Zbyněk Fiala: Amatérská obrana

obrazek
15.12.2012 11:22
Premiér Petr Nečas konečně zjistil, že má ve vládě i politické amatéry a neprofesionály. Neví, kolik jich dohromady bude, ale u Karolíny si je jistý. Hned dvou faux pas se dopustila jinak milá dáma, kterou jsme původně považovali za záruku, že nás ani Írán, ani Severní Korea beztrestně nepřepadnou. Ostatně, na to spoléhalo i NATO. Nová ministryně obrany však Nečase překvapila, když hned první den ve funkci - a shodou okolností v premiérově nepřítomnosti - ministerstvo zrušila.

Navíc dezinformovala média. Skutečnost je taková, že premiér, zaskočený v Bruselu zprávou o vyhození generála Picka, se rozrušením natolik rozsípěl, až nebyl s to vydat hlásku. Ministryně obrany Karolina Peake se však pokoušela tvrdit, že na ni „eufemisticky řečeno zvýšil hlas“.

"Považuji za projev politického amatérismu a politické neprofesionality komentovat cokoli, co probíhá buďto na základě telefonického rozhovoru dvou lidí nebo mezi čtyřma očima," řekl českým novinářům v reakci na dotaz, co říká slovům paní, kterou den předtím navrhl do vedení jednoho z klíčových silových ministerstev své vlády.

Pak se rozcvičil, zavolal jí znovu, a tentokrát už opravdu řval, až ministryni vypadly z telefonu baterky. Proto se nakonec nedozvěděla, kam se měla s takovým nápadem odebrat.

Amatéři mají spoustu nevýhod. Například si mohou splést Grippeny, na kterých už naši piloti umí létat, s nějakým starším americkým modelem, který je výhodný spíše v obchodní než bojové operaci. Mohou také zapomenout, že jsou tam dosazeni jako prodloužená ruka někoho jiného. Mohou zapomenout spoustu věcí. Avšak tak prosté to není. Projevem politického amatérismu a neprofesionality by bylo očekávat, že Karolina Peake zapomene něco z toho, co je pro resort obrany podstatné. Nemůže zapomenout něco, co neví.

Nemůže ji ohrozit ani nejnovější prvek elektronické války, který byl nedávno vyzkoušen v australské poušti, kdy jediný elektromagnetický impuls vyřadil z provozu všechna digitální zařízení ještě účinněji než Pavel Dobeš automobilový registr. Stát se to jakékoliv armádě světa, v několika okamžicích zkolabuje. Ne tak Karolina Peake. Ta pokračuje v činnosti s charakteristickým chladem, hraničícím s chlapskou tvrdostí. Žádná elektronika jí nebude chybět. Nebyla by jí k ničemu, ani kdyby ji měla.

Když si premiér Nečas v pátek odpoledne léčil vyšeptané hlasivky syrovým vejcem a horkou vincentkou, měl ještě jeden telefonát, který si radši ztlumil. Ptal se ho jakýsi starší pán „zvýšeným hlasem“ (to ale profesionální Nečas nepřizná), jestli má tušení, kdo je tady vrchní velitel?! Představu, že je to šéfka jeho sekretariátu předem označil za amatérskou (byť obtížně vyloučitelnou). Druhá, upřesňující otázka byla mnohem těžší, protože šlo o to zjistit, kdo tady z koho dělá blbce.

Nečas zalitoval, že v Bruselu nakonec vystoupil ze staršího letadla na lince do Burkina Fasso, kam se chtěl nepoznán odebrat v převlečení za buddhistického mnicha. Marně přemítal, co na druhou otázku odpovědět, ale než si stačil připravit mlžnou formulaci, směrem od Hradu vletěl roztříštěným oknem pozlacený a malachitem vykládaný protokolární telefon uzbecké vlády.

Mezi úředníky Strakovky se okamžitě rozhořely sázky, kdo to hodil. Vyšil to děda raketou? Odpálil to Jakl stojanem od mikrofonu? Mělo to rotaci, jako kdyby to spadlo z višně - neopřel se do toho sám Hájek? To všechno jsou však jen doklady toho, jak se úředníci dovedou vyhnout podstatnému. To podstatné zní: Lze svěřit LIDEM právo zrušit obranu? A pokud ano, proč se to neřeklo dřív?

