Premiér opět selhal, je načase, aby promluvila ulice

Místo toho, aby premiér Věci veřejné jednou provždy vyhodil z koalice, s ostatními politickými stranami se dohodl na konání předčasných voleb jako jediném možném řešení, již druhý den po ohlášení ultimativních požadavků od VV konciliantně prohlásil, že o těchto požadavcích se dá jednat. A teprve pokud jednání příští úterý o dalších drastických úsporách a škrtech zkrachují, otevře se možnost pro předčasné volby.
Každému musí být jasné, jak tato rokování dopadnou. Koalice se vzájemně počastuje peprnými výrazy, nicméně jako vždy (stejně jako i před rokem, kdy Nečas nesl demise tří ministrů VV na Hrad) se nakonec obejme kolem krku a vládní umíráček bude pokračovat. Nečas akceptuje požadavky VV a ty budou zatím - minimálně do krajských voleb, kdy vládní strany nejspíše utrpí zásluhou své protilidové politiky debakl - trojkoaliční projekt podmíněně podporovat. Předčasných voleb jako osvobozující katarze z tohoto vládního marasmu se tak zřejmě nedočkáme. Je tedy potřeba si vynutit demisi vlády jinými prostředky.
Pokud k předčasnými volbám skutečně nedojde, je načase, aby za frustrovanou veřejnost promluvila série nátlakových demonstrací a manifestací, které půjdou proti Nečasově vládě v jednom šiku. Již v těchto dnech chystají občanské iniciativy a odbory v rámci dlouhodobé kampaně ,,Stop vládě" velkou demonstraci na Václavském náměstí plánovanou na 21. 4, kde se očekává vysoká účast lidí. Je třeba, aby nezůstalo jen u demonstrací, ale aby byly doprovázeny i dalšími účinnými kroky, například stávkami, v krajním případě vyhlášením generální stávky. Samozřejmě to vše v zákonných a ústavních mantinelech, abych nebyl nařčen pravicovými teoretiky z toho, že dávám návody na nezákonné svržení vlády.
Připomínám také, že lidem již opravdu s vládou dochází trpělivost, jejich naštvanost se stupňuje a že série kontinuálních demonstrací a stávek a možná i občanská neposlušnost jako ultima ratio je reálnou hrozbou. Země by se mohla ocitnout v chaosu. Pokud ovšem stojí v čele vlády neschopný premiér, který ustupuje vyděračům a který praktikuje politiku, jež škodí 90% občanů, pokud tento premiér tvrdí, že za rozdmychávání sociálních nepokojů může levice, nechť je smeten do propadliště dějin. Nikomu to nakonec líto nebude.
Sám předseda vlády si asi vůbec neuvědomuje, že vydržováním si Věcí veřejných v koalici ztrácí sama ODS pronikavě svou podporu i od těch složek společnosti, které jí pravidelně ve volbách dávaly svůj hlas. Z této strany začínají hromadné odchody ze základních a místních organizací či buněk, což tato strana za dvacet let existence nepamatuje. Vše má ale své opodstatnění a neděje se náhodně, je to kontinuální proces postupné sebedestrukce kdysi vlivné pravicové síly. Na ODS se valí pohroma v podobě dalšího debaklu v krajských volbách, která se zdá být neodvratitelná. První fiasko utrpěla již v roce 2008 a pro tehdejší Topolánkovu vládu to znamenalo těžký otřes.
Nevěřím tomu, že by potom vládní koalice katastrofu v krajských volbách přežila a nerozpadla se. To už by potom byla podívaná na skomírající vládní trojlístek pouze pro ty nejotrlejší. Anebo pro čtenáře absurdních dramat Eugena Ionesca.
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 5309x přečteno
Komentáře
Pane Kulíku, Tupouni jsou individua, která ve vlasním zájmu nebo z prosté hlouposti zotorčila občany této země a tuto společnost, když je vehnali do chomoutu globálního kapitálu a zatížily je nesmyslným dluhem. Stačí to tak? Ještě podotknu, že tupouni jeou rozlezlí ve všech partajích, co kdy byly v parlamentu této republiky v posledních 23 letech.
O obyvatelích vašeho městečka nemohu říci nic. Pokud se ale domníváte, že plynové kotelny zásobované dovozovým plynem jsou "bezpečnou" investicií, obávám se, že nikoliv.
Jak jsem psal již v minulém příspěvku, není to jen o bioplynkách. Dnes pan Fiala v dalším blogu zmínil letmo mikrořasy. Možná byste se divil, jaká se zde skrývá možnost... A je toho více.
Já chápu, že vás moje reforma ekonomiky neoslovila. To je normální. Že ve vás ale nevyvolává obavu stávající systém, ženoucí všechny země do bankrotu a do ztráty iluzí, kdy hlavní je "ekonomický růst" a ne smysluplný a důstojný život člověka, mě celkem překvapuje.
