Řešme ve věci uprchlíků konečně příčinu, a ne následek

uprchlíci do itálie
21.8.2015 16:19
Je samozřejmě pěkné, pokud šéf uprchlické Agentury OSN A. Guterres vyzývá obyvatele Evropy k racionálnější debatě o migrantech, ale stejně zajímavé bylo sledovat bezradnost předsedy bezpečnostního výběru R. Váni z ČSSD a poslankyně Langšádlové z TOP 09. Ti včera s chutí mluvili o tom, jak je vlastně potřeba zabránit příchodu milionů migrantů do Evropy, protože ti prostě nejsou schopni sdílet evropské civilizační hodnoty, a de facto chtějí jen parazitovat na vysoké životní úrovni evropské společnosti.

To je do určité míry jistě pravda, ale podstata je v tom, co naznačil poslanec Váňa, a tedy, že do pohybu se můžou dát další miliony lidí v oblasti Středního východu. Poslanec Váňa jen nevěděl, jak sám řekl, co toho bude impulzem.

Já mu poradím. Tím jednoznačným impulzem k tomu, aby se do pohybu dalo 5-6 milionů lidí, křesťanů, alávitů, drúzů, funkcionářů baasistické strany, vojáků armády syrského prezidenta Asasa a jejich rodin a dalších, by byl pád režimu B. Asada, na kterém dlouhodobě pracují západní velmoci.

Západ, především USA, Francie a Velká Británie, by měly přestat se snahou o destabilizaci Sýrie, protože udržení B. Asada u moci zabrání vzniku další milionové vlna uprchlíků, kterou by v zásadě již nikdo nebyl schopen zadržet. Sýrie byla až do začátku konfliktu v roce 2011 zemí, která hostila cca 2,5 milionů uprchlíků, především z Iráku a pak také z Pákistánu. Dnes jsou však na útěku ze svých domovů 4 miliony Syřanů.

Pokud české a ani jiné evropské politické elity nebudou chtít jasně vidět fakta, tak jak se vyvinuly v Sýrii, není šance řešit zásadním způsobem otázku uprchlíků.

Samozřejmě, uprchlictví z Afriky má poněkud jiné příčiny, a jde o to stabilizovat situaci v Libyi, přes kterou proudy uprchlíků do Evropy přicházejí.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.