Mezitím Nečasovi zaklepal na dveře rychlý posel, který přinesl vzkaz načmáraný na rubu Zlaté buly sicilské, zřejmě na tom prvním, co padlo pod ruku. Byl trochu nesrozumitelný. Šlo o jakýsi návod k podivnému aktu, kterým se má zabránit něčemu nepřijatelnému. Konci světa ne, ten byl mezitím zrušen, ale dejme tomu prolomení nebes.

Vezmi jednu z lahví od piva, které se ti válí pod stolem - píše se v tom tajemném vzkazu - a postav na ni sousoší svatých hrdinů kapitalistické práce, které jsi dostal posledně ve sněmovně. Deklem na kulaté. Potom uchop hlavního hrdinu pod krkem, jako držadlo, zapři se nohama o hranu stolu a překlop se do stoje jednoruč, s druhou rukou v kapse. A zamysli se, pokud na to bude čas - takhle vypadá stabilita vlády z politického odpadu.

zbynek-fiala
Žurnalista, v minulosti dlouholetý šéfredaktor časopisu Ekonom.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Paní Zenko, děkuji a Vám, nejen v době vánočních svátků, přeji klid a pohodu v kruhu těch nejmilejších a nejbližších. Žádné zdravotní problémy, trvale úsměv, dostatek humoru a maximum toho skutečně pozitivního v roce 2013. V. Štingl.

zenka

Dobrý den pane Vladimíre,

na současné politické dění mám podobný názor jako Vy. I když je to zbožné přání většiny, aby koalice padla a dospělo to až k předčasným volbám myslím, že tito korytáři si sami svůj rybníček nevypustí. Budou hledat pro ně přijatelné řešení, a proto prý podají demisi až 10.01. 2013!

P. S. : "motto" - "...jak se dostat z kalendáře až do ministerské kanceláře..."a jednotka „kvok“ (y)

Nicméně s přicházejícími svátky /a koncem světa :) / se snažím myslet pozitivně. Kéž by ten „konec světa“ byl obratem v chování lidí směrem ke slušnému, citlivému a laskavému jednání. Jsem přesvědčena, že zdvořilost a slušné chování mezi lidmi mohou napomoci vyřešit řadu každodenních problémů. V bavorském městečku Grafenau se od konce října už o to začali snažit a snad tuto ideu Kniggeova sdružení chtějí postupně rozšiřovat i do dalších německých měst. Doufejme, že se to ujme a dostane se to i někam dál.

Přeji Vám a všem dobrým lidem klidné a spokojené Vánoce. Z. M.

 


Vladimír Štingl

Paní Zenko, protože mi text plynul bez "zádrhelů"..., tak jsem vypustil "motto" - "...jak se dostat z kalendáře až do ministerské kanceláře...". Za 2 roky, kariéra jako blesk, ale máte pravdu, kde je jakýkoliv, sebemenší, přínos pro občany této země, pozitivní.... Ten kalendář byl asi jediný a také poslední. A že by nám ta skupinka slizkých samozvaných karieristů dala "dáreček pod stromeček" - TO SE NA 100% NESTANE! Zdravím.

Vladimír Štingl

Dobrý večer, paní Zenko. Mohl jsem toho "odborníka na nesmrtelnost chrousta" předběhnout, ale za sázku, že zase vyleze, to stálo. Pan Kulík byl na výši, toto individuum se snad ani nedá dále komentovat. Ale nelze mu zde dávat poslední slovo, protože Jan Werich to vystihl skvěle: "Kde blb, tam nebezpečno..." (podeváté A. Šebku). A na VaVě by mělo vše být pro korektní diskuzi bezpečné.....

Kde berete A. Šebku tu samolibost a domýšlivost tupce, že byste "mohl napsat další Černé barony".... M. Švandrlík se obrací v hrobě, když se takový exot, sloužící "přímo na štábu" jako pucflek neschopný jiného prospěšného úkonu,  takto ocení a přitom má problémy nejen se slovní zásobou.....

Jestli u toho "kvoku" považuje A. Šebek za přínos, že "odvolala ty papaláše....". Opět, bohužel, jsem nucen se opakovat..."ještě větší blb, než jsem čekal....". Ta "zlatá holka" jde přes mrtvoly, lži, sliby, podrazy jen a jen za kariérou a tou jsou pro ni prachy. Zjevně se "očekávají" jakési nové nákupy "techniky" a tak je zapotřebí "nahradit" vypaseného křiváka "kvakiho", protože ten, mimo jiné, hledá s kámošema cestičku, aby se polil "zmizíkem". Má toho na hrbu tolik, že by v průměrně právním státu už z kriminálu nevylezl. Ještě k "jeho" ProMoPru... 750.000.000,-- Kč na cca 200 dnů (aby se sašenka mohl do těch "tisíců mikrofonů rozmluvit, tak mu přidávám cca 20 dnů navrch nad půlroční předsednictví ČR....). Tzn., že  ten otylý, arogantní gauner měl "foršus" na 1 den na "ozvučení", snad každého patníku v ČR, možná v celé EU  Kč 3.750.000,--. 

