Redaktor Práva Ovčáček podal na Jiřího Paroubka žalobu, přesto o něm dál píše články...

obrazek
18.11.2011 18:41
Redaktor Práva a bývalý podřízený Jiřího Paroubka Jiří Ovčáček, který musel z Lidového domu odejít pro podezření z vynášení interních informací, podal v červenci žalobu na Jiřího Paroubka. Nelíbilo se mu totiž, že se Jiří Paroubek na stránkách našeho serveru ohradil proti jeho tvrzení, že "v kuloárech se spekuluje o variantě, že by se z klubu ČSSD mohla vydělit skupina poslanců kolem expředsedy soc. dem. Paroubka, která by svou podporou vládě nahradila Věci veřejné".

Ovčáček tak učinil, aniž by si tyto "spekulace" ověřil u Jiřího Paroubka. Vzhledem k tomu, že se jednalo o opakované lži a nepravdy, kterých se redaktor Ovčáček ve vztahu k referování o Jiřím Paroubkovi dopouští a na které Jiří Paroubek v minulosti trpělivě reagoval a vyvracel je, aniž by však k tomu Ovčáček, bohužel, kdy při své práci přihlédl a v neobjektivní práci pokračoval, pojmenoval Jiří Paroubek ve zmíněném článku pouze Ovčáčkovy možné motivy. Tím se Ovčáček cítí dotčen, byla prý snížena jeho důvěryhodnost a dobrá pověst jak mezi příbuznými, tak kolegy v médiích. Ovčáček žádá za údajně způsobenou újmu 100 tis. Kč a omluvu zveřejněnou (!) na stránkách domovského deníku Právo.

Skutečnost, že Ovčáček neunesl kritiku, podal žalobu a co více, pokračoval dál v referování o Jiřím Paroubkovi, aniž by v tom spatřoval střet zájmů a možné neetické jednání, považujeme za další z důkazů o velmi sporné kvalitě práce tohoto redaktora.

Vzhledem k tomu, že dosud Jiří Paroubek nereagoval na nepravdivé a lživé útoky Jiřího Ovčáčka na stránkách deníku Právo soudními žalobami, ale pouze trpělivě uváděl věci na pravou míru formou tiskových reakcí a tiskových zpráv, rozhodl se na základě tohoto kroku změnit přístup a bude ve své obraně využívat taktéž formu žalob, popřípadě trestních oznámení pro pomluvu. Je zřejmé, že standardní mechanismy totiž v případě Jiřího Ovčáčka nemají smysl a fakt, že ač je podjatý, dál o Jiřím Paroubkovi referuje, považujeme za dostatečný důkaz neprofesionality Jiřího Ovčáčka.

 

Přílohy:

Žaloba Jiřího Ovčáčka na ochranu osobnosti - strany 1 2 3

Usnesení soudu - strany 1 2


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.