Zbyněk Fiala: Lidé jsou velmi rozzlobení

obrazek
14.2.2012 13:11
Kdo by chtěl vědět, co si lidé myslí o privatizace církví, protože to je skutečným obsahem operace s matoucím názvem církevní restituce, měl by se podívat do diskusí pod blogy, které se tomuto tématu věnují. Vybral jsem souvislý úsek debat pod blogem Františka Bublana na Aktuálně.cz. Jistě, je to nezvyklý postup, ale to, co Nečasova vláda chystá, taky těžko snese nějaké srovnání.

Všude, nejen na našem portálu Vaše věc se vedou rozhořčené diskuse nad státním dárkem církvím za 150 miliard korun a nad obrovskými závazky na 30 let dopředu v době, kdy Nečasova vláda sama není schopna hospodařit lépe než se schodkem 200 miliard korun (část z toho přesouvá do skrytého dluhu zanedbání a ožebračení). K čemu církev ty majetky potřebuje? Nebo si naopak strany koalice předplácejí příští volební agitátory? To jsou otázky, které se vynořují nad debatou třeba na stránkách Aktuálně.cz. Objevily se pod příspěvky Václava Hořejšího a Františka Bublana (budeme se věnovat jeho čtenářům), kteří shodně vyjadřují obavu, že přesun majetku spíš vypadá jako začátek konce jedné společenské služby, a také riziko, že památky, které dosud byly ve státní péči, spadnou nebo budou prodány na cokoliv. Ponechme teď stranou trestní podání Lenky Procházkové, která považuje zákon o vydávání státního majetku církvím za zneužití pravomoci veřejného činitele a případný prezidentův podpis pod zákonem, který převede rozsáhlá území ČR pod kontrolu Vatikánu, za velezradu.

Čtěte hlas lidu:

ali napsal(a):

mě by spíš zajímalo, proč, když chce církev zpět majetky, není schopná se postarat dostatečně o ty, jenž vlastní..je spousty zchátralých kostelíčků, které jsou opravdu staré, ale ještě je čas na záchranu, přesto církev, či děkanství odmítá tyto objekty opravit..tvrdí, že nemá peníze..pochopím to..ale pokud dostanou zpět majetky, co s tím udělají? Prodají nepotřebné a zachrání chátrající?

11. 02. 2012 | 12:08


Hloupý Honza napsal(a):

Není někde v bibli psáno

"Ne podle slov, ale podle honosných chrámů a katedrál je poznáte ?"

Zřejmě ne, to jsem si asi s něčím popletl, stejně jako česká církev, která dobře ví, že peníze nejsou všechno ... je potřeba mít ještě něco i ve zlatě, diamantech a nemovitostech, pan bývalý předseda lidovců Svoboda by o tom mohl vyprávět.

A podle čeho, že se nějaká ta výše jakéhosi vyrovnání, či odškodnění počítala .... to nikdo neví ! ani paní ministryně kultury !

Budovy se církvi vrátily už dávno, mobiliáře faráři rozprodali vlastními silami, peníze na platy měli ze státního, stejně jako pravidelné roční příspěvky na provoz tak o co jde dalšího ? No o pozemky, polnosti, lesy a další peníze ? A proč to najednou po více jak 20-ti letech ? Protože vládnoucí klice slábnou volební preference a kdo jim je pomůže zvednout ?, no přece ovečky z kostelů, kterým každý hodnostář s plným břichem a pokladnicí rád poradí, komu mají hodit za odpustek svůj hlas. A když se dílo podaří, tak bude třeba i pokračování volné řady Vyrovnání s církvemi II, III atd..

