Porošenkovci a Zelenskyjovci se navzájem politicky vymlátí…

poroshenko zelenskyj
23.5.2019 12:07
Možná na první pohled ten nadpis působí cynicky. Ale ve skutečnosti, je to pro svět to nejmoudřejší, co mohlo nastat. Majdan, jeho průběh a jeho důsledky vedoucí k občanské válce na východě země a související výbuch mohutné barevné revoluce vyvolávající celosvětový konflikt mezi Západem a Ruskem zatěžoval svět po dlouhých pět let. Neřešme sankce. Jsou idiotské, Salvini věří, že budou zrušeny, ale nejsou tím nejhorším. Tím nejhorším byla politika Západu směřující ke zničení Ruska a tím i trvalým balancováním na hraně války…

Bohudík přišly prezidentské volby a mladý, neformální kandidát – Zelenskyj - doslova deklasoval milovníka války a konfliktů a dlouhodobého milce agresivních sil Západu Porošenka, u kterého do poslední minuty voleb člověk očekával, že vyvolá další vojenský konflikt s Ruskem…

Mimochodem Zelenskyj je při té hrůze, kterou Ukrajina má a měla v po 28 let samostatnosti, prostě to nejlepší, co ukrajinská vrcholná politika měla.

A tím se dostávám k jádru problému.

Zatímco rusofobové na celém světě, stejně jako i naši Petříčkové, Jandové atd. byli připraveni znovu nastartovat protiruskou agendu, jednak zřejmý úmysl Trumpa začít s Ruskem vylepšovat vztahy, teď když už Müllerova zpráva přímou účast na „spiknutí s Rusy“ proti USA vyvrátila, ale hlavně zásadový postoj Zelenského naprosto tvrdě odmítnout nejen jejich Porošenka, ale i jejich „Porošenkovu vládu“, věci mění. Odmítá zároveň jejich mocenské ministry obrany zahraničí, generálního prokurátora i šéfy tajných služeb.

A v tom už je podstata. Naši porošenkovští ukrajinisté, kterým dává ze setrvačnosti slovo i Česká televize, která nepostřehla, že to, co se tady ohledně Ukrajiny pět let lhalo, už skončilo, zuří. Tito „neutrální“ komentátoři si tak přáli válku s Ruskem a idiotsky věřili, že nastane. A náhle nic. I oni jsou k ničemu.

Boj s Ruskem tak vlastně skončil…

Ukrajinská politická „elita“ navzájem nenávistná a útočná si vystačí. Budou se mlátit hlava nehlava. Na Rusko a Putina už nezbude energie a taky trpělivost Západu. A to je v pořádku. Jen ať nepřenášejí své vlastní neschopnosti na nás.

A tím zřejmě už je problém Ukrajiny vyřešen. A to je skvělé.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Chtiac - nechtiac, musím schladiť nadšenie z prezidenta Zelenského. Na Ukrajine to dopadne tak, ako Trump v USA . Protiruská mašinéria sa už nedá zastaviť . Za takú dlhú dobu trvania prenikla  tak hlboko do myslenia spoločnosti, že len smrť môže zmeniť myslenie väčšiny obyvateľstva v atlantsko - európskej spoločnosti - lebo zlá bylina sama od seba nevyhynie.

Zelenskij je americký Trump, ktorý tiež skôr, či neskôr narazí na hradbu porošenkových ľudí a sfanatizovaných Ukrajincov. K tomu sa pridá EÚ + NATO na čele s USA - a nádej na mierové urovnanie Ukrajiny skončí tak rýchlo, ako začalo.

Budeme svedkami " krotenie leva " ? Alebo ZAJACA ?

Preto vyčkajme s jasaním nad víťazstvom Zelenského. I keď guráž mu nikto neberie. Naopak. Nádej zomiera posledná.

Jiří Volný st.

Přidám postřeh přímého účastníka inaugurace nového ukrajinského prezidenta. Pan Kubera, předseda senátu, nás ve své prostořekosti informoval o tom, že poražený protikandidát Petro Poirošenko zažil v parlamentu ovace ve stoje. Nato rozladěný prezident Zelenskyj se pokusil rozpustit ctihodné shromáždění. Volodymyr Zelenskyj to nebude mít vůbec lehké a je otázka, jak uspěje jeho narychlo posbíraná strana ve volbách.

Pan Kubera se ve včerejších Událostech a komentářích zmínil o ČSSD a jejím balancování na hranici volitelnosti. Doporučil ministru Petříčkovi, který byl společně s předsedou Poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem účastníkem debaty, aby ČSSD položila vládu. Nabízí se otázka, zda to byl obvyklý opoziční folklór nebo má pan Kubera speciální informace ohledně předpokládaného výsledku euro-voleb.