Že vám nevadí, že nás mají ze "srabu" vyvést zrovna ti, kteří nás tam dovedli? Není vám na tom opravdu něco podezřelé, nebo se jen bojíte přiznat si to, co již dávno víte?
Bioplynky a CO2 - to CO2 je velice cennou surovinou a může se využít jak v energetice, tak i v potravinářském průmyslu tak i ve strojírenství a to několika způsoby.
Domníváte se, že když budete topit plynem nebo spalovat ropné produkty, CO2 produkovat nebudete?
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Pane Schlimbachu,
Kdo jsou Tupouni,? Je to dnešní vláda a parlament, nebo všechny bývalé vlády a parlamenty, nebo všichni kdo nevěří vaši ekonomické reformě? Nebo jsou tupouni obyvatelé našeho městečka, kteří místo aby přestavěli centrální kotelnu na bioplynovou kotelnu raději zřizuji malé plynové kotelny v každém paneláku? A postavení Temelína je vzhledem k nejvážnější globální hrozbě- oteplování- mnohem lepší než tisíce bioplynek vypouštějících CO2. Na ta ale lze mít různé názory. Já budu spokojen, když se dozvím kdo jsou tupouni.
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
U pana Nečase zřejmě v průběhu trojkoaličního vládnutí, nějak zvýšila míra korupční tolerance. Občané mu to jistě připomenou a nejen jemu. Stop a konec této vlády korupčníků !
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Pane Kulík - bioplynky nejsou jenom na kejdu. Není problém dnes postavit bioplynku nedaleko zástavby, dokonce mohou být umístěny i pod zemí. Spaliny z kogenerace lze velice efektivním způsobem využít a to opět i ve spolupráci se zemědělským sektorem a zároveň můžete vyrobit bez nároku na zemědělskou půdu další nezanedbatelné množství paliva pro další kogenerace nebo pro pohon automobilů. Podrobnosti nechtějte, protože nechci servírovat na zlatém podnose něco, co by měli dobře placení vůdcové národa, pokud by chtěli, znát.
Co se týká dovozu biomasy - uhlí do elektráren také musíte dovážet, stejně tak plyn. Přepravní vzdálenost samozřejmě bude ovlivňovat velikost bioplynky. věřte ale, že s tím si lidé dokáží poradit - stačí jim jen nechat volné ruce.
Když uvádím jako příklad bioplynky - nejde jen o bioplynky - je třeba oprášit znalosti našich otců a dědů - možná byste se divil, co všechno dokázali. I parní stroje dnes vypadají téměř k nerozeznání od spalovacích motorů, jejich účinnost v kogeneraci je vysoká (zapomeňte na 10%, které nám sdělovali ve škole) a vyrábí se u nás v ČR, jsou technologie pro výrobu bio butanolu (brambory, cukrovka ...) nebo butanolu z celulózy (odpady pil, lesního hospodářství, sláma atd.)
Těch možností je opravdu velmi mnoho. Také velmi mnoho občanů může díky tomu získat práci. Otázkou je, zda Tupouni mají zájem něco skutečně pro tento národ řešit. Obávám se, že jejich zájmy nejsou zájmy tohoto národa -(
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
S kogeneračními zdroji jsou ale také problémy. Pokud se postaví někde, kde bude moci být využívána kejda, bude to daleko od spotřebitelů tepla a stejně pochybuji, že na vesnici kde téměř každý topí dřevem by si někdo zaváděl dálkové topení- zvláště po zkušenostech s přímotopy a zdražováním plynu. Pouze výrobou elektřiny se neuživí- proto dostavají dotace. Pokud kogenerační zdroj postavíte třeba u sidliště kde by se teplo dalo využít, musíte biomasu dovážet a nutíte zemědělce k pěstování energetických plodin nejen k výrobě elektřiny ale také k výrobě bionafty pro dovoz biomasy. Co dělá přehnané pěstování plodin pro biomasu, jistě víte- ochuzování půdy, eroze, následné povodně a nesoběstačnost ve výrobě potravin. Takže žádné velké bingo. Temelín by byl jistější.
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Máte pravdu pane Fialo, jde o to, aby se Temelín stavěl NIKOLIV POSTAVIL.
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Pánové,
jak je to opravdu s mírou chudoby? Nepočítá se nějak podle průměrných příjmů? Není to náhodou tak,že chudý německý důchodce by byl v ČR řazen mezi bohaté?