Nebo myslí si snad někdo, komu bylo alespoň trošku shůry dáno, že kdyby vládnoucí partaje neztrácely půdu pod nohama a měly zajištěnu moc i na další roky díky přízni voličů, že by se v době krize a neskutečného státního dluhu, vůbec něco vracelo ? Ale no tak, je to jen obchod s voličskými hlasy placený obyvatelstvem. My vás pustíme k lizu, něco vám dáme, ale budeme chtít abyste nás u toho lizu podrželi další roky, neb je pořád ještě co ukrást a pořád lze ještě ty čezké ovce z čeho ždímat. A když se domluvíme tak vám z toho taky ještě něco kápne. Nebo, že by to bylo jinak a zase se pletu, vždyť jsem přeci jen, ten Hloupý Honza ?

A k čemu, že církve potřebují majetek v hodnotě 134 miliard Kč ? (75 miliard v majetku a 59 miliard v penězích). No, aby mohly obracet ovečky na tu správnou cestu. Peníze se budou vracet po dobu 30-ti let, takže prosím za třicet let celou akci zhodnotíme. Dnes je 30% obyvatelstva věřících, za 30 let při investici 134 miliard Kč by jich tedy mohlo být kolik ? To si řekneme až za těch 30 let, a mohly by to být velmi zajímavé počty, nemyslíte ?

11. 02. 2012 | 13:24

Carlos V. napsal(a):

Martin ; to zní lákavě. Mám ale jeden komplexní zlepšovák :
- církvím nedávat průběžně peníze již nyní
- církvím nedávat restituční peníze
- církvím nedávat majetek
- z peněz poplatit kousek dluhů
- nepotřebný majetek nerozdávat, prodat, a z peněz poplatit kousek dluhů

A jestli církve zkrachují ? Nebo ne ? Co je jejich věc.

11. 02. 2012 | 13:29

český maloměšťák napsal(a):

Autor vyjádřil opatrnou obavu o to, jaký bude obrázek katolické církve poté, co v době turbulencí a nejistot na finančních trzích, ostré konkurenci s asijskou civilizací , vysoké chronické a strukturální dlouhodobé nezaměstnanosti, obecně pak podfinancovaných institucí, které fungují jako platformy k řešení všech těchto problémů a hájí jak přežití druhu Homo Sapiens sapiens a vůbec diverzity přírody jakotakové plus západní civilizaci....jak bude asi vypadat obrázek katolické církve, která právě v této době a navzdory prohlášením kardinála Tomáška, že církevním restitucím je konec... chce to co chce.
Zpupnost některých prelátů - např. exarcibiskupa Vlka, který se vyjadřuje v médiích slovy /parafráze/, že " na co by to ta veřejnost měla - takový seznam ??"...morbidní charakter takto načasovaného aktu jen podtrhuje.

Oni si neuvědomují, že takto vlastně bojují na straně nepřátel, tolik jimi opěvované civilizac křesťanské.
To je jejich tragédií - osobní i institucionální.

Autor také vyjadřuje znepokojení - a to zcela oprávněně, že církev katolická o majetek může přijít - a takto už definitivně - " díky" místním podmínkám - tedy značně pokřivenému, mafijnímu kapitalismu.

Jenže rozhodují jednotlivci a to tak, že prioritní jsou jejich zájmy.
V tomto církev nijak nevybočuje z neoliberálního , s partajkleptokracií svázaného systému vládnutí. Vůle a moc lidu se pokrátí v nesčetných politicko - ekonomických handlech , přičemž se vůbec nepřihlíží k prospěchu lidu /udržení kulturně - civilizačního rámce/. Natož aby se přihlíželo k tomu, co v každé civilizaci musí stát nad psaným zákonem - tedy že pokud jsou investice do složitostí směřovány do oblastí, kde mezní výnosy z těchto investic jsou na sestupné části křivky - jde o zákon z hlediska základních předpokladů pro další udržení dané civilizace...jde o zákon špatný.

Takto ale tkzv. vůdcové lidu neuvažují.
Ti mají hlavně starosti o to, jak zajistit svoje rodiny a splašit peníze na další volební kampaň.

Bohdá že kápne i něco z těchto majetkových transferů.
Bude zajímavé sledovat kolik z těch, co si namastí kapsy bude skutečně predestinovaných a kolik z nich a kdo budou docela obyčejní šizuňci.

