Redakce Vasevec.cz vyhlašuje novinářskou soutěž o odznak Julia Fučíka!

obrazek
22.11.2011 12:51
K tomuto kroku jsme se rozhodli poté, co jsme zjistili, že se pár dnů po 22. výročí tzv. sametové revoluce vrací do českých médií některé oblíbené praktiky totalitních režimů. Vrátily se totiž doby, kdy mladí, nadšení novináři pokládají zaměstnavateli vážně míněný dotaz, zda nevyhodí z práce člověka jen proto, že vyjádřil svůj politický názor. A co více, dotazy pokládají tak „návodně“, že tazatel má nepříjemný pocit, že když odpoví špatně, tedy že zmíněného člověka nevyhodí, může mít problémy.

O co se jedná? Včera vystoupilo z ústecké ČSSD celkem 227 dosavadních členů, kteří kritizovali podivné praktiky vedení ústecké ČSSD v čele s formálním předsedou ústecké ČSSD Arno Fišerou a především jejím faktickým předsedou a stínovým hejtmanem (partnerem hejtmanky Vaňhové) Romanem Houskou. Ano, tím Houskou, co byl v 90. letech stíhán za násilné trestné činy, vyhrožuje objektivním novinářům trestními oznámeními, přejíždí strážníkům nohy a podle médií si najímá i falešné svědky. To však v článcích Aktualně.cz a Práva, resp. Novinek z pera M. Machové a J. Ovčáčka nenajdete…

Spolu s 227 odstoupivšími z ČSSD vystoupila i Blanka Vrbová, asistentka senátora za ČSSD a stínového ministra školství Marcela Chládka. Okamžitě poté, v krátkém sledu po sobě, volají senátoru Chládkovi s dotazem, zda bude po této kritice ústecké ČSSD nadále zaměstnávat Blanku Vrbovou, redaktoři Martina Machová a Jiří Ovčáček. Jedině oni dva se na tuto věc dotazovali… Senátor Chládek zatím odolává, je však otázkou, zda tito novinářští soudruzi nepoložili podobné návodné dotazy i současnému vedení ČSSD, které by se pak mohlo „obrátit“ na senátora Chládka s „přáním“, aby postoj paní Vrbové potrestal a na místo Vrbové přijal nějakého prověřeného soudruha.

Protože raději vidíme novináře z MF Dnes zvracet, než Ovčáčka s Machovou psát články, rozhodli jsme se vyhlásit soutěž o odznak Julia Fučíka pro největšího aktivistického novináře v českých médiích.

Do soutěže jsme logicky museli po této zkušenosti nominovat Jiřího Ovčáčka a Martinu Machovou a přejeme jim co nejméně soupeřů!


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Díky vladimíre, mnohzé zlomili, přesto má krize tu zásadní kvalitu, že nběhem ní charaktery posilují. Nemyslím si, že by se tu muselo tolik plakat, je možné= ukazovat cesty schůdnho boje a rozsvěcovat jiskřičky. Jo, ale to by mi njprve musel někdo z Lv a 21 odpovědětz na ty dva zásadní články, co jsem nedávno napsala. :(  to už jednoho přestává pak bavitz, když je to jen kus textu a nestane se to činem.

Vladimír Štingl

Dobrý večer, postřehl jsem při kontole kontaktů volajících z "mašiny" Vaši reakci. A. Babiše jsem vůbec neuvažoval, ale ..... odsuzován, řešen, diskutován... Nevím, co si myslet... Ale i to je možnost, že uvažuje v poloze, že nechce, aby jeho děti a potažmo vnuci při jakémkoliv pohybu a změně prostoru byli obklopeni desítkami "samurajů", aby... "Třeba" nechce, "aby" byli jeho blízcí neustále jako ragbyový míč v ragbyovém "mlýnu". Nevím. Osobně bych nechtěl celý život chodit "kanálem" tvořeným samuraji.... Je to vlastně život.....??? K čemu jsou ty miliardy.... Nevím.

VÍM OVŠEM, ŽE SVOJE DĚTI A VNUKY NECHCI (zoufale obsahově "slabé a bezmocné slovo"....) zanechat ve světě, této zemi, kde jejich život ničí a deptá banda lumpů - KOLOSÁLNÍCH LUMPŮ. Ale "JÁ" to NEUMÍM, je to vize, sen nebo přání.....  jak si kdo vybere. "Řeči se vedou, činy se konají".....

Říkáme to zjevně jinými slovy, ale cítím shodu. Prosperita pro mě a moji rodinu znamená  - ŽÍT A NECHAT ŽÍT. Právo pro mě osobně znamená, ŽE SI NEMUSÍM KUPOVAT "ODPUSTKY" VE FORMĚ SOUDNÍCH A JINÝCH POPLATKŮ (např. "nákup renomovaných právníků" a la bývalí ministři vnitra, spravedlnosti...), abych se "pRÁVA"  domohl. Ani jedno, současný a budoucí stav a vývoj,  NEDOVOLUJE!!!!!!!!

A jsou to konkrétní "lidé", kteří jsou "VINÍKY TOHOTO STAVU A VÝVOJE".

Ale to jsme odbočili (s dovolením i Vy) od tématu: sdělovací prostředky - MÉDIA a v nich "fungující individua"  - spíše zatuchlá hmota..... A že má sílu....???!!! "NAŠE VĚC" JE POUZE V OBRANNÉM GARDU....." (v lepších případech.....)

