Vláda vzkazuje: Nemáš nárok na penzi? Zemři! Je to výhodné.

obrazek
20.3.2013 10:22
Nečasova vláda počátkem tohoto roku plně spustila tzv. důchodovou reformu. Pro splnění nároku občana na přiznání starobního či invalidního důchodu je mimo jiné potřeba, aby občan splnil tzv. minimální délku důchodového pojištění. Při odchodu do starobního důchodu v letošním roce je tato doba stanovena na 29 let. Až do roku 2018 se však bude postupně prodlužovat až na minimálně 35 let, kdy musí být občan účastníkem penzijního pojištění. Při nesplnění této podmínky mu nebude přiznán nárok na důchod.

Nárok na výplatu peněz z penzijního spoření v rámci II. pilíře, tedy u privátních penzijních fondů, získá občan účastnící se tohoto systému pouze v případě, že dosáhl zákonem stanovené minimální délky pojištění. Jinými slovy řečeno, pokud nezíská občan nárok na penzi od státu, nedostane se ani ke svým penězům, které si po dlouhá léta spořil v tzv. II. pilíři u soukromých investičních fondů. 

Absurdní v této souvislosti je zejména oficiální stanovisko ministerstva financí, které dementovalo článek ekonomky Markéty Šichtařové, která o této skutečnosti informovala na svém blogu.

Ministerstvo financí totiž naprosto nepokrytě přiznává, že nevznikne-li nárok na důchod od státu (I. pilíř), nevznikne ani nárok na čerpání z II. pilíře, neboť tyto výplaty jsou na sebe navzájem navázány. Ministerstvo nicméně dále argumentuje výhodností vstupu do reformy penzí. Tuto výhodnost pozoruje v tom, že peníze naspořené v II. pilíři, které nebudou vyplaceny právě z důvodu nedosažení potřebné minimální doby pojištění, budou i nadále předmětem dědictví.

To považujeme za naprosto absurdní! Člověk, který si bude léta spořit v rámci II. pilíře, ale z nějakého důvodu nebude mít nárok na státní penzi, se dle logiky ministerstva financí ke svým penězům nedostane jinak, než vlastním úmrtím. Nečasova vláda tedy vstoupí do dějin následujícím vzkazem: "Nemáš nárok na důchod? Zemři! Je to výhodné."

Tento konkrétní příklad jen potvrzuje naši správnost a odhodlanost v kritice tzv. penzijní reformy Nečasovy vlády. Strana LEV 21 takové skryté vzkazy nikdy vysílat nebude!


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Kvido

Nespravedlivé, nehumánní!!! Proč Nečasova suita nacpala finance do církví, když nemá na důchody a řeší to takto jak píše autorka Bernardová? Nejsem úplně proti návratu ukradeného majetku, ale musí to být průhlené a adresné, A TO SE NEPROVEDLO!!! Restituce se uspěchaly, proč asi?

Dík za souhrn v článku a stručný popis, pač to hodně lidí, hlavně předůchodového vcěku neví!! 

Vladimír Štingl

Paní Bernardová, dobrý večer. Není to daleko od obsahu Vašeho blogu a tak si dovolím připojit následující:

 

Obr: Vondra vybouchl, vláda rozklížena

DOVOLTE, ABYCH VÁS UPOZORNIL NA KOMENTÁŘ V PL - rozhovor Tachecí s režisérem, panem Zdeňkem  TROŠKOU  a současně připojuji:

VÁŽENÝ PANE REŽISÉRE   T R O Š K O . Máte moji nesmrtelnou a neskonalou úctu jako člověk a chlap s charakterem, morálkou, humorem a spravedlivým humánním postojem a pohledem na život těch opovrhovaných "plebejců", do kterých ta neskutečná vládnoucí svoloč 20 let kope a neuvěřitelně je okrádá, ožebračuje a podvádí, přičemž by jim měla sloužit.

SMEKÁM A DĚKUJI. Vladimír Štingl

A Hvížďalové, ať se podívají do zrcadla.... Hyeny ksicht nemají....