Získá italská pravice i Toskánsko?

salvini meloni berlusconi
18.9.2020 13:06
Předpokládá se, že v nedělních a pondělních volbách v sedmi italských regionech bude úspěšná pravice. Celostátně vládnoucí koalice centro-levicové Demokratické strany a populistů z Hnutí 5 hvězd pravděpodobně zaznamená významné ztráty.

Demokratická strana si může být téměř jistá úspěchem pouze v Kampánii, když jí body přináší  úspěšná práce regionálního lídra Vincenzo De Luca proti pandemii koronaviru.  Právě neschopnost Demokratické strany v potírání Covid-19 a její tolerantní politika v přijímání migrantů přináší hlasy koalici složené ze stran Liga Matteo Salviniho, Vzhůru Itálie Sylvia Berlusconiho a Bratři Itálie Giorge Meloniho.   Po padesáti letech může levice dokonce ztratit dosavadní baštu Toskánsko. Prof.  Mattia Diletti z římské státní Univerzita La Sapienza k tomu říká, že  prohra v tomto dosavadním bastionu by byla podobná prohře amerických demokratů v Kalifornii. 

 

Foto: Lídři pravice Salvini, Meloni, BerlusconiKomentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Už se těšíme na výsledky

Už se těšíme na výsledky. To bude povzbuzení pro Tomio Okamuru a jeho SPD! Už živě slyším: "Můj přítel Mateo si vedl skvěle, je to pro nás velká inspirace"!{#emotions_dlg.sealed}

Ostatně nějak zapadly výsledky ze Severního Porýní-Vestfálska. Oficiální výstupy jsou zatím nikde nenašel.

urbach

Porýní-Vestfálsko