Skrz na skrz zkorumpovaní Porošenko a Jaceňuk

jaceńuk porošenko
27.8.2015 16:58
Německý časopis „Der Spiegel“, známý svou korektností a seriózností, přišel s informacemi, že prezident Porošenko a premiér Jaceňuk sestavovali volební listiny také na základě úplatků v řádech milionů dolarů.

Tuto informaci uvedl v rozhovoru pro „Spiegel“ zakladatel investiční banky Dragon Capital a zároveň šéf Evropské obchodní asociace Tomáš Fiala.

Podle něho P. Porošenko i A. Jaceňuk dali na kandidátky svých stran nejdříve lidi s dobrou pověstí, ale později se na kandidátních listinách objevili také političtí podnikatelé. Za mandát se podle Fialy platilo od 3 do 10 milionů dolarů.

Na otázku „Spiegelu“, zda má Fiala pro svá tvrzení důkazy, odpověděl, že jde o fakta, která jsou na Ukrajině dobře známá a že je v soukromí potvrdily obě strany, tedy jak kupující, tak lídři stran. Úřad generálního prokurátora by měl podle Fialy tyto informace, nezávisle na politickém vlivu, potvrdit.

Je jen těžko možné, aby se země, která funguje na principu „kdo dá víc“, vyhrabala z propasti bankrotu, a nijak v tom nepomůžou ani půjčky od MMF či EU, které pouze dříve nebo později padnou do kapes ukrajinských oligarchů.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.