Jestli se na to budou koukat i Otec, Syn a Duch Svatý - očekávejme vbrzku nějakou tu povodeň.

11. 02. 2012 | 13:41

exit napsal(a):

Především: Bublan byl kněz.Od kněze je takové vyjádření zvlášť cenné, říká to, co si myslí mnozí věřící (nejen katolíci), ale co si netroufají vyslovit: "Žádné vyrovnání nechceme, ty peníze si nechte, síla božího slova nestojí na penězích a na majetku." A také: "museli bychom se stydět před ostatními, kteří nejsou věřící, kdyby naše církev dostala v restitucích penízte." Děkuji, tenhle názor od věřícího člověka, a od kněze zvlášť, je odvážný a cenný. Co na to "bratři v triku" - Halík, Malý a spol.? Těm tučné majetky a vypasení preláti nesmrdí? - ptám se jako praktikující katolík.

11. 02. 2012 | 13:41

JenTak napsal(a):

Klobouk dolů před vámi, pane Bublane. Čekal bych, že se budete hádat o každou korunu... Váš přístup je mi velice sympatický. Vždyť po roce 1948 přišla devastující diktatura nad myšlením, činy i majetkem národa, téměř bez výjimky. Každý člověk utrpěl v té době nějakou újmu, pokud aktivně nespolupracoval s režimem. Můj otec strávil dlouhá léta ve ve vězení, které ho zdeptalo tak, že se ani důchodu nedožil. Po revoluci jsem dostal suché vyrozumění, že byl plně rehabilitován. Ani jsem nešel k jeho hrobu mu sdělit tuto radostnou událost.
Jsou ztráty dané duševním marasmem komunismu, udavačstvím, zákazem vzdělání atd. Tyto škody nejdou vyčíslit, natož nahradit. Každý přišel o nějaký majetek už tím, že mu komunisté upřeli realizovat svoje schopnosti. Vždyť i dnešní novorozenci jsou postiženi dědictvím komunismu, který přetrhl demokratickou a ekonomickou kontinuitu vývoje, a v důsledku toho i vznik mafiánských vlád devastujících ekonomiku do vlastních kapes.
To prostě nikomu nejde nahradit. Proč se ale hradí vše církvi? Třeba můj blízký kamarád zjistil až z dopisu od advokáta, že prošvihl termín pro uplatnění restituce velice lukrativních pozemků ve velkém českém městě. Jak měl žádat, když o nich nevěděl? Katolická církev je zvýhodněna před českými občany, protože nemusí dokládat vlastnictví majetku a neplatí pro ni žádný časový termín. Prostě se to tak nějak odhadlo. Český občan, ať katolík, evangelík, žid či ateista měl smůlu.

11. 02. 2012 | 13:43

voroshilov napsal(a):

JenKak:
"Vzdyt i dnesni novorozenci jsou postizeni dedictvim komunismu..."
No,vsichni nesud'te podle sebe!

11. 02. 2012 | 13:50

voroshilov napsal(a):

Bezboznici by se meli stydet,vzdyt za katolickou cirkev horoval velky kamarad kardinala Vlka samotny nejlepsi dramatik a filosof vsech dob velky Veskrna,a ten se nikdy nemylil,chcete snad zneuctit jmeno nejvetsiho Cecha v dejinach tim ze budete zpochybnovat jeho usudek?
Tady pise samy bolsevik co nevazi demokratickych hodnot!

11. 02. 2012 | 14:02

otokar napsal(a):

Uvidíme, zda tento tunel překoná klausovu privatizaci. Za vším hledej Kalouska(přísloví).

