Zradily bezpečnostní síly Porošenka?

ischenko
12.9.2017 13:46
Prolomení ukrajinských hranic Michailem Saakašvilim a jeho stoupenci je projevem sabotáže a zrady ukrajinskými bezpečnostními silami, řekl ve vysílání stanice „Vesti FM“ renomovaný politolog Rostislav Iščenko. Politolog říká, že bezpečnostní složky zradily prezidenta Petro Porošenko, když Saakašviliho nechaly na Ukrajinu na hraničním přechodu v Šehyni proniknout.

Ačkoli předem věděly o záměru Saakašviliho, nebyl hraniční přechod dostatečným způsobem zabezpečený. Nevěští to prý nic dobrého pro prezidenta. Navíc příslušníci praporu Donbas, extrémního bojového uskupení působícího dříve na východě Ukrajiny, již oznámili, že podporují Saakašviliho. Podpora radikálů je prý jasným signálem, že Saakašvili získává politickou váhu. Bývalý tyranský gruzínský prezident a později gubernátor v Oděse již oznámil, že chystá „pochod na Kyjev“. Jeho záměr je do jisté míry podobný pochodům B. Mussoliniho na Řím a A. Hitlera na Berlín. Ukrajinské státní orgány mezitím oznámily, že proti Saakašvilimu bylo zahájeno trestní řízení a hrozí mu pět let vězení. To ovšem v případě, že nebude vydán do Gruzie, kde je v současnosti stíhán za zneužívání moci v politické i hospodářské oblasti.

Dnes do  hotelu ve Lvově , kde se Saakašvili pod ochranou příslušníků praporu Donbas se svými advokáty nachází, vstoupili pracovníci Pohraniční stráže a předali mu protokol o nelegálním překročení hranice, který Saakašvili po dlouhém jednání a doplnění vlastních připomínek  podepsal a přijal. 

Foto: politolog Rostislav IščenkoKomentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.