A pokud má být ministrem obrany "kloťák", tak ani to není ta vaše "zlatá holka" - "nestudovala" náhodou v Plzni, A. Šebku? "Konzistentní názor" a u vás? Kde jste zjistil, že EU a ČR nemá "dlouhodobou koncepci"....? Dole, že....protože jinak byste vůbec netušil, že je podstatné i pro "kloťáka", aby věděl, že se nepoužívají otrávené šípy a kuše, ale sofistikovaná technika, organizace a řízení systémem rozkazů.... a nákupy čehokoliv od ponožek až po raketové systémy "systémem neustálých galaktických leváren". A to se určitě  vaší ZLATÉ HOLCE líbilo ze všeho nejvíce. Vyšlapaná "osvědčená" cestička k moci jednoho z největších darebáků, který se v této zemi kdy narodil - chemického kasaře Kalouska, nebo se mýlím, A. Šebku? Nechte se vyšetřit u nějakého dobrého psychiatra, ale myslím, že ani ten už nic nezmůže.... Rád to doporučujete druhým, tak hlavně nezanedbávejte svoji dlouhodobou léčbu vy.

Resort, jako je MO, nepatří do rukou amatérských diletantů (to žádný resort, ale tady je to šumák, cvičená opice je dostačující, jak příhodně poznamenal v jiném blogu pan Schlimbach....), nenažrané zběři jakou představuje Vondra, Peake a nebo veliký chemický kasař... A je nepodstatné, kdo MO bude řídit, zda žena nebo muž, ale měl,-a, by mít zkušenost s řízením, organizací - člověk se životními, pracovními zkušenostmi, osobnost s autoritou a hlavně ne exoti, kteří se tam roky "cvičí" v "umění" ukrást i svůj vlastní stín - ZA NAŠE PENÍZE. A týká se to i Tvrdíka, nebo nové "perspektivní naděje" Hamáčka.......

Jako je možné si vzít "odborníka" na bojové možnosti L-159, nebo radaru Věra, který zmizel jak pára nad hrncem.... tak je možné si vzít "odborníka" i na "porovnání nezbytnosti vynaložených nákladů"... To je opět děsivé, stupidní spojení slov nejen z hlediska jejich obsahu, ale i časování....

Paní Zenko, příjemný večer. Jdu za činností, která má smysl a není to ztráta času. Zdravím Vás.


zenka

Pane Šebku,

jen krátká reakce: buď jste mně neporozuměl nebo záměrně na mou otázku neodpověděl. Já jsem se ptala „čeho tato dáma za svého působení ve vrcholných vládních a politických funkcích dosáhla přínosného pro občana /legislativa, boj proti korupci.../“. Čili mně nešlo o to, co prováděla už jako ministryně obrany! Neznám problematiku obrany, ani kvalitu person na MO. Jde mně pouze o morální úroveň a ta u K. P. asi nebude vysoká.

Paní místopředsedkyně opilá svou nenadálou mocí, to zřejmě přepískla, nejen svými kroky v nové pozici, ale asi naštvala pana předsedu vlády i něčím dalším. Možná si uvědomil, že tato nezdravě ambicozní a bezskrupulozní osoba by mohla následně ohrozit i jeho. Teď bude asi sranda, jak se zachovají "liďáci". ALE CO MY VÍME, CO SE V TOM VRCHOLOVÉM CIRKUSE DĚJE!

Podle prvních reakcí /Navrátilová, Pagio../ tito uvažují o odchodu z vlády. Jestli to tak dopadne a dospěje to až k předčasným volbám, byl by to pro nás občany nekrásnější dárek k Vánocům! Z. M.

antoninsebek

to: Zenka Máchová - 18.12.2012 17:20.

S přihlédnutím k tomu, že před několika málo hodinami byla paní K. Peake odvolána, beru to jako potvrzení mého přesvědčeí, že v Česku se na ženy bere zcela jiný, A TO NESROVNATELNĚ PŘÍSNĚJŠÍ metr. Příkladů bych měl hafo, jak se říká v Podkrkonoší, tedy hodně moc.

