Změní se v USA stranický systém?

slon osel
4.8.2022 13:04
Zajímavé výsledky přinesl průzkum CAPS-Harris Poll, podle kterého by se v případě nynějšího konání prezidentských voleb do Bílého domu vrátil Donald Trump, který by porazil Joe Bidena i Kamilu Harris. Reálné volby se budou konat za necelé dva roky.

Nyní by Trump porazil Bidena ziskem 45 procent hlasů, což mu dává převahu 4 procentních bodů. 14 procent respondentů ovšem ani jeden z těchto kandidátů nepřesvědčuje.

V případě dvojice Trump – Harris by bývalý republikánský prezident získal dokonce 47 procent hlasů a Harrisová jen 40 procent. V případě této dvojice je nerozhodnutých 13 procent dotazovaných.

Připomeňme, že Joe Biden již deklaroval kandidaturu na druhé funkční období a očekává se, že vbrzku totéž ohlásí Donald Trump.

Velmi zajímavou informaci přinesl průzkum zveřejněný deníkem „USA Today”. Vyplývá z něho, že Američané jsou velmi rozčarovaní z obou hlavních politických stran – Demokratické strany a Republikánské strany. Čtvrtina účastníků průzkumu se domnívá, že nereprezentují zájmy svých voličů. Šest z deseti respondentů je pak názoru, že Spojené státy potřebují vznik nové politické strany, případně několika stran.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.