11. 02. 2012 | 14:04

Občan napsal(a):

Když vidím ty rozpadající se gotické a románské kostely (a není jich v ČR málo), na něž PŘEVÁŽNĚ SEKULÁRNÍ (světské, necírkevní) spolky horkotěžko shánějí peníze prostřednictvím sbírek, akcí ke dnům otevřených dveří a sporadicky i z dotací, a pinoží se kolem nich při svépomocných záchranných pracích, tak bych všem pažravým prelátům s chutí nafackoval a z jejich zadelí si udělal botník. VELIKEJ botník.
Církve za celých 20 let po prvním předání majetku prokázaly jen jediné - že nejsou schopny se postarat odpovídajícím způsobem ani o objekty duchovní povahy, že neumějí hospodařit s penězi ani s majetkem a že si tudíž nezaslouží NIC.
I to, co zrekonstruoval ještě bolševik, se dnes postupně rozpadá. Katolíci rozprodávají fary, na webech realitek měsíce a roky visí chátrající zámky, paláce a klášterní komplexy, jakož i kostely, kaple a hrobky.
Židé roprodali co šlo prostřednictvím realitní agentury MATANA, a.s. a na zbytek si vyřvali peníze od státu (jak jinak...)
Husité prošustrovávají to, co jim nikdy nepřestalo patřit, i to, co dostali od státu.

Církvím nepatří do pracek žádný majetek. Co potřebují, nechť je jim pod sankcí propůjčeno k ŘÁDNÉMU hospodaření a žít mohou z výnosů PRÁCE na svěřeném majetku. Tak to bylo po celý středověk a od Josefa II. opět. za sociální a edukační činnost měly vždy daňové, celní a poplatkové úlevy a odpustky; a po staletí jim to stačilo.
Teprve po Bílé Hoře a NÁSILNÉ rekatolizaci si katolíci vydyndali vlastnictví majetků, které jim Josef II. zase pěkně odebral a uvedl na pravou míru. Přesto fungovali dál právě díky hospodaření na svěřeném majetku. A ani po definitivním zrušení poddanství v 60. letech 19. století nepřestali fungovat. Takže to jde, ale holt by museli PRACOVAT.

Kdo chce věřit v nějaká božstva a potřebuje k tomu instituci, nechť je mu povolena asignace a pak se ukáže, jak na tom vlastně církve jsou.

11. 02. 2012 | 14:07

Kelt napsal(a):

Kuchtík má ve všem okamžitě jasno,jako komunistický politruk na PŠM.
Moc jsem se pobavil na 24,kde novopečená MK sice věděla kulový,jak se došlo k tomu že 1ha zem.půdy byl oceněn na 44 Kč,když tržní cena se pohybuje okolo 11.Stejné počty byly použity i v ostatních případech fin,náhrad.
Ona sice ví,co ví,ale věří stranické věrchušce,že je to tak správně.
"Kádrová politika" jak v padesátých letech minulého století,kdy strana posílala do funkce ředitelů podniků holiče.
Teď nejvyšší vládní funkce zaujímají gumárenští technologové,majitelé polesí a podhradí,kmotři kmotrů,vězenští psychologové,majitelé modrých knížek a zubaře nahradila dezertérka od škopku.
Kdybychom zde neměli kuchtíka,tak bychom setrvali v bludu,že ve
vládním aparátu by se měl tu a tam vyskytovat i někdo,kdo je odborně disponován pro daný resort.
Důležitá je ideová pospolitost a dotáhnout "reformy"až do samého dna-po nás potopa.

11. 02. 2012 | 14:11

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Kuchař - Problém je v tom, že církev chce mnohem víc, než na co měla před r.1948 nárok, že chce něco, co jí ukradeno NEBYLO, a proto tak důsledně odmítá předložit seznam svých požadavků. Své nároky zřejmě není schopna řádně doložit.

Proto se ozývají znepokojivé hlasy, že jde ve skutečnosti o obrovský tunel, o využití skutečnosti, že nejvyšší politické funkce, přestože se KDU-ČSL nedostala ani do parlamentu, ovládli chytrými manévry převážně katolíci - Nečas, Kalousek, Schwarzenberg.