Pobavila mě ta Vaše otázka: "čeho ... dosáhla přínosného pro občana?". Například, když odvolala ty papaláše, milá paní. Já jsem v armádě sloužil, přímo na štábu, znám ty lampasáky velmi podrobně,  mohu napsat další "Černé barony".

Zajímavá změna názorů na tomto webu: Chlap A. Vondra byl kritizován pro Promopro a najednou je obětí? Vždyť A. Vondra měl "modrou knížku", takže ARMÁDĚ rozuměl jako koza petrželi. A do téhož se dříve mocně kritizovaný V.Klaus v podstatě "zamiloval". Když se s ním loučil, div neplakal. To já mám konzistentní stanoviska. Opakuji tedy po několikáté: ministrerm/ministryní obrany by měl být člověk (tedy i žena), který ví, JAK porovnávat nezbytnost vynaložených nákladů. Na konkretizaci, zda ta flinta dostřelí tolik či tolik kilometrů (a podobně), si může (a musí) vyžádat několik nezávislých stanovisek.

Ministru obrany bych odpustil (budete se divit) nějakou dlouhou koncepci. Víte proč? Protože ji v oblasti obrany nemá ani slavná EU, opravdu. Kdo je potencionálním nepřítelem naší republiky? Kdo by nás mohl napadnout v příštích 20-ti letech? (to jsou jen příklady, tak mě nechytejte zase za slovo, milá dámo). TO NIKDO NETUŠÍ. Ministr obrany by měl mít v kapse nikoliv pistoli, ale KALKULAČKU.

 

zenka

Vážení, zde diskutující pánové!

Dovolím si také vyjádřit svůj názor, i když z trochu jiného úhlu pohledu. Pan Šebek píše, že i ženy řadí mezi lidi schopné ekonomicky vyhodnotit … doufám, že ženám neupírá ani logické myšlení. Takže jako řadový občan /nejen jako žena/, si dovolím logicky vyhodnotit působení paní K. P., a to pouze jen podle informací, které máme z medií.

Nikde jsme se nedověděli, čeho tato dáma za svého působení ve vrcholných vládních a politických funkcích dosáhla přínosného pro občana /legislativa, boj proti korupci…/. Je-li panu Šebkovi něco pozitivního v tomto ohledu známo, prosím seznamte nás /s fakty/. Její působení se mně jeví jen jako politikaření, za účelem udržet se na vrcholu, za jakoukoliv cenu!

Tanečky o udržení korýtka, jak v dresu VV, tak nyní v Lidem jsou trapné /kdyby následky nebyly pro náš národ tak tragické/! Neboť jenom to její neustálé vyhrožování jeden den, že položí vládu, ale když jí premier v jejích „požadavcích“ vyhověl, byla hned svolna jednat, jak o podpoře v hlasování o důvěře, tak i minimálně 80ti procenty občanů odmítaných „církevních restitucích“, druhém důchodovém pilíři, zvyšování DPH, …….

Proto se pane Šebku zvedla taková vlna odporu proti jejímu jmenování – ne proto, že byla na tento post jmenována žena /o odbornosti nemluvě/! A tak nevěřím tomu, že by K. P. „důslednou kontrolou a třeba i obstrukcemi snížila ZBYTEČNÉ VÝDAJE NA ARMÁDU“!!! Nepochybuji, že by toho mohla být schopna, ale na základě výše popsaných zkušeností s K. P. tomu prostě nevěřím, stejně jako mnoho jejich odpůrců! Dopředu se dá odhadnout, kam se její snažení napře!

klokan

   U této přední politické představitelky zdejší směsice Kocourkova a Absurdistánu, bezesporu fascinuje i její kladný vztah k prosazování moderních prostředků a metod vládnutí. V prvopočátcích své politické kariéry úspěšně uplatnila metody modelingu ( kalendářového ).  Při úspěšném startu sekty veverek se ji staly vlastní i metody brainwashingu i modifikovaného stalkingu ( štěnicového ). Můžeme předvídat, že nyní v zenitu své úspěšnosti si všestranně osvojí aplikaci metod  lobbingu, tunnelingu,  jakož i mobbingu se specifikací na vrcholně představitele ODS, nyní vlastmě SMK ( Strany modrých kolibříků).

antoninsebek

Vážení přátelé, musím uznat, že argumenty dodal nikoliv pan Fiala, ale můj osudový kritik. Takže na pana Fialu reagovat nebudu. Do doby, než nějaká fakta dodá.

