Bude vláda B2 pro srandu králíkům?

5.7.2018 16:08
Druhá vláda premiéra Andreje Babiše (B2) hned zkraje šlápla do bobků. Králičích. Designovaná ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) se ukázala jako nespravedlivá.

Podle dostupných informací v obou svých diplomových pracích – v jedné o králících (v roce 2005 na zemědělské fakultě Mendelovy univerzity v Brně, kde za ni získala inženýrský titul) a ve druhé o právu (v roce 2011 na soukromé Panevropské vysoké škole v Bratislavě) − opisovala z jiných textů.

Odborníci hovoří o jasném plagiátorství. Plagiátorství je flek, který nepůjde vyčistit bez odstranění materiálu, na němž ulpěl.

Pro premiéra A. Babiše platí, že v tomto případě neexistuje dobré řešení – dobrým řešením by bylo bývalo takovou osobu na ministerské křeslo netlačit. Existují jen řešení špatná; špatná proto, že už se stalo a T. Malá ministryní je – nejhorším by bylo setrvávání T. Malé na ministerské pozici, méně horším by bylo její co nejrychlejší odvolání z této funkce; no a veřejnosti lze sdělit to víte, i mistr tesár se niekedy uťne (a doufat, že občané časem zapomenou a extempore s T. Malou budou brát jen jako veselou historku z natáčení). Prodlužování stavu, kdy T. Malá sedí na ministerské židli spravedlnosti, by znamenalo stále větší hamtání v králičích bobcích a postupem času i v lejnech větších zvířat. Čím déle tam T. Malá bude, tím více bude vláda B2 pro srandu králíkům.

T. Malá nechala ochrankou z budovy ministerstva spravedlnosti vyvést opovážlivou redaktorku ČT, která se jí chtěla zeptat, bože chraň, na ony opsané diplomky. Jak si to ta drzá redaktorka představuje, že?

Premiér A. Babiš by měl zvolit obdobný způsob řešení této záležitosti – měl by nechat z budovy ministerstva spravedlnosti vyvést pí T. Malou jako drzou osobu, která si dovolí se svou opsanou kvalifikací usednout na ministerskou židli.

Plagiátorství je totiž flek, který nejde vyčistit bez odstranění materiálu, na němž ulpěl. Některé skvrny holt vyčistit nejdou. Jen odstranit.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

cernik

Paní Malá se u mne dobře zapsala tím, 
že jako PRVÁ veřejně prohlásila, že do žádostí o vydání k tr. stíhání poslanců
se nikdy nepíše, že jde  o politickou motivaci, a to ani i když o ní jde.
Čili tažení tažení proti ní demaskuje spíše úroveň jejích poslaneckých kolegů
A s nimi spřažených novinářů.

novotny

Hodnotit politika zejména a právě  jen podle závěrečné práce na škole je podivné, u nás se to stává častým jevem. Touha po vzdělání v naší zemi bohužel často svádí k opisování, leč univerzity k odhalení mají dnes již poměrně sofistikované programy, kterými to lze snadno odhalit. Pokud paní Malá prošla bez takového zjištění, bylo to jen v kompetenci univerzity, která ji oficiálně vzdělání potvrdila. Hodnotit něco takového zpětně není  příslušné ani novinářům ani investigativním senzacechtívím opozičním politikům. Pan Benda z ODS čelil kdysi obdobným nařčením, ale jak víme, vše v pohodě ustál, bylo plně v kompetenci školy rozhodnout o možném odebrání takto získaného titulu.