Karel Horák: Rozdělené Česko

obrazek
25.1.2013 11:51
Vždy jsem podporoval přímou volbu prezidenta republiky, měl jsem upřímnou radost, mohl-li jsem naše poslance vybavit teoreticko-právními argumenty do parlamentní debaty. Nyní ale začínám rozumět obavám těch, kdo s přímou volbou nesouhlasili. Mohli jsme si totiž minimálně ušetřit ten největší malér – rozdělenou až polarizovanou společnost. Přitom máme historicky první možnost zvolit sami svobodně hlavu státu, to by nás mělo přece spojovat, to jsme chtěli. Ale opak je pravdou.

Začalo to poněkud křečovitě – vylepováním plakátů s Fischerem milicionářem. Už před prvním kolem prezidentské volby nebyla volební kampaň pozitivní, tedy o tom, koho a proč zvolíme, ale negativní – o tom, koho a proč nezvolíme. Tento zvrácený trend zesílil na maximum v druhém kole volby.

Lví podíl na tom mají samozřejmě média. Začala klást otázky populárním osobnostem ve stylu „Losnu nebo Mažňáka“. Záměrně a úmyslně tak „vyráběla“ nesmiřitelné tábory. Schwarzenbergovi spřízněnci z řad umělců, vědců či sportovců se sami angažovaně začali v tomto duchu vyčleňovat již před prvním kolem.

Na angažované umělce se snad ani nelze zlobit. Mají přece svých stabilních osmatřicet pět. Například Zdeněk Svěrák svým pozvednutým hlasem za každých okolností a podpisem pod cokoliv způsobil naprostou inflaci svých názorů. Za co on bojuje, mi a priori přijde podezřelé. Že se dají umělci velmi lehce zneužít, lze dokázat jak na jejich podpoře rozsudkům smrti v politických procesech 50. let minulého století, tak na Antichartě. Ano, herci Vinohradského divadla chtěli pro svou stíhanou kolegyni Jiřinu Štěpničkovou provaz ! Současná hysterie mě proto nijak nepřekvapuje, zcela zapadá do tohoto rámce.

Na rozdělení společnosti mají svůj díl viny i sociální sítě. Díky nim se vyčlenili lidé ostentativně propagující Schwarzenberga na plackách, tričkách, vylepující plakáty na automobil i na okna bytů. Ze sociologie si pamatuji, že dav je tím méně inteligentní, čím více lidí jej tvoří. V tomto případě je to splněno do puntíku. Přísahám, že ani jeden Schwarzenbergův příznivec s plackou nebyl schopen v debatě na konkrétních případech obhájit dokola omílanou mantru o superkvalitách jejich idolu.

Miloš Zeman prohlásil, že chce být prezidentem všech občanů. Od jeho soupeře jsem to neslyšel. Jeho příznivci rozdmýchali nenávist a hysterii. Tato společnost si další rozdělování či vyčleňování skutečně nezaslouží. Jako kdybychom neměli spoustu jiných vážných problémů.

I kdyby byl Karel Schwarzenberg svatý muž, nikdy bych mu nedal hlas právě pro až militantní fanatismus jeho bílých koní. Vehemence, s jakou je prosazován, má totiž evidentně zastřít jeho vážné nedostatky.

karel-horak
Stínový ministr spravedlnosti za LEV 21. Jeden ze zakladatelů studentské právní poradny při stávkovém výboru PFUK v listopadu 1989. Od počátku roku 1991 do roku 1994 působil v Litoměřicích na tamním okresním soudu, v roce 1992 byl jmenován soudcem. V období červen až srpen 1994 jej ministr spravedlnosti přidělil k mezinárodněprávnímu odboru Ministerstva spravedlnosti. Na počátku roku 1995 byl ministrem zahraničí jmenován do funkce generálního konzula ve Slovenské republice. Zastupitelský úřad – generální konzulát v Košicích – vedl až do listopadu 1997. Od roku 1998 do roku 1999 pracoval na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ve funkci ředitele odboru rezortní kontroly. Od září 1999 vykonává advokacii. Na III. Sněmu České advokátní komory v roce 2002 byl zvolen náhradníkem představenstva ČAK. Členem politické strany národních socialistů LEV 21 se stal v listopadu 2011. Kromě stínového ministra spravedlnosti je členem předsednictva strany, členem legislativní rady a 1. místopředsedou krajské organizace Praha.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Pane Horáku, uvážlivé, střídmé, dle mého názoru nepříliš realistické. Pokud jste sledoval volbu Havla, když Dášenka pískala, Sládka raději zavřeli, aby Havel prošel, pokud jste sledoval to ubohé nestoudné a slaboduché divadlo naší "politické smetánky" při 2. volbě Klause, pokud jste sledoval primitiva a hulváta Topolánka při předvolebních diskuzích s Jiřím Paroubkem - domníváte se, že to je to "pravé ořechové", co nerozděluje občany této země???