Co se týče druhého diskutujícího (nebudu ho jmenovat), tak jsme se shodli, že obrovské množství nákupů pro armádu bylo učiněno NEKVALIFIKOVANĚ. Jestli někdo něco dostal do kapsy, to nevím, do mojí to nebylo.

Ale ani největší mafiáni si nedovolí, aby se k té objednávce nevyjádřili NEJVYŠŠÍ LAMPASÁCI, TEDY "ODBORNÍCI". To jsou fakta. Nebo snad ne?? A dalším faktem je, že většina zakázek byla učiněna BEZ ŘÁDNÉHO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ. S odůvodněním, že to všechno je moc tajné a že to spěchá--- cha, cha, cha..  A dalším faktem je, že toto činily vlády VŠECH BAREV POLITICKÉHO SPEKTRA. 

Takže opakuji: pokud se najde člověk (mezi ně já, na rozdíl od p. Štingla, řadím i ženy), která/-ý si to nechá ekonomicky vyhodnotit, tak minimálně čeho dosáhne, je to, že nákupy se ODDÁLÍ. Kéž by se oddálil nákup CASA, PANDUR, TATRA nebo  L 159. Et cetera. 

Můj osobní kritik a pronásledovač (zdravím jej) SPRÁVNĚ NAPSAL, že to bylo všechno vedeno DOBRÝM ÚMYSLEM posílit (snad i zachránit) český zbrojní průmysl.

Naši američní přátelé, kteří za 10.000 dolarů (slovy: desettisíc USD..!) založili S. R. O. (slovy: společnost s ručením omezeným) na to, aby do L 159 se dodávala americká technologie v rozsahu 94 % (devadesátčtyři procent) a přitom se do USA VYVEZLO ZA NULA KORUN, nás opravdu zachránili... Jestliže je přísloví, že "Cesta do pekel je vydlážděna dobrými úmysly", tak tady platí stoprocentně. Místo výroby na sklad by pracující Aera Vodochody mohli produkovat například poklopy kanály, kterých máme zoufalý nedostatek. 

Je nádherné, že najednou Vám, protiklausovcům, pan prezident "nevadí". Já jsem pouze tvrdil a opakuji pro nedovtipné toto:

Jestli se najde někdo, kdo důslednou kontrolou a třeba i obstrukcemi sníží ZBYTEČNÉ VÝDAJE NA ARMÁDU, potom mu budu tleskat. I kdyby se ten "někdo" jmenoval paní Kateřina Peake. Já nemám mlhu před očima. Jestli odvolala člověka, který v těch letech, kdy se o onom plýtvání rozhodovalo, na protest neodstoupil, tak to nebyl odborník, ale LAMPASÁK. Nakonec: prý má přípraveno nějaké hřejivé sofa. 

Už jste to pochopili?  

Vladimír Štingl

Tak tohle "JO".... Je mou "povinností", Jane Werichu, poosmé ocenit Vaše zlatá slova" "Kde blb, tam nebezpečno"... Bohužel, času nemám nazbyt a na vaše stupidity, A. Šebku, formální úpravu a jazykovou "úroveň" škoda i milisekundy.... Ale exotům vašeho typu - ani milimetr. Tak a hezky popořádku:

1. přítomní komentátoři vyjádřili názory a myslím, že ty mají racionální jádro a konkrétní odvolávky na ta "požadovaná fakta" - pokud ovšem vůbec chápete obsah slova "fakta" (pozor, je to mn.č....). Navíc se vyjadřují velice slušně a korektně, ke karieristickému, křiváckému, nenažranému "kvoku".....(krásné slovo, pane Fialo. Doufám, že se nepohoršíte, pokud bude trvale v mém slovníku...? Děkuji.)

2. čemu říkáte "odborná způsobilost"..? Absolvování PF, VŠE na vaší "úrovni"? Zjevně. Když už honem od "kvoku" utíkáte k B. Sobotkovi, tak ten toho nemá na svědomí ani desetinu z toho, co ta "bojovnice" za svoje prachy, která ve 14ti ještě tahala dřevěného kačera po dvorku, protože jako vy, dodnes, samostatně nesměla ani do té mé "oblíbené" slepé ulice.... "Průřezovým" oborem na PF je zjevně vojenská doktrína, analytická činnost a rozbory v oblasti strategie NATO a návazné české, hlavně však jak "NAKUPOVAT".... Koncepce armády (dnes sbor "námezdných žoldáků"....) a tento režim? Jste komik k pohledání, protože nejprve byste měl "vysvětlit", co je "opodstatněná prognoza potřeb".... Zírám, když se zahledím na to "odborné" slovní spojení...

