Staří Římané říkali: „Došlo na triárie“ aneb zoufalý personální tah ODS

obrazek
20.6.2013 10:56
Dnes už bývalý premiér Nečas byl zřejmě nejslabším premiérem v devadesátipětiletých dějinách Československé a České republiky. Nebyl ani výtečný manažer schopný řídit a vyhledávat správné lidi. Nepřinesl žádnou nosnou myšlenku. Ve společnosti se v době jeho premiérství stalo vědomí promoření horních pater státu korupcí pro občany nesnesitelným.

Vláda – i díky jeho nízké národohospodářské erudici – dokázala postupně utlumit hospodářský růst a přivést českou ekonomiku k poklesu. Nebyl ani přirozeným tmelem koalice – ta se mu rozplývala pod rukama.

Paní Miroslava Němcová je lidsky ze všech lídrů ODS nesporně nejkvalitnější. Nejspíše nebyla napojena, a to ani za časů Dalíka, ani za časů Nagyové na některé koruptivní skupiny. Ve svém životě však řídila, pominu-li sněmovnu, jen rodinné knihkupectví… O národním hospodářství neví vůbec nic. Teď má řídit celou zemi.

M. Němcová je bez větších manažerských zkušeností. Nemá žádnou oblast vládní činnosti, ve které by byla považována za odbornici. Již v mírně stresové situaci zvyšuje verbální pyrotechniku a je osobně velmi konfliktní. 

Miroslava Němcová zkrátka nemá ani potřebný leadership, ani schopnosti zvládnout dobře úřad českého premiéra. Její angažmá v čele české vlády poslanci strany LEV 21 nepodpoří.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.
Klíčová slova: ODS, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

 Ve společnosti se v době jeho premiérství stalo vědomí promoření horních pater státu korupcí pro občany nesnesitelným.

Je to pravda. Ale nebyly  horní patra promořeny korupcí daleko dříve? To znamená za Topolánka i předcházejících vlád ČSSD?Co křišťálově čistý premier? A co VZP za Rathem dosazeného nuceného správce. A proč nikdo nepřišel na garance státu za půjčky? A nezdá se nám to proto, že se konečně podařilo odstranit různé zametače,kteří se do funkcí dostali ještě za vlád ČSSD a policie a st. zástupci mohou dělat svoji práci bez ohledu na politiky?

stvan

Vláďo JP napsal - Paní Miroslava Němcová je lidsky ze všech lídrů ODS nesporně nejkvalitnější. V kontextu tvé sarkastické poznámky na přání Zemana, který Nečasovi popřál úspěch v soukromí, si dovolím konstatovat, že i v této větě vidím jistou míru sarkasmu, neboť být lidsky nejkvalitnější v ODS zdaleka neznamená, že je to lidskost v tom dobrém slova smyslu. S největší pravděpodobností je Němcová jen menší zlo, které, byť je menší, je stále zlem.Měj se v těch vedrech a i po nich  pěkně.František

cernik

No udělala 2 strategické rozhodnutí:

1) vydala D. Ratha snad dříve než k ní dorazila žádost

2) dávala k lepšímu všude na chodbách záležitost z korunovační klenotnice

Vpravdě státnice.

K jinému jí nepouštějí.
 ODS-odborník na něžné pohlaví Dr. MAcek řekl, že:
...je  „dostatečně názorově nijaká.“

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Doktor-Macek-se-vyjadril-k-Nemcove-Zapojil-do-toho-i-Kalouska-se-Zemanem-276367

 ODS_Kuba řekl, aniž se poradil s Kubikulou: ...že je dostatečně pravicově ukotvená...