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Pane Šebku - já bych Temelín nedostavoval (nemám nic proti jádru), ale naopak bych tyto prostředky vložil do budování obecních kogeneračních zdrojů - například i bioplynek, které by byly budovány ve spolupráci obce a farmářů hospodařících v katastru obce. Proč? Protože by:
a) obec byla soběstačná nebo podstatně enzávislejší (podle velikosti obce) v zásobování elektřinou
b) občané by platili "sami sobě" do obecní kasy za odebranou elektřinu a ty peníze by zůstávaly v obci
c) vznikl by kooperační vztah mezi obcí a zemědělským sektorem, který by se vzájemně podporoval
d) získané za eneregii peníze bych v rámci obce využil pro rozvoj obce, zřízení obecních firem s náplní práce, kterou mohou zase využít i ostatní občané, kteří za to zase zaplatí a peníze budou opět cirkulovat v obci
Občané si totiž mohou pomoci sami nejlépe, stačí, když jim do toho nebudou mluvit TUPOUNI, kteří se prodrali do řídících funkcí.
Výstavba Temelína nás spolehlivě ponoří ještě hlouběji do dluhů, dá práci cizím firmaám, naši občané z těch peněz za práci uvidí minimum. Budeme platit za energii a peníze budou vysávány směrem ven z naší vlasti.
Jednoduchý výpočet:
Temelín má stát více než 400 000 000 000 korun (píše se i více). Po zprovoznění dá práci několika superodborníkům.
Průměrná bioplynka s výkonem kogenerace 2 MW přijde na cca 100 000 000,- Kč. Za tu sumu, co má stát Temelín jich můžeme postavit 4 000 - to znamená, že 2/3 obcí může mít (pokud ji již nemá) vlastní zdroj elektrické energie a tepla.
Toto dá našim lidem práci - minimálně 3 lidé na každou bioplynku jako obsluha (12 000 lidí) + vedlejší dopad při úklidu zeleně, při práci ve farmách atd ... můžeme klidně říci dalčí 3 lidi v průměru na každou bioplynku - 12 000 lidí. Odhad, že dostane práci dalších 24 000 lidí není vůbec přehnaný.
Sama výstavba - podstatná část stavebního materiálu je domácí provenience - další lidé budou zaměstnáni na stavbách, firmy budou mít odbyt v podobě dodávek stavebních prací a technologie, která se mimochodem zase vyrábí u nás, zámečnické dílny budou mít dostatek zakázek atd. To jsou další tisíce lidí, kteří budou mít práci a mzdu.
Když budeme stavět Temelín, všechny peníze půjdou pryč z republiky, neustále budeme kupovat za cizí měnu suroviny, budeme mít problém s jaderným odpadem, bezpečností atd. Decentralizace energetických zdrojů naopak bezpečnost zvyšuje.
Někdo může namítnout, že v bioplynkách vzniká problém co s fugátem atd. I to je již dávno vyřešeno. Jako vždy je třeba, aby jak temelín, tak i tyto bioplynové stanice provozovali a obsluhovali odborníci a ne diletanti.
Ve vládě by tomu mělo být podobně.
Stačí při tom, aby bylo vydáno rozhodnutí ve smyslu výstavby energetických zdrojů, jak jsem výše uvedl. Nic víc není od vlády potřeba - vše ostatní si již občané a firmy vykonají sami. Kolik nových míst se podařilo vládě za posledních 5 let vytvořit? Zde jedno zasedání vlády a jedno dobré rozhodnutí může vytvořit minimálně 24 000 pracovních míst ...
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Pane Petře, doufám, že si uvědomujete rozdíl mezi výrobou v našich tradičních odvětvích a montáží z dovezených dílů především pro automobilový průmysl v cizí režii. Ano, nejsme sice jako oni, ale do tzv. hrubé výroby to také rádi započítáváme. A jestliže jsme bývali v produkci potravin tak-tak soběstační a stavy hospodářských zvířat klesly o více než polovinu, tak se to asi musí řešit zvednutými dovozy, ne?
Pochopitelně, že kroutím hlavou nad tím, že se nechal každý sedmý volič nachytat na VeVerky. Ale dokážu, na rozdíl od hysterického historika rozlišit, že například návrh ústavního zákona o vyrovnaném státním rozpočtu je dobrý. A je to daleko lepší než strkat hlavu do jakési „fiskální odpovědnosti“ a dostávat za to do nosu od ekonomicky negramotných euro-byrokratů. A platit tučné pokuty.
V mém příspěvku k článku „Rozpad eura by zranil Česko“ přetiskuji výroky Frau Merkel, tak se mrkněte, co to je za ekonomickou odbornici. Není žádným tajemstvím, že ochota vstoupit do té sankcionované skupiny s „fiskální odpovědností“ je motivována tím, že vítězná partaj bude mít tuto obranu: „My bychom vám, vám a také vám rádi přidali, ale Brusel nám to zakázal“. Jednak se tam žádní ekonomičtí experti dosud nevyskytli (Vy můžete nějaké jmenovat?), ale například těžko něco udělají například s tím, že několik daňových rájů je i uprostřed naší „fiskálně odpovědné“ EU.