3. objednávka na L-159 vycházela, pozor, vnímejte..., dle mého názoru a mých info, především ze snahy zachovat vysoce sofistikovanou leteckou výrobu v ČR ve vazbě na dřívější velice úspěšná L-29, L-39, L-59 a další..... Má to jeden podstatný háček - L-159 je mj. osazena americkou technikou (např. motor....), která bez souhlasu "našich přátel" nesmí být prodána "nepřátelům" (které samozřejmě mají USA za každým rohem..... a navíc kapacita leteckého průmyslu USA je taková, že by nás "umravnili" i jinak....). Ale i tak byla určitá šance tyto letouny exportovat, ale to je jiná kapitola. Nedivím se M. Zemanovi, že je pod touto transakcí podepsán (jako vámi "vyhodnocený" ODBORNĚ ZDATNÝ EKONOM.....možná makro-, a ještě s otazníky....) a snažil se, bohužel marně a až tragikomicky, spojit potřebné s užitečným.

4. kde jste se svojí "špionážní agenturou" získal info, že na základě "MOUDRÉHO JEDNÁNÍ ODBORNÝCH...."? Bylo by to určitě z vašeho "pera" "nesmrtelné počtení"..... Kolik se prodá vojenského materiálu do zahraničí není otázkou pro vojáky, armádu, ale pro "někoho jiného" a to i vč. L-159 Alca... A kolik jich potřebujeme pro "vnitřní potřebu"? Žádné, pokud budu o věci "přemýšlet" jako bakterie v klubu mloků.... Pokud jsme součástí Evropy a NATO tak tolik, kolik nám "doporučí", lépe však nás nechají vyrobit, protože vědí, že "v zájmu jejich zbrojovek" naše i sebelepší letouny, NEPRODÁME.... Krásná likvidace dalšího jednoho odvětví v naší zemi....

5. CASA - jen dle veřejně dostupných info - šunt, protože pokud výrobce nedokáže za 2 roky naplnit všechny smluvně garantované TECHNICKÉ PARAMETRY, tak co je to jiného? A kdo a za jakých podmínek to podepsal je zcela jasné. Parta kámošů....

6. Pandury - neuvěřitelná kauza. Kdosi si z nás udělal testovací polygon za naše peníze. Nakonec nákup byl v duchu jasného topola - polovinu transportérů za původní cenu. Bacha, A. Šebku, čoudí se vám z vašeho Vesuvu... To vám určitě hlava nebere.. Proč to v prvopočátku podepsal, v den svého odchodu z funkce, ten "dobrý" ministr Kühnl je možné se domnívat. Ale, že zde neexistují žádná pravidla, zákony, které by podobným gauneřinám zabránily vám, A.Šebku, trvale uniká. Vy máte neochvějnou víru v "neomylné, spravedlivé, andělsky čisté" právníky, advokáty, US a podobné "instituce".

7. Tatra - další zakázka na které se mohlo parazitovat a vydělat "nesmrtelné a dlouhé prachy".... MUDr. Barták, asi stejný odborník jako JUDr. Peake.... Pokud byste byl schopen propojovat info, tak je to o čem? Vždy a jenom o vypuštění "klamného cíle", trvalého používání "dýmovnic", "ztrátách" dokladů, promlčení a podobných kejklů - především ze strany vašich kámošů....

8. Gripeny - nebyly opět jen otázkou techniky nebo kolik jich potřebujeme. Opět je to otázka návaznosti na technologie a techniku pro průmysl, opravárenství atd. Především však, jak a kdo bude inkasovat. To už vás mohlo upozornit to "nezměrné" úsilí Žantovského, že by i "odborníka" Vondry? (ale ti byli určitě "dohodnutí" - jeden F-16, druhý "pandur"...), aby to byly staré střepy F-16.... Ale házet perly sviním je nejen blbost, ale i neomluvitelná rozmařilost..... Myslím, že v případě špičkové letecké techniky nejde o rozmařilost, i když těch "pár" kousků nemá se skutečnou obranou této země co dělat. Opět, jsme součástí NATO a Evropy a ta má "ambice" na "revanš"..... Navíc jde opět o neuvěřitelné a NEPOSTIŽITELNÉ FINANČNÍ PROSTŘEDKY, které v tom "létají" - a hlavně z "toho". Třeba by mohl něco "vysvětlit" - opakovaně" - i J. Kavan.....