11. 02. 2012 | 14:12

zbynek-fiala
Žurnalista, v minulosti dlouholetý šéfredaktor časopisu Ekonom.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zenka

Také nejsem příznivcem vulgarit. Na druhou stranu se lidem mnohdy nedivím, že tak reagují, vždyť nevidí reálnou možnost /hlavně rychle sjednat nápravu/ jak zarazit ty parazity na naší společnosti, ty jejich zlodějny a zašlapávání lidské důstojnosti… Takto dávají svůj vztek a bezmocnost najevo alespoň tímto způsobem – já s tím souhlasím. A pokud někdo nemá vytříbený sloh nebo gramatiku, to neznamená, že je to méně hodnotný člověk /převážná většina pracujících lidí nemá vysokoškolské vzdělání a je v mnoha případech platnější člen společnosti než mnozí „odborníci“, kteří sedí ve vládě, na ministerstvech, v parlamentě…/ !!!!  Proto si myslím, že ač se mnozí sympatizanti trojkolky snaží bagatelizovat a zesměšňovat rozhořčené  /mnohdy i vulgární/ diskuzní příspěvky, nic to nemění na tom, že v obyvatelstvu to vře. Jen se sama zamýšlím, jak se těmto lidem žije s nakradenými majetky a s vědomím, co zlého lidem napáchali za dobu svého vládnutí. Já bych asi klidně nespala.

PS: Co se týče restitucí "církevního majetku" též si myslím, že zlodějům se ztenčili zdroje, a proto si už brousí zuby na restituovaný majetek, který skoupí /vytunelují, rozkradou/ za babku.

A podmínky restitucí by i pro církve měly být naprosto stejné jako pro fyzické osoby - tak jak to bylo vymezeno v restituč. zák. /tedy, aby musely doložit vlastnictví, aby nebylo prolomeno datum 25.02.1948 .../!  

 Nevím proč se pan Šebek tak rozčiluje nad tím, že zde pan Fiala umístnil pár diskuzních příspěvků, pokud vystihují současnou realitu! A je to skutečně "Hlas lidu"!

Vladimír Štingl

Pane Šebku, dobrý den. Ono to má VŠE souvislosti. Když se hrálo o Katedrálu, tak si buďte zcela jistý, že se už hrálo i o superpodvod nazvaný "Vracení církevního majetku" nebo "restituce". A protože jsem zvyklý dávat vše do souvislostí a vazeb, tak jsem si dovolil připomenout Katedrálu jako "pokusný balónek". A paní Lenka Procházková v tom velice pozitivně pracovala a o Zdeňku Mahlerovi není třeba vůbec pochybovat, jak sám konstatujete. Nelze v žádném případě popřít významnou roli Klause. Tito lidé byli a myslím, že jednoznačně jsou proti "vracení".... Vše ale pouze z doslechu, ze zprostředkovaných zpráv tzv. "korektních médií". Osobně jsem měl jen chabé info z přímého zákulisí....

Jde o hru, co na to "ulice".... Mnohokrát vyzkoušeno, mnohokrát ověřena funkčnost. Systém 3 pokusů. První odmítnutí, druhý rozpory a váhání a třetí pokus - vyřízeno, odsouhlaseno, je to doma. Tento systém mě kdysi naučili zkušení a potvrdím - téměř dokonale funguje, když je "zázemí" dobře zpracováno, popř. "zmasakrováno" a tím také připraveno.......

A my jsme na rozhraní 2. až 3. pokusu. Ale ta "příprava", to už jim ani za divadlo nestojíme a Vy to "vysvětlujete" de facto "čestností a spravedlivostí" církve a našich "nejvyšších". Stále dokola.... A navíc umocňujete svoji argumentaci až "hrůzou", že nás bude soudit Mezinárodní soudní dvůr za "zločiny proti církvi". Promiňte, pane Šebku, nevěříte, doufám v hloubi své duše, že je většina tohoto národa tak zaostalá, tupá a vlastně negramotná a nebo tak dokonale propagandistiky zpracovaná, jako se to podařilo fašistickým manipulátorům a následně zvrhlým stalinistickým.....???

