Rath: Hašku, proč podporuješ Šnajdra?

11.12.2010 14:17
Průběh sobotního jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD (ÚVV) potvrdil obavy mnohých členů ČSSD, že s nadcházejícím březnovým sjezdem strany a volbou předsedy ČSSD dochází k rozdělování strany na dva nesmiřitelné bloky, které ani při rozhodnutí sjezdu volbou jednoho z kandidátů nejsou schopny takový výsledek akceptovat. Páteční jednání předsednictva o nominaci na ústředního tajemníka, kdy mělo podle mnoha zdrojů z jednání k ostré výměně názorů mezi "haškovci" a "sobotkovci", aniž by jeden z kandidátů na předsedu dokázal takovému vývoji zabránit, byl předmětem mnoha diskusí na sobotním ÚVV.

Spejbl vs. Hurvínek?

Mnozí straníci jsou ze soupeření obou táborů nervózní. "Po tom, co včera a dnes předvedli, nechci ani Spejblovce, ani Hurvínkovce", prohlásil jeden z členů ÚVV, který nechce být jmenován. "Jeden sporům nedokáže zabránit, druhý je zase vyhledává a potřebuje", komentoval jednání ÚVV senátor Vladimír Dryml.

Jednou ze zásadních otázek dnešního jednání ÚVV byla i kritika údajně solitérního postupu šéfa Asociace krajů ČR Michala Haška, který souhlasil, po jednom ze série svých jednání s premiérem Petrem Nečasem, s uzavíráním zdravotnických zařízení, což vyvolalo ostrou kritiku stínového ministra zdravotnictví a středočeského hejtmana Davida Ratha. Ten kritizoval jak nekoncepčnost takového kroku, který je naprosto v rozporu s tím, co je v programu ČSSD, tak nekomunikaci v této otázce s odbornými komisemi strany i stínovým ministrem.

Jako další z příkladů takového "solitérství" Michala Haška uvedl i participaci údajně Haškovo příznivců na volbě Marka Šnajdra do postu předsedy Správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. "Michal Hašek, aniž by to konzultoval se stínovým ministrem zdravotnictví za ČSSD či se stranickým poslaneckým klubem, lobboval za to, aby byl do tohoto velmi vlivného postu zvolen," říká David Rath a dodává, že někteří lidé z ČSSD opravdu pro Šnajdra po Haškově doporučení zvedli ruku. "Správní radu VZP tak i díky Haškovi vede člověk, který spolu s ministrem Julínkem zdevastoval české zdravotnictví. Toto považuji za nehorázné jednání," říká David Rath.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
Je tu patrná určitá dichotomie. Společnost dokáže být sociální, jen když je velmi bohatá. Asi to dokáže i společnost, která funguje na rodovém, kmenovém základě. Buď se tedy vrátíme o pár tisíciletí zpět, nebo budeme muset čím dál víc bohatnout, což se ale začíná zadrhávat. Ta Haškova linie je tou, podle mne legitimní, cestou zpět, protože nevěří v uchování sociálního státu. Cesta jeho odpůrců je ta druhá, která věří v neustále bohatnutí společnosti. To ale nic nemění na tom, zda ten nebo onen je křivák. Osobně bych si také velice přál, aby mne vedl člověk, který věří ve svou věc a je morálně na výši.
miluna
správně, většina (dubové palice) si přeci přeje Haškovu proměnu socdem v neoliberální spolek pevně tvořící součást neocons národní fronty pod bezmozkovým zakomplexovaným napoleonským fýrerem, který je jen trapnou loutkou ekonomických elit a která je tak zaslepená a tupá, že pro ukojení svých neuspokojitelných potřeb zabije celou socdem a otevře tak dvěře pro konečnou devastaci zbytku sociální společnosti....
miluna
tak jestli je tohle pravda tak začíná Haškova krysí povaha lézt na povrch, Šnajdr to snad NE!!! .... tímhle se Hašek u znalců socdem odepsal, ale populace zmasírovná médii bude z čáti Haška podporovat a na to se nabalí ti v socdem co vsadí na jeho kartu a jeho penězovody, které tam jistě jsou, když se lobuje za lidi jako Šnajdr .... a rozdělení socdem přijde ... celistvost by se udržela kdyby Hašek vyhrál, protože Sobotkovci nejsou takové zrůdy a až na Rátha drsňáci ... ale zachovat celistvost za cenu že nás povede Pošahaný Magor s krysím mozkem a vizí zcelostátnění pražské koalice není správné...