JINAK - vše je na nekončící diskuzi na téma "co člověka, skutečnou LIDSKOU bytost může zlomit"... Peníze, útok na zdraví a život můj, nebo v 1. řadě MÉ RODINY,,,,,, Lámou se silné charaktery..... A peníze, moc je pro současnou soldatesku nad jakékoliv morální, existenční a lidské hodnoty a "principy". A Právo....????? Proto jsem některé "zkraty" osobních pocitů a názorů "vypíchl"..... BOHUŽEL, NA HRUBÝ PYTEL, HRUBÁ ZÁPLATA... Kde je síla, funguje "jen" síla....

Neříkám, že fyzická, ale...  A L E ,  "O N I"   S E   N Á M   S M Ě J Í , PROTOŽE VĚDÍ, ŽE MORÁLKU, CHARAKTER, ZDRAVÍ A ŽIVOT  (těch "druhých") si   "ZA PRACHY -  K O U P Í!!!!!"

Dobrou noc.

amiourful

no, když tvrdého - já nevím, proč se tu těká na bab iše, nebo proč by strana neuměla vyjít vstříc - jsou-li -kulutrním mecednášům - víte, našla jsem u popelnice Deset dnů,které otřásly světem - inu, než vůbec byl plebs schopen se zapojit do své emancipace skrze politiku, tak se vypravovaly ze Smolného na frontu a jinam celé vlaky tiskovin. denně! 

Že je nědko z jiné vrstvy ještě neznamná, že se s ním dáý hůře hovořit a dohvořit než s někým, kdo je vám sice sociáloně blíže - ale větší pokrytec a měšťák.  Jde vcelku vztao o prosperitu, je to tak? A právo.

Vladimír Štingl

Paní Amiourová, příjemný podvečer. "JE COSI SHNILÉHO VE STÁTĚ.....(České kotlině a Moravské zemi)" S "Halo" je tok info neprůchodný.... Myslím, že prozatím.... Bohužel, "tzv. veřejnoprávní - ČT" je jedním z nejdůležitějších klíčů (slavná "rada" pro.....) toku info. Dnešní "pohodlnost" a znechucení valné části občanů, kteří logicky mají "hobby" povětšinou ve sledování "kulturní skříně bezmocných", která má obrovskou moc - a to nejen mediální, JE PROSTĚ DANNÉ!!!!!!! A na ČT to  určitě nejsou hlupáci, protože jejich "manipulace" s info jsou  neuvěřitelné.....

Právo se proměnilo na "troubu" - omlouvám se - hlásnou troubu našich "Nejvyšších devastátorů" s dikcí otázek pokládaných "pasáčkem oveček" - a to se rosím a těžce se mi "dýchá"....

Ale to je nic proti nové zprávě o "kooperaci" na pražské radnici. Tak to je teprve "kalibr"...... Ale s kým, to se ptám a odpověď neznám.... Co Vy na to pane Kulíku? To je ČSSD, která to pokládá k nohám darebáků a lotrů... Než jsem se zapojil do "Naší věci", tak jsem byl celkem vyrovnaný člověk. UŽ a zase se vracím do mladších let.... Jdu se nadopovat kávou a "farmaceutickým průmyslem"....

Řešit média a jejich "přízeň" "NAŠÍ VĚCI" je úkol pro génia - hlavně hodně bohatého a TVRDÉHO - na "NAŠÍ STRANĚ" ....

amiourful

Je ten odznak stares s patinou nebo nově odlitej, já to snad přeci jen zkusím! :D

amiourful

Přísdahám, že naše tištěná média nikdy, absolutně nikdy  vůbec žádný aktživiswticdký čláínek nepřřijmou, i když půjde ječn o dotaz, zda byste mohli jejich informacew o chřipkách, vakcínách a epidemiích uvést na prav ou míru, protože jste nalezloi ve vyjádřženích veřejných činitelů zýávažné chyby a nedostatky.

Ještě se pokusím o polemiku s václavem Bělohradským v Právu, ale to bude tak nejaktivstičtější, oč se mohu pokusit. Ujišťuji vás, že dokonce ani Halo nešodpovídá ani na zaslání. A ústředna jim také nefunguje.

Jde to dokonce tak daleko, že vy dohodíteč investigativnímu Respektu nebo Rešflexu tipúna téma, které by bylo zapotřebí zprqacovat i se šťavnatými linky - a oni to nevezmou, protože to je příliš vířící vody!'

No ale NWOO a NEZAKLADNAM také zakládají redakční tým - zkusme se vzedmout k tištěné poltické satiře. Ve stylu Le-Canard-Enchainée.

Já měla rozkoldokoncei s patoščkou z literárek,když poté, co on sepsal článek, jak úspě+šně se Vietnamci integrují jsem mu poslala sv á zjištění o tom, že to zabavbování na celnici je jen jiná forma pogromů, protože za dvooz padělaného zbožíá je apriori odppovědný dovozce a všechny kontzejnery šly přes celnici. A to ani nevěděl, že patrně kvůli mému článku téma nežádoucí přišel o přílohu občanské noivny.

A roztkoly jsem měla dokonce i na Zvědavci, kide se rozhodli dále mi netolewrovat psaní hyperbol. Čulíkovi prozměnu vadí creativecommons doložené jen  mailem a neschopnost vložit hypertext pomocí html. a oznámení, že zdroje mi mizí v ešmbeded archivech..a tomu stačí k tomu, aby už dále se mnou nekomunikoval

 

 

Vladimír Štingl

Smutné, deprimující, když  dnes, z prakticky jediného českého deníku Práva (pokud se nemýlím....) trčí již jen "pahýly" alespoň základní novinářské etiky a objektivnosti. A slovo mají hlubokomyslně se tvářící komentátoři, fejetonisté a "malí pasáčci ovcí....". Rakovinné bujení v médiích se šíří a nalézt léčbu je téměř beznadějné....

Je to tak dobře zaplacené, nebo se tak bojí....??!!