Seehoferova zpráva o pravicovém extremismu

polizei
7.10.2020 08:09
Německý spolkový ministr vnitra a domoviny Horst Seehofer představil včera v Berlíně dlouho očekávanou zprávu o pravicovém extremismu mezi policii a zpravodajskými službami ve Spolkové republice.

Jasně uvedl, že prokázaných případů je velmi málo a více než 99 procent zaměstnanců ve své činnosti vychází ze zákona. V bezpečnostních úřadech neexistuje strukturální problém s pravicovým extremismem i když došlo k některým negativním případům  u policie v  Severním Porýní-Vestfálsku,  Berlíně a také u Státního úřadu pro ochranu ústavy v Düsseldorfu, které se řeší.

Nejsilnější opoziční strana Společenství 90/Zelení  kritizovala, že Seehoferova zpráva je nedostatečná. Její expertka na tyto otázky a členka Spolkového sněmu Irene Mihalicová  uvedla, že byly zdokumentovány pouze povrchové případy, které již byly úřadům známy. Znovu vyzvala k prošetření otázky možného strukturálního rasismu v policii. Dodala, že především je třeba vědět mnohem více o důvodech, proč se policisté pravicově radikalizovali.

Bavorský politik  Seehofer odmítá provést takovou nezávislou studii z důvodu, že by policisté neměli být vystaveni obecnému podezření. Situační zprávu o pravicovém extremismu v německých bezpečnostních úřadech připravil Spolkový úřad pro ochranu ústavy. Odborník na vnitřní záležitosti za liberální FDP Konstantin Kuhle požaduje jasné celostátní předpisy v boji proti pravicově extremistickým tendencím v bezpečnostních úřadech.

Braniborský ministr vnitra křesťanský demokrat Michael Stübgen varoval, že pokud skutečně dojde pod touto kritikou k rozpadu veřejné služby, vláda zákona zanikne.. Proto znovu  odmítl studii požadovanou sociálními demokraty a částmi opozice v Bundestagu o rasismu mezi policisty.

Nejnovější incidenty, které by objasnily výbušnou povahu tématu v posledních několika týdnech, se však podle sdělovacích prostředků vůbec nezaznamenávají: Zpráva, kterou Federální úřad pro ochranu ústavy vypracoval za posledních několik měsíců, zahrnuje období od července 2017 do března 2020. V  prozatímní stostránkové  verzi,  podle informací veřejnoprávní televize a rozhlasu ARD bylo ve spolkových a zemských bezpečnostních úřadech zaznamenáno přibližně 350 případů pravicového extremismu.

Pravicově extremistické nebo rasistické chatovací skupiny, které se staly známými v posledních několika týdnech, vyvolávají obavy, že  takových případů, o kterých  však dosud není vědomo, je daleko více.

Tisk, který věnuje zprávě mimořádnou pozornost dochází k závěru, že Seehoferova zpráva  je pouze prvním krokem. Nyní je třeba důsledně řešit slíbenou hlubší analýzu incidentů. V každém případě  už nestačí zabývat se  jen jednotlivými případy.

 

seeman-richard
Narodil se v roce 1933. Je absolventem dnešní Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, kde získal titul PhDr. Pracoval v Československém rozhlase, zahraničním vysílání. Po propuštění v roce 1970 byl zaměstnán jako topič a v železářství. V roce 1990 se vrátil do služeb Československého rozhlasu, kde zastával různé funkce, mimo jiné ústředního ředitele. Od roku 1993 je v důchodu a nadále spolupracuje s Českým rozhlasem. Od roku 1997 až 2008 byl členem Rady Českého rozhlasu, kde zastával po pět let funkci předsedy. Je autorem řady komentářů, článků a knih

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

" urá ", konečne máme aj pravicový extrémizmus, nielen ľavicový. Musím sarkasticky poznamenať, lebo 24 hodín denne čítam a počúvam iba o " zločinoch " ľavici. Napríklad  : ľavica v USA robí to či ono, ľavica v Európe robí to či ono..... Za všetko zlé v dnešných časoch môže ľavica, prípadne neomarxismus. Všetko, čo nevyhovuje oficiálnej politike je prišívané ľavici. A keď sa niekto nechce opakovať, povie to na neomarxismus. Ale to znamená, že tí  " dobrí " sú v strede

V strede našej galaxie Mliečna dráha, sa nachádza ČIERNA  DIERA= čierna hmota = gravitačný kolapsar, ktorá všetko vysaje, v ktorej všetko zmizne. Objavitelia práve dostali Nobelovu cenu. Ak je tak, tak sa táto čierna diera nápadne zhoduje so stredom politického spektra, ktoré je obsadené tými " dobrými a správnymi " občanmi - politikmi.

V čiernej diere aj svetlo zmizne. Preto nikto nevie, ani všemocné médiá, či analytici, experti.... kto sú tí hýbatelia udalostí, lebo bývajú v čiernej diere ? To by vysvetľovalo, prečo majú experti chaos v hlavách, trpia paranoiou a dokonca schizofréniou.

Ak sa nožnice chudoby s bohatými roztvárajú, kto má proti tomu protestovať ? Kto má protestovať proti nezamestnanosti, hladu a biede ?Ak sa potierajú ochrancovia národa, ak niekto pozýva migrantov, ak dochádza k výmene národa, ak sa odstraňujú národné hranice, ak niekto spieva o multikulturalizme, ak niekto popiera prirodzené pohlavie... kto má proti tomu protestovať ? 

Navyše, pilier demokracie =  všeľudové voľby sa prestávajú uznávať a tento pilier  je samotnými demokratmi ničený tak v USA, ako aj v Európe, Ázii - znamená to pád demokracie a nástup nikým a ničím neohraničovaného liberalizmu, či anarchie ? Ak áno, tak liberalizmus , ktorý hlása slobodu pre jednotlivca, musí  zákonite spôsobiť vznik pravicového, ale aj ľavicového extrémizmu. Lebo ničím neobmedzovaná sloboda je extrém. A teda, dodnes Fukuyamov obdivovaný liberalizmus prináša koniec demokracie, koniec každého systému, t.j.  prináša buď anarchiu, alebo totalitu. 

Anarchia nevyhovuje obyvateľom čiernej diery. Preto obyvatelia čiernej diery prinesú nový typ totality. Už sa na tom pracuje.