Porošenko by rád vedl permanentní válku s Ruskem

porošenko
20.5.2015 12:15
Ukrajinský prezident Porošenko, po mnoha jiných slovních přehmatech z poslední doby, často s militaristickým podtextem, znova usoudil, že je potřeba zatlačit na pilu.

 Nejnověji pro britskou televizi BBC uvedl, že na východě Ukrajiny je vedena skutečná válka s Ruskem. „Mohu zcela jasně říct, že to není boj se separatisty podporovanými Ruskem. Je to opravdová válka s Ruskem.“ Britský televizní divák pochopitelně události na východní Ukrajině příliš nesleduje, nevyzná se v nich, a proto snese všechno.

 Musím říci, že výkřiky, které v posledních měsících vycházejí z Porošenkových nebo Jaceňukových úst, jsou skutečně komické.

 Hlavní prioritou ukrajinské vlády by mělo být dodržování dohod z Minsku, což v jejím případě například znamená upravit ústavu takovým způsobem, aby zajišťovala autonomní statut územím, která jsou nyní ovládána povstalci.

 Nejvyšší ukrajinští představitelé silnou protiruskou a protiputinovskou rétorikou zřejmě jen chtějí zakrýt současnou katastrofální hospodářskou a finanční situaci státu, která se stále zhoršuje. Ukrajinské hospodářství – jak se zdá – nezadržitelně směřuje k bankrotu. A Porošenko by se měl nyní zajímat hlavně o to, jak by tomuto bankrotu zabránil. Válčení stojí peníze… 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.