A opět jste vypustil názor, který je z mé pozice ateisty nehorázný. Ne, že pro mne bude "vracení" přijatelné, ani omylem. Ateisté a ti skutečně věřící, kteří dokáží dát na misku vah pro a proti, tak nemohou přijmout tuto demagogii. Ateisté a Věřící občané věřící v tuto zemi rozhodnou o tom co by mohlo být přijatelné pro církev!!!! To je princip většinového názoru a je jedno jestli zní z Vámi opovrhovaného bláta a špíny nebo od bílého límečku..... Církvím náleží "přiměřená péče státu" o jejich důstojnou pozici ve společnosti - cca 1,5 miliardy/rok.

Takže tak vypadá můj názor na korektní řešení.

 P.S. Z výšin nezaujatého bychom asi mohli o "kacířství" též diskutovat. Pro mne kacíř nejste, zastáváte "pouze" diametrálně odlišný názor. Pro mě a zjevně mnoho těch co to zaplatí ABSOLUTNĚ NEPŘIJATELNÝ.

Pane Fialo, Vám děkuji a smekám, za podíl na tom, že tento portál a diskuze zde nejsou "sterilně čisťoučké z hlediska formy, z jiného světa neposkvrněných estétů a přitom zachovávají vysokou úroveň po obsahové stránce inspirativních blogů a článků". Bohužel, nebo bohudík nepřispěji a nebudu přispívat  k jakékoliv neživotné, rádoby "intelektuální" diskuzi, protože to o životě a názorech, které vedou k řešení NENÍ. Ještě jednou DÍKY a stejně i p. Moskalíkovi, p. Pazderovi, pí. Chrtkové, p. Frostovi, p. Kosinovi, p. Matlasovi a dalším. Též panu Šebkovi, protože jsem se s názorem postaveným na jeho argumentaci nesetkal a bylo to pro mne novum.... Zdravím Vás

klokan

    Jedná se o naprosto správné postřehy. Článek včetně většiny komentářů směřuje k podstatě problému. Rozhořčení naprosté většiny občanů, pro něž mají naši trojkoaliční polobohové toliko pohrdlivý název plebs, graduje úměrně s dalším vládnutím této naší nekompetentní, též již neligitimní, diletantské, protidemokratické a zločinecké vlády. Svým arogantním a ignoranstkým způsobem vlády právě vůči nám oněm plebejcům, již mezi námi tedy neprivilegovanými lidmi, vyhrotila maximální znepokojení, takový předobraz revoluční situace. Přehlíží četná poučení, jíž se jí ze strany odborníků dostává a dále láme věci násilně přes koleno. Občany ohlupuje řečmi o reformách a restruktulizacích. Ve skutečnosti činí demontáž státu nejen, toho sociálního. Tito demontéři však postupují břídilským (fušerským) způsobem. Stačí se pohybovat mezi občany a to nejen po internetovývh doménách. Onen plebs má pro devastující činnost našich současných vládních garnitur přiléhavá pojmenování. Byť se veskrze nejedná o slova spisovná příkladně na tyto nutno poukázat. Jedná se zde o slušný názorový portál tak uvedu jedno, které převládá v dnešních diskuzích. Slovo prosté a výstižné GAUNEŘI.  O jejich politickém neumětelství svědčí, že se nezabývají především řešením podstatných problémů z hlediska většiny občanů. I na zde ventilované problematice protizákonného způsobu  uskutečňování současných církevních restitucí se jeví účelovost těchto paaktů. Navrhovaný  jejich rozsah zřejmě neúměrně přesahuje rámec zadostiučinění. Někteří živočichové instinktivně cítí ono pověstné dunění v jícnu země. Naši současní  vrcholní  pravicoví političtí představitelé jsou zřejmě stiženi hluchotou.

antoninsebek

to: Vladimír Štingl- 14.2.2012 18:33 , to:  Josef Matlas - 14.2.2012 17:40

Pro oba pány: Ubezpečuji Vás, že nepoužiji žádných nálepek a vulgarit.

