Volební preference v Maďarsku, Itálii a Německu

urna 19
13.3.2019 00:33

Podle průzkumu IDEA  z přelomu měsíce února a března (na vzorku 2000 respondentů)  je nadále jasným hegemonem  soutěže stran  v Maďarsku Fidesz Viktora Orbána a koaliční Křesťanskodemokratická lidová strana, průzkum jim přisuzuje  47%  hlasů. Se značným odstupem tradičně druhé místo drží Jobbik se 17 procenty, maďarští socialisté  na třetím místě mají  10 procent, následují je liberálové z Demokratické koalice, kteří by dostali 9 procent hlasů. 

Jasné první místo má v Itálii Salviniho Liga, které by dalo hlas 34 procent Italů, následovaná koaličním Hnutím 5 hvězd s 22 procenty. Demokratická strana následuje na třetím postu s 20 procenty. 9 procent si připisuje Vzhůru Itálie a 4 procenta Bratři Itálie. Průzkum SWG na vzorku  1500 respondentů proběhl ve dnech 6-11. března.

Podobně jasná situace je na prvním místě také v Německu, kde pakt CDU/CSU má podporu 31 procent Němců.  Zelení se nárůstem o dvě procenta vrátili na druhé místo – mají nyní 18 procent. Naopak o dvě procenta si pohoršila SPD a má podporu pouze 15 procent Němců, čímž se dostala na stejné procento jako AfD.  Na svém zůstává FDP s 10 procenty, ze kterých na 9 klesla Levice.   Průzkum INSA  z přelomu února a března byl dělán na vzoruku 2005 respondentů.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.