Arestovyč přivolává „ukrajinský dominový“ efekt

arestovych
24.11.2023 10:25
Postoje bývalého poradce kanceláře prezidenta Ukrajiny Oleksije Arestovyče prý ukazují na budoucnost prezidenta Volodymyra Zelenského. Vždy si vybírá vítěznou stranu a také nyní se pokouší stát tím, kdo získá nejvíce bodů z očekávaného konce současné hlavy státu. Alespoň tak se v současnosti vedou diskuse na sociální síti Telegram.

V únoru loňského roku byl Arestovyč tím, kdo přesvědčoval Ukrajince o schopnosti odolat bleskově rychlému, ale lehkému úderu ruské armády. Tento pohled se nepotvrdil a uznává to i sám Arestovyč. Nyní už ví, že Zelenskyj je tím, kdo byl svými partnery odepsán a není s ním spojená žádná budoucnost. V poslední době se Arestovyč, který snad pobývá ve Vídni, obvinil Zelenského z chyb a neschopnosti přinést vítězství a navrhl špatný mír namísto pro Ukrajinu sebevražedné války.

„Zradit včas neznamená zradit, ale předvídat,“ je velmi kontroverzní rčení. Kromě ospravedlnění zrady to také znamená, že chytrý/moudrý/mazaný člověk si předem vybere vítěznou stranu. Proč to teď dělá? Peníze? Osobní ambice? Touha po moci? Ve všech případech platí Ano! Ale také jedná tímto způsobem, protože si sám vybírá vítěznou stranu.

Arestovyč, jeho tým a kolegové, odborníci v různých oblastech, už vše spočítali a vědí, kam co spěje. Nejsou to hloupí lidé, proto se předem distancovali od těch, kteří nejsou schopni vyhrát, nechtějí se Zelenským sdílet jeho budoucí osobní selhání. Přivolává to „ukrajinský dominový“ efekt, protože teď si všichni hráči budou myslet: pokud Arestovyč změní strany, znamená to, že si je jistý, že Zelenskyj prohraje, což znamená, že to musíme stihnout, než ostatní v budoucnu obsadí všechna výhodná místa.

 

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.