ZDF: Tisíce v Česku protestují proti povinnému očkování

covid vakcina
10.1.2022 09:49
Tisíce lidí vyšly o víkendu v Česku do ulic protestovat proti koronavirovým opatřením. V Praze protestovalo proti povinnému očkování proti Covid-19 asi 4000 účastníků, informuje druhá německá veřejnoprávní televize ZDF. V sobotu se v Brně sešlo kolem 2000 lidí. ZDF přitom poukazuje na to, že podle Evropského zdravotnického úřadu ECDC je 62,4 procenta celkové populace v České republice plně imunizováno proti Covid-19, což je však méně než průměr EU.

Současně poukazuje, že k demonstracím došlo i v  Bruselu, kde tisíce lidí protestovalo  kromě povinného očkování pro zdravotníky  současně  proti Covid pasu pro očkované, uzdravené a negativní. V samotném Německu zdůrazňuje k tomu ARD, že dlouho  bylo v koronavirové pandemii považováno za tabu, ale s ohledem na možné další vlny infekce a virových mutací se v politice, vědě a společnosti množí hlasy pro zavedení všeobecného povinného očkování. Zdá se stále více, že bude možná většina ve prospěch právní implementace.

"Všech 16 předsedů vlád spolkových zemí uznalo, že jsou pro obecný požadavek očkování," zdůraznil spolkový kancléř Olaf Scholz  poté, co 7. ledna  šířící se nová vlna    změnila názor spolkové a zemských vlád. Politici z jeho sociálně demokratické strany a koaličního partnera Spojnectví 90/Zelení zároveň utlumili očekávání rychlého rozhodnutí Bundestagu. Spolkový ministr spravedlnosti za liberální FDP Marco Buschmann  naopak tlačí na rychlé rozhodnutí – i když v jeho straně panuje proti plošnému povinnému očkování velký odpor. Vzhledem k mnoha hlasům uvnitř vládní koalice je Unie obviňována, že projekt zdržuje a debata je nyní evidentně stále více politická, uzavírá svou úvahu nejrozšířenější německá stanice.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.