Politika v Praze: Chtělo by to větší rejžák a více přitlačit. I u ČSSD.

obrazek
4.2.2012 19:07
Nad Prahou prý začíná svítat. Zatím, pravda, jde jen o malé světlo na konci tunelu, kdy letitá pražská špína pomalu vylézá na světlo boží a poodkrývá tak podivné hospodaření v našem hlavním městě. Občanská „demokratická“ strana si po dlouhá léta své vlády v Praze počíná, jako by byla na svém panství, jako na dobytém území. V Praze – na velké radnici, ale i těch menších - jí po dlouhá léta procházelo téměř vše. Dnes my občané sčítáme škody...

Postupně se vynořují podivné obchody, investiční zakázky či podezření na korupční jednání. Radniční puč i nedávné ovládnutí vedení ODS v Praze primátorem Svobodou je proto jen prvním velmi malým očistným krokem. Pokud tedy, tomu skutečně tak je. Jen jestli to není jen další trik na pražského voliče. Na onen mnohaletý nános pražské špíny je třeba vzít pořádný rejžák a pořádně přitlačit. Za ta léta panování občanských „demokratů“ se totiž oné špíny v Praze pořádně nahromadilo. Pro nové korupční kauzy zapomínáme na ty starší a miliardy tečou, jak voda ve Vltavě.

Současně je nutno vzít v potaz, že pražští kmotři v pozadí po tomto prvním výstřelu pana primátora Svobody neutečou. Přeskupí se, najdou si nové cesty. Praha totiž vždy lákala. Ostatně kromě změny ve vedení pražské ODS se toho mnoho nezměnilo, jen osoby a přeskupily se síly. Proto stále zůstává nad volbou nového vedení ODS otazník. Pan primátor je možná jen novým kabátem pražských občanských demokratů. Novou tváří, která je předkládána.

Také malé pražské radnice mnoho změn nezaznamenaly. Na mnohých stále vládnou stejné bratrské koalice, tedy zejména ty účelové ODS s ČSSD. Pražská, tedy velmi mírně opoziční ČSSD, dosud neprovedla svoji očistu. Nevzala také do ruky onen připomenutý rejžák. Nerozloučila se svými protagonisty z poslední povolební taškařice na velké radnici. Mnozí z nich totiž stojí za katastrofálními výsledky pražského hospodaření jak v pražském dopravním podniku, tak i za dalšími kauzami, které poškozují ve svých důsledcích každého z nás občanů Prahy. V mnoha případech kryjí pravicové vedení radnic.

Je tedy na místě očekávat podobný postup i u ČSSD, pokud chce být tato strana věrohodná nejen u voličů v Praze. Jejich vládní kritika - i když je většinou oprávněná - se tímto přístupem v Praze stává nevěrohodnou. Pražská ČSSD svým přístupem významně poškozuje levici. Jak v Praze, tak v České republice. Česká republika a její občané potřebují věrohodnou a důslednou levicovou politiku. Tedy i důslednou levicovou stranu. Zejména v dnešní době, kdy na občany dopadají asociální reformy koaliční vlády - jak daňové, tak zdravotní a sociální.

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.
Klíčová slova: ČSSD, ODS, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Pane Votavo,

ODS nikdy nepanovala v Praze sama, vždy ji kryla záda ČSSD. Pan Paroubek dokonce jako náměstek pro finance v době největších zlodějen Béma.