Bylo by toho moc, ale budu se věnovat jenom 2 okruhům:  

1/problematice“ Katedrály“ v odpovědi na pana Štingla. Pokud si to přečtete ještě jednou, tak tam nenajdete slovo „katedrála“ nebo „Vlk“. Tady není o čem diskutovat. Takže hurá – jsme ve shodě.  Ale bohužel pana Vladimíra Štingla nepotěším. Přestože TAKÉ nemám rád kardinála Vlka a velmi obdivuji pana Zdeňka Mahlera v problematice „katedrála“. (Znovu pro jistotu opakuji: prosím znovu přečíst můj kacířský příspěvek. Slovo „vlk“ či „katedrála“ tam není, věřte mi. Stačí?)

Takže nyní k tomu pro Vás zřejmě nepřijatelnému, nu chutě do toho: Pan prezident Václav Klaus (byť má, jako každý, svoje chyby) má zásluhy TAKÉ o to, že vypořádání  s církvemi bude mít i pro naši ateistickou společnost přijatelná východiska. Eticky i ekonomicky.  Určitě jsem Vás nepotěšil. Je mi to líto.

Já, na rozdíl od Vás, nemám problém uznat ideovému odpůrci jeho pozitivní kroky. S tím ale nic neudělám, jak vidím.

2/k problematice vyjadřování „prostého lidu, typu  čtyřkové hospody“.  To byla podstata mého příspěvku. Tedy: nikoliv pohrdavě: Když to řeknu lidově: ty spory se v krajním případě vyřeší – kde? U mezinárodního soudu, přece. Kde jinde? V hospodě nikoliv, to víme oba.

Ano - podstata mého příspěvku byla právě zde: Autorovi tohoto blogu, panu  Zbyňku Fialovi,(proti kterému nic nemám), mám za zlé, že POPRVÉ ZA krátkou EXISTENCI TOHOTO WEBU  prostým kliknutím Ctrl-C a Ctrlv-V na tento DOSUD VELMI SOLIDNÍ WEB přenesl atomosféru anonymních přispivatelů z webu Aktualne.centrum.cz. Negativa verus pozitiva byla 99 ku jedné, jak jinak           

Nic víc a nic míň, ale bylo to přes čáru. Přes čáru ponoru. Do slova a do písmene. Pokud mi to „editor“ tohoto webu dovolí, mohu sem přenést panem Fialou dosud nepřekopírované (nebo mezitím doručené) reakce na blog pana Bublana na Aktuálně.cz. Co Vy na to, pánové? Chcete se tímto brodit?

Vladimír Štingl
lucifer-effect

Pane Filipe, perfektní "hypotetické" otázky. Evidentně jste si odpověděl a já též. Navíc po odsledování Hyde Parku s paní Lenkou Procházkovou je to vše mimo jakoukoliv pochybnost, protože tato Dáma se určitě nezviditelňovala, jak mi sdělil pan Šebek, ale bojuje jako bojovala a spolupodílela se na záchraně Chrámu Svatého Víta, když ji Vlk chtěl "sežrat".... Je to jako objetí ďábla "řešit" majetek ve prospěch církve....

Pane Matlasi, dobrý večer, myslím, že názory máme naprosto shodné, ale i naprosto rozdílné. A věřím, že to z nás neudělá "nepřátele" a taktéž ani s panem Šebkem, který je poněkud indisponován v argumentaci..... Má extrémní názory na jednoduché věci a jejich řešení, ale věřím, že jsou to názory a ne "vykolíkované parcelky" (že by i v jeho dosahu????.....) - jak trefně naznačil pan Filip. Příjemný večer. Zdravím.