To, že si pan V.K. mohl říci o ono pero, je jeho věc. Daleko více mi vadí, že v prognozování vývoje eura je bohužel již nyní nutné dát panu prezidentovi (opakuji: bohužel) za pravdu. To Vy asi neumíte. Já například oceňuji, že naše zpolitizované odbory konečně přinesly nějaké nápady typu „co s tím“. A podobně jsem našel některé akceptovatelné body u tzv. Holešovské výzvy. Náměty co s tím zatím nepřinesla budoucí vládnoucí strana a Vy také ne.
Ale abych Vás trochu uklidnil, když máte starosti o běžné lidi. Zatím pořád ještě platí, že v naší republice je z celé EU nejmenší podíl lidí žijících pod životním minimem.
A k dalšímu Vašemu uklidnění bych rád několik ve zkratce načrtnutých námětů přidal já, abych také pouze nekritizoval:
Já na místě Chemického Alího bych přiznal, že škrty se dělají také proto, že mají okamžitou účinnost. Na rozdíl od „podpory exportu, boje proti korupci“ a dalších klišé. Kde je i při dobré vůli podstatně delší doba mezi přijetím opatření a efektem.
Ale NEJDŘÍV bych prosadil snížení platů, odměn a všelikých náhrad a výhod pro poslance, ministry a vysoké státní úředníky ve státních firmách o znatelné procento. Naplnilo by se heslo, že když teče do lodi, musí pumpovat všichni.
Zrušil bych Seniát, hned a bez náhrady.To jsou tři miliardy ročně. Nevyhazoval bych miliardu za přímou volbu kladeče věnců z Hradu. Dal bych dlouhodobě nepřekročitelný limit peněz na státní administrativu, ať tam pracuje kolik chce lidí. Začal bych s dostavbou Temelína. Zrušil bych všechny podpory okolo řepky do nafty, slunečních kolektorů, větrníků, bioplynových a jiných hloupostí. Ať si to kdo chce, dělá. Ale ve vlastní režii. Poradil bych si se slavnými „lacinými stánkaři“, chronickými nemakačenky i s prostitucí. Aktivně bych pracoval s výsledky demografického průzkumu. Daleko více bych využíval znění zákonů z jiných zemí EU. Bylo by toho ještě hodně.
A jestliže si dosud ještě nemyslíte, že komunikujete s nějakým šílencem, tak Vás v tom zviklám jedním návrhem: já osobně bych IZIP podstatně rozšířil. A stálo by mě to maximálně DESETINU dosud předpokládaných výdajů. Já vím o čem mluvím.
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Pane Šebku nic ve zlém, ale Vaše úvaha není zrovna košer. Asi jako kdyby doktor řekl, že když nemůže léčit rakovinu, tak nechá pacienta trpět se zlomenou nohou...
Problémem této vlády není ani tak ce nedělá a neřeší, ale co dělá a co se dělat chystá.
Máte pravdu v tom, že zaměstnanost v tomto systému je obtížně řešitelná, nicméně kvůli tomu nemusíme privatizovat důchody, zdravotnictví a celý veřejný sektor, nemusíme podporovat korupci, nemusíme odírat lidi, abychom církvím věnovali čtvrt bilionu atd. že. A každá další slušná vláda by právě to dělat neměla. Takže kdyby ulice svrhla tuto vláda s výsledkem zastavení zvěrstev, které tato vláda chystá a dělá, pro začátek by to bylo víc než dost...Buďme skromnií.
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučuji autorovi, aby si přečetl na Novinky.cz dnešní článek pana Jiřího Vavroně z Práva "Strach ze stáří začíná u Čechů po čtyřicítce, trh práce je už odepsal". Vyjímám malý kousek:
"Podle některých zaměstnavatelů a situace na trhu práce totiž za staré a neperspektivní začínají být považováni na trhu práce už lidé kolem čtyřicítky..... Práci například nemá 41 procent generace ve věku 50+. Důvodem je často právě věk." Podle mne je v jistém směru důvodem "věk". Když si odečtu od věku čtyřicátníků a starších 22 (což je vzdálenost od tzv. sametové tzv. revoluce), tak všichni tito lidé cinkali klíčema. Také na ulici. A prý to tenkrát rozhodla ulice a lid.
Aniž jsem Nečasův pohůnek, tak bych chtěl od pana autora vysvětlit toto: Co s tím, že se tady vyrábí stále méně a méně a dováží více a více, má společného pouze ta vláda. Co s tím kterákoliv vláda může do budoucna udělat a co s tím někdy v dubnu 2012 udělá "ulice". Pokud dojdete k řešení, tak si podejte žádost o Nobelovu cenu za ekonomii.
Myslel jsem, že historici by měli hodnotit děje tak 50 let zpětně. Pokud nejde o překlep a místo historik mělo být hysterik.
- Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.