.

"Mariánský sloup, který strhli čeští vlastenci 3. 11. 1918, byl umístěn blízko místa popravy představitelů českého stavovského odboje, ke které došlo 21. 6. 1621. Mariánský sloup byl pro vlastence tehdy symbolem starého Rakouska, násilné rekatolizace naší země, zpátečnictví a všeho, co skončilo vznikem Československé republiky. Mezi těmi, kdo strhli Mariánský sloup, byla v davu také mladá národní socialistka Milada Horáková, tehdy ještě s dívčím jménem Králová," říká Jiří Paroubek s tím, že rozhodnutí Rady hl. města Prahy o obnově Mariánského sloupu je v rozporu se vším pokrokovým, co v minulosti národní socialisté prosazovali.

Vítán je každý, komu se rozhodnutí o obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí nelíbí a rovněž to, že naše hlavní město vedou lidé, kteří jsou obvinění ze závažných trestných činů.

Pokud jste uživatelem sociální sítě Facebook, můžete se k účasti na akci přihlásit ZDE.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Tuto protestní akci podporuji alespoň takto na dálku, neb do Prtahy se tento týden nedostanu.

Kvido

Podpořil jsem aspoň informováním na mém serveru.

Dovoluji si připomenout.

Mj. Mariánský sloup byl vysvěcen 13. července 1652 za přítomnosti Ferdinanda III. Tento císař pokračoval v rekatolizaci českých zemí, i když podle historiků ne tak tvrdě jako jeho otec Ferdinand II.

Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze byl vztyčen čtyři roky po podepsání Vestfálského míru, který znamenal definitivní konec náboženské svobody v našich zemích a pokračování v rekatolizaci. Dnes je tendence rekatolizaci obnovit  znovupostavením sloupu? Tak to vypadá!!

Ale nezapomínejme, že rekatolizace v našich zemích byla nejen dlouhá, ale též krutá. Zároveň jedna z nejdůslednějších v Evropě. Vracíme se tedy zpět k tomu špatnému? Z vůle lidu byl Mariánský sloup na Staroměstském náměstí stržen. Tím skončila jeho existence, jeho dějiny. Nesnažme se dějiny přepisovat tím, že sloup znovu obnovíme (navíc kopií) je to umělé dotváření českých dějin. Proto s obnovením Mariánského sloupu v Praze na Staroměstském náměstí nesouhlasím ani já.

Martin Adam

Jsem rád, že se někdo našel a vůbec se protestuje proti tomuto bezprecedentnímu ahistorickému kroku katolických prelátů a jejich sluhů přidal. To je národ tak zdrcen současnou ekonomickou situací, že ani neví, kde jsou v historii naše kořeny ?  To není v Praze někde jinde místo na ten jejich Mariánský sloup ?

klokan

Škoda, že se Praha nenachází blíže. Zasílám alespoň morální podporu a držím palce. V povětří však lze cítit, že již v měsíci Máji  i v Praze stoupne rtuť v teploměru, jestli jej ovšem nějaký EU  hujer nezruší, když budou povoleny jen ty digi.

stvan

Rád bych se připojil, ale situace na pracovišti mi to nedovolí.