Rusko uvalilo na Německo a Francii odvetné sankce za otravu Navalného

navalnyj sanitka
13.11.2020 11:17
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov včera oznámil uvalení odvetných sankcí na skupinu vysokých německých a francouzských státních úředníků za otravu ruského státního občana Alexeje Navalného. V rozhovoru pro deník Ruskaja gazeta Lavrov uvedl, že Rusko nevylučuje, že Navalnyj byl otráven v letadle po cest do Německa nebo na berlínské klinice Charité.

Rusko podle ministra zahraničí doposud podalo ve věci Navalného 9 žádostí o spolupráci nebo o poskytnutí informací. Doposud ani na jednu z nich nedostalo řádnou odpověď. Místo toho EU 15. 10. 2020 bez jakýchkoli důkazů o jejich účasti na otravě Navalného uvalila sankce na 6 vysokých ruských státních úředníků – včetně šéfa tajné služby FSB a na Moskevskou univerzitu.

Rusko včera provedlo odvetná opatření a uvalilo sankce na vysoké státní úředníky z Německa a Francie, tedy zemí, které v Evropské radě prosadily zavedení sankcí proti Rusku. Jejich přesná podoba zatím nebyla zveřejněna. S jejich rozsahem bude veřejnost seznámena poté, kdy ruští diplomaté v příslušných zemích omezení projednají s francouzskými a německými úřady.

Komentátor ruské televize RT včera po tiskové konferenci Sergeje Lavrova uvedl, že „Rusko nehodlá být donekonečna otloukánkem, který je bez důkazů obviňován a šikanován. Takže nyní se ruská vláda rozhodla to otočit. Za otravu Navalného, jejíž pachatel nebyl zatím vypátrán, byly uvaleny sankce na Německo a Francii.“. A jde to i takhle. Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá.

ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. V současnosti poslanec Evropského parlamentu. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Sankce tkví pouze v zákazu vycestování omezeního počtu činovníků RF do EU a naopak několik francouzských a německých úředníků nesmí do RF. Tedy vlk se nažral a koza zůstala celá. Zatím se asi celkem zdárně dokončuje Nord Stream 2 a plynovodem Nord Stream, bez číslovky, proudí m3 plynu do Německa poklidně dál!{#emotions_dlg.sealed} 

Situace k dostavbě Nord Stream 2 se zdá býti velmi příznivá. Ani Donald ani Joe nemají teď čas řešit nějakou evropskou prkotinu!{#emotions_dlg.sealed}

paysan

Paní Vernarská, ostatní jako vždy srazili poslušně podpatky, stáhli uši a protože jsou skutečně jen vycvičenými k absolutní poslušnosti, odhlasovali co se po nich chtělo! Včetně našeho premiéra a vlastně celé V4!

Dona

Ták, Francúzsko a Nemecko presadilo v Rade Európy sankcie ? Čo robili ostatné cvičené opice ?

Princípy a pravda dostali na frak. Zato sa každý deň čudujú a sú pohoršení, že logicky a rozumne mysliaci Európania nedôverujú politikom a oficiálnej politike.