To je současná "vorba" humusem - jinak "volba" prezidenta  doslova procházka růžovým sadem.....proti tomu co zde tzv. "politické elity" již předvedly.....  I méně vnímavý člověk zajímající se o politické a společenské dění věděl, že to bude  se vším všady - špína, pomluvy, pravda, osobní útoky - prostě "řežba". A zvláště při pohledu na "seznam" přihlášených kandidátů.....

Při Vaší politické agilitě jste byl léta jednoznačně "limitován" v agresivitě, přímosti, "jednoduchosti vyjadřování", kterou by z ničeho nic ti, kteří vyvolali nenávistnou reakci a náladu v této sociálně rozpolcené a dále rozbíjené společnosti "najednou" chtěli vrátit k důstojnosti, korektnímu chování, ohleduplnosti a já nevím k čemu, když od "trautenberga" (tahle lidská kreatura nemůže mít ve jméně ani velké písmeno jako běžný člověk...) až k Jáklům, Hanákům, Klausům a podobným vůbec netušících co ty skutečně lidské vlastnosti obsahově znamenají. Jeden větší darebák jak druhý, vystavují pouze svoje ukřivděná zdegenerovaná ega.

Existuje příměr: "Silný na ruce, slabý na hlavu....", občas lze podst. jména "prohodit" a tak si tím "vypomáhám", když si sám pro sebe vysvětluji reakce některých "spoluobčanů" - z valné části z té společenské oblasti Vámi zmiňované. Tam je to už vůbec nepochopitelné, že někdo dokáže na svůj mimořádný talent často sám  nesmyslnými a nelogickými "úvahami" navalit hromadou fekálií, protože jim to valná část lidí (a zcela právem....), kteří žijí na hranici bídy a stále více, bez svého zavinění, se propadají tam, kde je chce mít Schwarzenberg a spol. - ...ABY NEMĚLI CO ŽRÁT..... - nehodlají ODPUSTIT. A na tomto VYHROCENÉM JEDNÁNÍ "PLEBEJSKÉ SPOLEČNOSTI" ( jak současnou společnost označil pan S. Hošek) není naprosto NIC IRACIONÁLNÍHO.....

Takže, apel, v tomto směru zní velice kultivovaně, ale společenské, sociální klima je vyhrocené, protože 23 let to úmyslně vyhrocuje největší lidský šunt, který byl, JE a zjevně BUDE, ať viditelně nebo neviditelně, STÁLE A BEZPEČNĚ U MOCI. Chvíle, kdy to vypadalo, že se "zmátoříme" byly, bohužel, velice krátké, to se stačily eliminovat částečně ta největší zvěrstva Klausů, Kočárníků, Dlouhých a podobně a nyní už se vezeme. Jestli to tento národ dnes a zítra "dovede do zdárného konce" zvolením "trautenberga", tak je to pouze důkaz o tom, co již kdysi řekl druhý kandidát o cca 40-60% občanů a jejich myšlenkovém a duševním potenciálu..... bohužel se nemůžeme s rodinou, přáteli vystěhovat jako Klaus, jeden z čelných viníků rozvalu a stavu naší země.

Žádné plácání mocných vzájemně po ramenou (oni to stejně za zády lidí dělají.....), ať se "lůza, plebejci" porvou, ne, pane Horáku. Ono už není kam moc couvat a obyčejní lidé byli zatím v těžké defenzivě, apatii a znechucení. Takže "kyvadlo" se asi bude "vracet"..... Kalouskové, Nečasové, Schwarzenbergové, Klausové - za své činy a skutky - by si museli dávno odpykávat dlouholeté tresty a jejich astronomické majetky by mohly být použity na slušný život těch, které poslali svými skutky pod mosty, na pracovní úřady, do rukou exekutorů. Musí se začít bát, a to hodně......a nemělo by se to zamést pod "koberec" i když v Řecku policie do protestujících zbídačených vlastních lidí střílí...... Akcí "číro" ala "trautenberg" a řídící orgán "chemický kasař" se doslova odkopalo hodně tzv. "myslících a slušných" - co jsou zač a za co "stojí"... i když těmto "intelektuálům" jejich "názor a postoj" rozhodně neberu.

Držím palce, aby NS LEV21 měl zázemí a hloubku svých činů připravenou a zpracovanou naprosto jinak, než současná "jelita" - promiňte, elita vypadá jinak než současná zběř, která lidi nabudila, a to na obou stranách....

Zdravím Vás.