9. Padáky - "lahůdka" našeho nicnevědoucího chemického kasaře. Nic neví, neviděl, neslyšel, ale za ty padáky ZAPLATIL - skutečně "svědomitý" chemický ekonom v době svého působeni na MO. Proč se asi stále má jako "prase v žitě" a  občas si cvičně neskočí z "Anduly", třeba někdě na Skalce, připoután na to "zboží", co ZAPLATIL. Má, i kdyby jen obrazně a jako nedílná součást toho systému, krev na rukou....

10. a tu "zlatou holku" pošlete raději někam na výpadovku..... Ta je schopna, na základě "poradců" vybavit armádu ručními palnými zbraněmi a zakázat, V RÁMCI ÚSPOR A REORGANIZACE, RESP. "KONCEPCE" PO SVÉ "ANALÝZE" - nákup střeliva..... Vy se s tou "zlatou holkou" osobně znáte? A hlavně, pokud, A.Šebku, nejste dutohlav, tak se snad, v případě armády, nejedná POUZE O "ZORGANIZOVÁNÍ EKONOMICKÉHO ROZBORU"????? Nebo ano? Pokud je to od vás ANO, tak opakuji volnou repliku jakéhosi filmu: "....ještě větší blb, než jsem čekal...".

A když "chcete", tak pokud "chcete vědět", tak v příručkách modrofialových a černokabátnických toho najdete mraky.... Pro papouškující blby je to ovšem těžko zvládnutelné, protože forma je jim vždy nad obsah... Gentlemane, to nejsou ani nadávky, ani urážky, to je bohužel, smutné konstatování faktu, že ztrácím drahocený čas, ale hlavně, ŽE SE MEZI NÁMI STÁLE VYSKYTUJÍ TUPOUNI s neuvěřitelným rozsahem samolibého, pokryteckého, papouškoidního idiotismu... A té češtině, kterou miluji, té dáváte zabrat. Ještě, že vám jde, A.Šebku, matematika..... Mj. B. Sobotka toho má na budce dost, ale proti vašim kámošům je to absolutní "břídil" - viz "nukleární" ozářený mutant z resortu zdravotnictví, chemický "kasař", který zjevně umí počítat ve vašich intencích - zvláště tzv. "restituce". Někde jsem četl přiléhavé a velice výstižné spojení slov: "užitečný idiot"....bacha na Vesuv, A.Šebku. STOPY, FAKTA, SVĚDECTVÍ - kdysi TV pořad - doplním ARGUMENTY, DŮKAZY, DOKLADY.... vše  a vždy to bylo, je a bude POUZE SUBJEKTIVNÍ... V poloze názoru, pohledu, posouzení, logiky..... A to je váš problém, to jste nejen nepochopil, ale, bohužel, NEPOCHOPÍTE....

Zdravím zúčastněné.

 

 

 

antoninsebek

Tak tohle ne! Je mou povinností podpořit dámu. To jste se zase vyřádili, "hrdinní" pánové.  Tečka.

Snad tento web nehodlá být hlásnou troubou Bohuslava Rovnátka. Obdivuji jeho "odvahu" kritizovat ODBORNOU ZPŮSOBILOST paní Peake k výkonu funkce. Opírám se o stanoviska pana Miloše Zemana, jehož považuji za odborně zdatného ekonoma a o stejné stanovisko zemřelého pana Eduarda  Janoty: Nejhorším ministrem financí v období rozvíjejícího se kapitalismu v České republice byl právě pan Bohuslav Rovnátko, právník bez hodiny jakékoliv praxe. Omlouvám se všem absolventům právnických fakult, ale ekonomika nebyla rozhodně jejich průřezovým oborem. Toto jsou FAKTA, páni oponenti. 

Můžete mi prosím někdo sdělit, ve které KONCEPCI Ministerstva obrany (dále jen MO) byla definována OPODSTATNĚNÁ prognoza potřeb naší armády??? Konkrétě, prosím!! Pokud netrpíte sklerozou, tak letadel L 159 jsme si objednali DVĚ STOVKY. Tato objednávka vznikla na základě MOUDRÉHO JEDNÁNÍ ODBORNÝCH, POCHOPITELNĚ MUŽSKÝCH HLAV. Kontolní otázka: kolik těchto letadel jsme prodali do zahraničí a kolik jich POTŘEBUJEME pro "vnitřní" potřebu?