Vladimír Štingl

Dobrý den. Pane Šebku, dle Vámi použitých citací jsem nabyl přesvědčení, že při psaní komentářů  hledíte na svoji podobu v zrcadle a naprosto vybočujete mimo realitu současného dění, bezedné hamižnosti, bezohlednosti, bezcharakternosti, amorálnosti života jak nám to ve spojení světských mocných a církevní moci káží za účelem zbohatnutí na úkor "prosťáčků a blbečků", kterým se to nedá vysvětlit a proto "nevysvětluje".....

Hoďte klapky na oči, uši a nemusíte vůbec zaznamenat, že existuje "ulice", která to říká "žižkovským" dialektem.... Ale katastrofou je, že údajně vzdělaný člověk argumentuje tím, že existují "svatá rozhodnutí". Pro Vás info: Vámi opovrhovaná "stoka, ulice, socky" jsou lidé a dnes mnoho z nich nedostalo sebemenší šanci.  Na Vašem místě bych jim ještě zakázal jakýkoliv verbální projev k dalšímu superkolosálnímu podvodu pod taktovkou církve,-í. Máte ve svých řadách mnoho odborníků, kteří velebili mj. fašouna a vraha Pinocheta - velcí "demokraté" jako M. Benda - studiosus z Plzně. Zkuste to u něj, ten už vymyslel špinavostí....

Pane Fialo, díky. I toto je realita a nejen Novinky. cz, Aktuálně.cz jsou její součástí.... Zdravím

pudlikmaxik

Z parlamentních listů přímo čiší zoufalost občanů nad tímto církevním tunelem. Jistě, jsou tam některé hodně peprné výrazy, nicméně mnozí další uvažují hodně realisticky. Ale co chci napsat -

Není to náhodou o tom, že v zákulisí jsou jisté lobbystické kruhy (možná i napříč politickým spektrem a snad s výjimkou KSČM) připravené na to, že okamžitě dostanou do správy od diecézí miliardové statky ? aby mohli opět dále vesele krást a podvádět , pardon, chtěl jsem napsat podnikat s pronajmutým majetkem ? a hrát si na správce nemovitostí . Nejsou již některé odnože lovců majetku různých podnikatelsko-politických skupin a další na to připraveny a nemají již rozparcelovánu republiku ?

antoninsebek

Dobrý den, pane Fialo.  Hodně moc jste mne překvapil. Buď (a to je ta lepší varianta) jste poprvé v životě zabrouzdal do internetových diskusí - část "příspěvky anonymů". Pokud tomu tak je, tak Vás ubezpečuji, že existují ještě daleko větší a kalnější močály než je Aktuálně.cz. Například i na zřejmě největším - Novinky.cz - sport najdete tolik vulgarit, pravopisných chyb a mouder na jakékoliv téma, že IV.cenová skupina za sociku byla proti tomu ubohý hadr. A nebo se to z nějakých důvodů hodilo. Z jakých, to netuším. To by bylo horší. S takovými "zdroji" jsem se na tomto webu dosud nesetkal!

Pokud bude existovat Česká republika, tak se bude řídit právem. Pokud má někdo pochybnost o nesprávném postupu jakékoliv instituce (například vlády či parlamentu), má právní INSTITUCI, která to s KONEČNOU platností určí. Což se stalo. Omlouvám se: vím, že toto je Vám jasné. Mně není jasné, proč jste udělal "výběr" z oné "sbírky". Proč jste sesbíral tyto špinavé kamínky a pomocí tohoto praku je rozesíláte po internetovém světě...

Životní cesty pana Františka Bublana jsou křivolaké, to je jeho věc. Nyní káže podle stanoviska toho, koho chleba jídá. To se stává. Tomuto bývalému knězi, nyní politiku já adresuji citát z Knihy Přísloví 26:8-12:

"Jako oblázek vložený do praku je pocta vzdaná hlupákovi. Jako trn v ruce opilého, tak přísloví v ústech hlupáků. Jako střelec, který chce všechno zasáhnout, je ten, kdo najímá hlupáka a kdejaké tuláky. Jako se pes vrací ke svému zvratku, tak hlupák opakuje svou pošetilost..."