Smlouva ke koupi domu Petry Paroubkové aneb Vaše věc šetří redakcím desetitisíce

obrazek
13.12.2011 16:38
Vyjet si v předvánoční době, kdy se teploty v České republice pohybují pod bodem mrazu, do Řecka, a to ještě za peníze zaměstnavatele, to je sen snad každého z nás. Tento sen se v minulých dnech splnil několika českým novinářům, kteří vyrazili na řeckou Ithaku. Nikoliv však po stopách tamního bájného krále Odyssea, ale po stopách Petry Paroubkové a její poloviny dvojdomku, kterou na Ithace vlastní. Je jasné, že tyto novinářské výlety stojí české redakce nemalé peníze. Redakce Vaše věc se tak rozhodla mediálním domům ušetřit peníze a poskytnout jim informace, pro které by jinak museli draze cestovat až do Řecka, zde na našich stránkách.

 

V minulých dnech navštívili ostrov Ithaka štáby z MF Dnes v čele s redaktorkou Terezou Strnadovou, ihned po ní na Odysseův ostrov vyrazili i novináři z bulvárního deníku Blesk, tentokrát v čele s Evou Pospíšilovou. Zajímá je zřejmě to, jak dům vypadá, a samozřejmě se chtějí dostat také ke smlouvám o jeho koupi. To všechno bylo Petrou Paroubkovou v minulém týdnu poskytnuto serveru Týden.cz - tedy jak fotografie domu, tak veškeré smlouvy, které dokládají, že nákup domu proběhl zcela korektně a stejně tak dokumenty, kterými manželé Paroubkovi dokládají příjmy, za které byla polovina dvojdomku na Ithace zakoupena. Novinářům by tak stačilo namísto desetitisícovým částkám za přepravu ČR - Řecko sednout do auta případně do pražské MHD a dokumenty si vyžádat od svých mediálních kolegů. V tomto světle zavání cesta do Řecka také hezkou dovolenou v přímořské destinaci a navíc za peníze redakce.

Omlouváme se novinářům, kteří si na náklady redakce chtěli také vyrazit k moři a poskytujeme jim dokumenty přímo na našich stránkách. Pevně věříme, že šéfredaktoři úsporu několika desítek tisíc korun z naší strany ocení.

Fotografie domu před rekonstrukcí naleznete ZDE.

Fotografie domu po rekonstrukci ZDE.

A konečně kupní smlouva v originále - tedy v řečtině - včetně kupní ceny ZDE.

Zajímavý je také fakt, že předvoj českým novinářům dělaly diplomatické vozy, které s velkou pravděpodobností patří tamnímu českému velvyslanectví. Jak je možné, že se na "špehování" podíleli i pracovníci českého zastupitelství, to bude předmětem interpelace Jiřího Paroubka na ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga. O jeho odpovědi na otázku, jak je možné, že se ministerstvo zahraničních věcí podílí na "bulvárním čmuchání" okolo českých občanů v zahraníčí, Vás budeme na našich stránkách informovat.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Stejskalova Věra

Myslím .že občané tohoto státu mají své představy o politicích a jejich prozíravých činů.Je dobře že s tím manželé Paroubkovi nečekali ,naše media by  pak psala  kam  že to zase ty pwníze za prodej bytů odklonily  ! Nejsou stejní jako ti ve vládě nic neukradli a špína  Blesku je nemůže rozházet!?Nakonec myslím ,že paní  Paroubková jim  bezva  odpovídá,A  že příspěvky vašeho typu by se hodily na Idnes ,Tam by jste za ně dostal dukíty ! 

pudlikmaxik

Řečtině nerozumim, ale  umím si představit, co občany trápí. V době, kdy Jiří Paroubek  zakládá novou partaj, v době, kdy je potřeba, aby tato partaj získala sympatie občanů, v době, kdy nová partaj LEV hovoří o čistotě politiků, v době, kdy platy třetiny zaměstnaných občanů v této zemi se snižují o 10 a někde už i více procent, v době, kdy mají mnozí skutečně hluboko do kapsy a počítají s každou korunou od výplaty k výplatě, v době, kdy je občanům vyhrožováno asociální a arogantní vládou zkracování pracovní doby a tudíž i  krácení mezd........,  tak v této době si občané na základě ideového masírování a štvanice pravicovými iDnesy aj.  řeknou - "vždyť ti dva - JP+PP jsou stejní jako ti ve vládě" ......... 

Nezávidím jim, a nemyslím si, že ze strany manželů P. by to byl příliš prozíravý krok (Velká Chuchle + Ithaka). Vzhledem k mé praxi mohu hovořit o tom, že něco jako "sebekontrola" či "sebereflexe" se nějak vytrácí ?