Mám pokračovat? Casa? Pandury? Padáky? Kolik jsme "nutně potřebovali" Grippenů? Vzpomeňte si. TO VŠECHNO ZBABRALI "ODBORNĚ ZDATNÍ" LAMPASÁCI Z POVOLÁNÍ.

Pokud paní Peake bude požadovat, aby vůbec nějaká koncepce vznikla, pokud bude požadovat na každou větší zakázku EKONOMICKÝ ROZBOR  a POKUD BUDE ŠETŘIT,

TAK POTOM TO BUDE ZLATÁ HOLKA, KTERÁ STRČÍ DO KAPSY VŠECHNY TY KLUKY SE ŠŇŮRAMA A MEDAILEMA .

Kontrolní otázka: odkud víte, že ona není schopna zařídit (zorganizovat)  ekonomický rozbor u nových zakázek????

Očekávám odpověď nikoliv typu o mé inteligenci nebo ne-inteligenci. CHCI VĚDĚT ODKUD, OPAKUJI: ODKUD VÍTE, ŽE  ONA NEUMÍ ZORGANIZOVAT EKONOMICKÝ ROZBOR? ROZBOR, KTERÝ ZATÍM ŽÁDNÝ CHLAP S LAMPASY TADY NEZAŘÍDIL.

Na nadávky bez protiargumentů nebudu reagovat, gentlemani. A všimněte si, tentokrát jsem současného pana prezidenta nepochválil.

novotny

Odvolaný 1. náměstek dostal tuto trafiku od ODS zřejmě za to, že nakonec povolil při rozhodování o nákupech nefungujících letadel CASA. Takže to by měl být jasný důvod jeho odvolání, to ostatní, že to má být politická funkce, jsou jen kecy.
Takže to si myslím se povedl paní Karolíně perfektní tah. Jde teď hlavně o nákup nadzvuků, to je velice luktarivní business pro stranické pokladny, uvidíme, komu se povede otevřít penězovody ze státní kasy.
Následovat budou zřejmě odprodeje stovek nově nakoupených obrněných tranportérů Pandur a Iveco (nebudou peníze na jejich provoz a údržbu a armáda je na nic nepotřebuje) a neprovozovaných tanků, které jsou již několik let zakonzerovány. Pokud se tyto odprodeje podaří udělat přes politikům zpřízněné firmy, budou z toho mít stranické pokladny větší příjem, než z jejich nákupu. Mnoho štěstí, paní ministryně!

pavlovsky
"Je spíše neobvyklé, aby armádní generál stál v čele civilní části ministerstva, v demokratickém státě mají ve vedení obrany být civilisté, i za to jsme v roce 1989 bojovali," prohlásila paní Karolína včera v Parlamentu. Dokonce bojovala, to je více, než se bránit, bojovala ve svých 14 letech, takže ví co je boj. Jenže za dalších 23 let  od r.1989 nějak nevyspěla. Kategorie jako taktika, strategie jsou pro ni španělskou vesnicí. Takže správně to pojmenoval premiér amaterismem, navíc, když si do svého nového týmu bere další bývalé vojáky. Od takové amatérky může premiér očekávat jen další amaterismus. Premiér sklízí ovoce ze své slabosti, když tato křehká dívenka s ním točí jak chce.
paysan

Legrace není na místě, byť chápu, že když už nikdo nevíme jak dál, uchylujeme se rádi k hořkému sarkasmu. Média si v souvislosti s bezprostředními kroky po uvedení do funkce nové ministryně nevšimly, že nešlo o žádné spontánní kroky, ale jasně promyšlený tah. Nasvědčuj tomu mnohé. Načasování, kdy byl odvolán první náměstek ve chvíli, kdy byl premiér pryč, rychlost s jakou se našla náhrada za další odvolané a také tah s Bartákovým mužem byl jasně vykalkulovaný. Skoro věřím, že nebýt vlny politické nevole, byl by ministryní jmenován už i první náměstek. Je zjevné, že zprávy, hovořící o tom, že se manžel paní Peak intenzívně scházel s lidmi z Omnipolu, nelhaly. A ještě jedna věc je nyní jasnější. Ambice paní Peak jdou mnohem, mnohem dál. Skoro bych se vsadil, že už dnes si pohrává s myšlenkou, že sloučí, či vlastně dovede svoje miniuskupení do ODS a vystřídá v jejím čele Nečase. Něco takového totiž potřebuje jako odrazový můstek k funkci premiérky. Ona se totiž podle všeho shlédla v roli Železné lady, nemyslíte?