První velký úkol pro Tejce: přesadit bývalé kolegy

6.12.2011 14:31
Nově zvolený šéf poslanců sociální demokracie Jeroným Tejc dostal podle zdrojů redakce VašeVěc.cz první velký úkol. Na dnešním zasedání Poslanecké sněmovny má dotáhnout to, co se nepodařilo jeho předchůdci a předsedovi strany B. Sobotkovi, a totiž přesadit své bývalé kolegy - dnes poslance za NS-LEV 21 - Jiřího Paroubka a Jiřího Šlégra.

Bohuslav Sobotka přitom ještě na počátku října ve věci možného přesazování poslanců a bývalých kolegů Jiřího Paroubka s Jiřím Šlégrem vysílal jasný vzkaz: "Žádné přesazování iniciovat nebudeme." Zdatně mu při tom sekundoval právě Tejc, který ještě coby místopředseda poslaneckého klubu ČSSD tvrdil, že jeho strana se nebude chovat stejně, jako Věci veřejné v případě svých "odpadlých" poslanců Škárky a Kočí. Nyní zřejmě sociální demokraté mění názor a vydávají se právě cestou VV...

"Myšlenkové posuny ve vedení ČSSD jsou mi už nějakou dobu nejasné," komentoval informace o svém přesazení předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek.

Bývalý premiér, expředseda ČSSD a dnes předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek a bývalý hokejový reprezentant a olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr tak od dnešního dne pravděpodobně budou sedět v Poslanecké sněmovně "u zdi". Jaký asi bude další významný úkol pro nového předsedu klubu poslanců sociální demokracie?  


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

catumbelan1

Stěhování odpadlíků je běžnou praxí! Dělo se tak vždy, bude se tak dít i nadále!